Moim marzeniem jest:

Konsola NINTENDO Switch Oled wraz z padami i grami

Karol, 7 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Osoba prywatna

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2024-01-17

W środowy wieczór spotkaliśmy się z Karolem, 7-letnim Marzycielem, który tego dnia miał zdradzić nam swoje największe marzenie. Nasza wizyta od początku była pełna przygód, ponieważ rozpoczęła się od błądzenia po zakamarkach szpitala niczym w grze komputerowej, w której to głównym zadaniem było poznanie Karola. Po wędrówce między piętrami i odnalezieniu właściwej windy, prowadzącej na trzecie poziom, w końcu mogliśmy powitać Marzyciela. Karol od razu zwrócił naszą uwagę, gdyż był ubrany w zieloną bluzę, idealnie wpasowującą się w fundacyjne kolory. Kiedy zapytaliśmy chłopca, jakie jest jego największe marzenie, nieśmiało wyciągnął specjalnie przygotowany wcześniej rysunek, który przedstawiał konsolę do gier.

Powiedział nam, że marzy o konsoli Nintendo Switch OLED z dodatkowymi kontrolerami, które umożliwią mu aktywną grę. Po tym jak entuzjastycznie opowiadał o grach, które chciałby mieć, takich jak Sonic, Mario, Pokémon czy Minecraft, wiemy, że konsola sprawi mu mnóstwo radości.

Jego pasją jest również piłka nożna, a szczególnie oglądanie meczów z dziadkiem i tatą, dlatego też na dobry początek tej wyjątkowej znajomości dostał od nas kolekcjonerskie karty z podobiznami piłkarzy. Karol planuje śledzić reprezentację Polski podczas zbliżających się barażów, trzymając za nich mocno kciuki, zwłaszcza za swojego ulubionego zawodnika, Arkadiusza Milika. Oprócz tego Karol uwielbia rysować i posiada specjalną książeczkę, w której tworzy fantastyczne rysunki niedźwiedzi przedstawionych w różnych miejscach świata, czy to na Grenlandii, na plaży, czy na planetach; w jego kolekcji jest nawet niedźwiedź na tęczy! 

W trakcie spotkania Karol podzielił się także swoją fascynacją grami planszowymi, które chętnie rozgrywa z kolegami. Jego zapał do życia i pasje sprawiły, że nasze spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze, a zakończyliśmy je z uśmiechem na twarzy, pełni podziwu dla jego determinacji i pozytywnego podejścia do życia. Karol to niezwykły chłopiec z wieloma marzeniami i pasjami, dlatego mamy nadzieję, że już niedługo jego codzienne życie nabierze jeszcze więcej barw dzięki spełnieniu tego wyjątkowego marzenia!

 

spełnienie marzenia

2024-02-25

Magia dzieje się na naszych oczach każdego dnia, trzeba tylko umieć ją dostrzec. My mieliśmy taką okazję dzięki spełnieniu marzenia Karola. Chociaż spotkanie odbyło się online z powodu jego ostatnich rzadkich wizyt w Krakowie, jego radość czuć było od samego początku nawet na odległość. Specjalnie przygotowana paczka pełna niespodzianek przyszła do Marzyciela kilka dni wcześniej, więc Karol był już dobrze zaznajomiony z jej zawartością. Chłopiec marzył o konsoli Nintendo Switch, a kiedy wreszcie udało się zrealizować to marzenie, był niezmiernie szczęśliwy. Rodzice przekazali nam, że teraz nie widzi on świata poza grami, a obecnie najbardziej zachwycony jest światem Minecrafta, gdzie może tworzyć swoje własne fantastyczne krainy. To nie tylko zabawa dla niego, ale także dla całej rodziny! Karol codziennie z uśmiechem na twarzy korzysta z konsoli, zarówno grając samodzielnie, jak i w towarzystwie rodziców. To dla niego nie tylko rozrywka, ale także sposób na budowanie pozytywnych chwil w trudnym czasie. Oprócz konsoli i zestawu gier w paczce czekała także maskotka Tygryska, postaci z bajki o Kubusiu Puchatku, która to zabawka stała się teraz kompanką Karola w wyprawach do szpitala.

Spotkanie z Karolem było dla nas niezwykłą radością. Widząc, jak spełnienie marzenia może wpłynąć pozytywnie na życie młodego człowieka, wiemy, że dzięki wsparciu dobrych ludzi możemy uczynić ten świat nieco lepszym miejscem.

Dziękujemy Panu Arkadiuszowi za pomoc w realizacji tego marzenia, to właśnie dzięki takim ludziom szarą codzienność rozświetlają światła magii płynącej z siły marzeń.