Moim marzeniem jest:

Komputer stacjonarny

Kacper, 15 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-10-25

Jesienna aura i deszcz mogłyby niejednej osobie obniżyć nastrój, ale nie naszemu Marzycielowi. Kacper jest tak pozytywny, że swoim pogodnym nastawieniem mógłby zarazić każdego. Już od progu zaprosił nas do swojego pokoju i z przyjemnością rozpoczął z nami rozmowę.

Na przełamanie lodów wręczyłyśmy Marzycielowi upominek- świecącą różnymi kolorami myszkę komputerową, co było strzałem w dziesiątkę. Kacper był nią zachwycony, tym bardziej, że jego dotychczasowa myszka sprawiała kłopoty i nie zawsze działała tak, jak powinna.

Dowiedziałyśmy się, że chłopak uczęszcza już do szkoły średniej, do klasy o profilu logistycznym. Nie jest to jednak jego główne zainteresowanie, bo pasją Kacpra są komputery oraz gry. Jego ulubiona to najnowsza część Wiedźmina, jednak nie może się nią cieszyć w pełni, ponieważ komputer, który posiada nie daje sobie rady z grafiką i gra często się zacina. Marzyciel z ogromną przyjemnością wytłumaczył nam gdzie leży problem, a nawet zaprezentował stronę internetową sprawdzającą parametry komputera, które sugerowały czy gra będzie działać sprawnie. Kacper o grach i komputerach mógłby mówić bez końca. Ma w tym temacie ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli.

W trakcie naszej rozmowy Kacper wyjawił swoje marzenie, a ponieważ znał cel naszej wizyty był do niej solidnie przygotowany. Nastolatek pragnie dostać komputer, który pozwoli bezgranicznie cieszyć się najlepszymi grami bez zacinania się. Kacper miał przygotowaną listę z popularnego sklepu komputerowego ze wszystkimi elementami sprzętu. Szczegółowo wyjaśnił dlaczego takie części będą odpowiednie i jaka jest różnica między innymi, prezentowanymi przez producentów. Dla nas to była przyjemna rozmowa, ale także ciekawa lekcja z zakresu informatyki.

Jeśli chcesz uszczęśliwić Kacpra i wesprzeć go w realizacji jego pasji skontaktuj się z wolontariuszką Sylwią sylwia.walosz@mammarzenie.org Pomóż nam wyczarować uśmiech u tego szczerego i pogodnego chłopca.

spełnienie marzenia

2024-02-04

W niedzielne popołudnie wraz z wolontariuszką Sylwią wybraliśmy się do Kacpra. Kacper wiedział  o naszych odwiedzinach, jego mama mówiła, że pytał o nas od samego rana, bardzo nie mógł się doczekać naszego przyjazdu. Z wielką ekscytacją otworzył nam drzwi, wiedział jaki jest cel i wiedział że ten dzień będzie wyjątkowym bo spełni się jego największe marzenie o komputerze stacjonarnym. Nasz Marzyciel miał przygotowane biurko, myszkę, klawiaturę i tylko czekał na najważniejszą część. Emocje przy uruchomianiu sprzętu udzieliły się całej rodzinie, Kacprowi aż trzęsły się ręce, to była bardzo wzruszająca chwila.

Kacper ma akurat ferie, więc swój czas będzie mógł przeznaczyć na poznanie jak działa i co kryje za możliwości jego wymarzony sprzęt. Obiecał, że dyplom marzyciela oprawi w rami na pamiątkę tego dnia. Kacper  wiele razy dziękował  nam za  spełnienie jego marzenia, to najpiękniejsza część naszego wolontariatu, ten uśmiech i ta radość w oczach.

Drogi Kacprze nigdy nie przestawaj marzyć, marzenia się spełniają!

Wszystkim  osobom, które pomogły nam zrealizować marzenie Kacpra, przede wszystkim akcji „Kolacja marzeń" z całego serca dziękujemy!