Moim marzeniem jest:

Papuga Żako

Bartosz, 15 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: zaadoptowane

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-05-12

Fundacja Mam Marzenie to miejsce, które pozwala nam na wyjątkowe spotkania, pozostające w pamięci na długo i ładujące baterie do tego stopnia, że poziom endorfin pozwala przenosić góry :). Tak dokładnie było w tym przypadku . W piątkowe, piękne popołudnie razem z Anią udałyśmy się do lubelskiego szpitala, gdzie czekał na nas jeden z naszych nowych Podopiecznych. Bartosz od samego początku ujął nasze serca. Jest to nastolatek pełen pasji, zainteresowań, pomysłów na przyszłość, z którym można rozmawiać godzinami.

Ale zacznijmy od początku. Na dobre rozpoczęcie spotkania wręczyłyśmy Bartoszowi „lodołamacz” - jengę oraz obrazek z Marvela. Jak się okazało Bartosz jest prawdziwym fanem Marvela i w ten oto sposób udało przełamać się pierwsze lody i poznać jedno z głównych zainteresowań naszego Marzyciela. Dowiedziałyśmy się więcej o ulubionych superbohaterach (Kapitan Ameryka, Spider-Man i innych), produkcjach, grach, serialach, filmach, komiksach. Widać było jak z wielką pasją i wiedzą Bartosz wypowiada się na temat całego Uniwersum. Musimy również dodać, że oprócz tego, wśród jednych z najciekawszych produkcji, jakimi interesował się nastolatek, na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiedźmin.

Bartosz opowiedział nam także o swoich ulubionych przedmiotach w szkole. Zaimponowało nam z jaką łatwością i przyjemnością uczy się języka angielskiego oraz jak duże znaczenie odgrywa dla niego sport. Chodząc do klasy o profilu sportowym mocno rozwija się w koszykówce oraz ma duże osiągnięcia w bieganiu. Co nas dodatkowo zaskoczyło, nasz marzyciel bardzo lubi zajęcia muzyczne. Występował w musicalu, uczył się gry na gitarze, a także śpiewa! Bartosz, to prawdziwy człowiek orkiestra! :) A na dodatek bardzo dobrze odnajduje się w kuchni.

Na spotkaniu podpytałyśmy go również o plany na przyszłość. Na tak młody wiek ma bardzo jasno sprecyzowane cele. Chciałby iść do wojska, albo prowadzić własną restaurację. 

Co nie uciekło również naszej uwadze, Marzyciel jest wielkim miłośnikiem zwierząt. W domu miał już prawie każde z nich, od psów, kotów, rybek, chomików, świnek, królików, po nawet kurczaki. Ma wielkie serce, którym obdarza inne małe stworzenia :). 

I w ten oto płynny sposób przeszliśmy do rozmowy o marzeniach. Bartosz oczywiście miał już ściśle określone pragnienie, a my z niecierpliwością czekałyśmy, aby je poznać. Domyślałyśmy się, że będzie to musiało być coś wyjątkowo i nieoczywistego. Jak przypuszczałyśmy, tak było. Największym marzeniem chłopca jest papuga Żako. Od bardzo dawna ten pomysł tkwił w jego głowie. Gdy był małym chłopcem i poszedł z babcią do sklepu zoologicznego, wtedy po raz pierwszy zamarzył o papudze. Papuga Żako, jak nam opowiedział Bartosz, jest niezwykle wrażliwym i inteligentnym ptakiem. Co ciekawe, doskonale potrafi naśladować mowę ludzką, ale żeby coś powiedzieć musi się czuć swobodnie. Żako jest też ptakiem o dużym sercu, który bardzo przywiązuje się do właścicieli, najczęściej wybierając jedną osobę. Jest bardzo towarzyska, a takiego właśnie towarzysza potrzebuje nasz Marzyciel! 

Bartoszu, spotkanie z Tobą przyniosło nam wiele radości i naładowało baterie na kilka dobrych dni. Ogromnie cieszymy się, że mieliśmy szansę poznać Ciebie i odbyć fascynującą, dojrzałą rozmowę oraz dowiedzieć się jakie jest Twoje największe marzenie. Wiedz, że my jako reprezentacji Fundacji Mam Marzenie dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej je spełnić. Już nie możemy doczekać się ponownego spotkania z Tobą i Twoim nowym przyjacielem!

 

Relacja: Małgorzata P.

 

 

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Małgorzata Pożarowska

email: malgorzata.pozarowska@mammarzenie.org

tel: +48 510 453 871

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Bartosz - o. Lublin - Papuga Żako

Bartosz wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.