Moim marzeniem jest:

Play Station 5 wraz padami i grami Spiderman 2, Dziedzictwo Hogwartu

Franek, 7 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2024-04-28

W niedzielny poranek odwiedziliśmy naszego Marzyciela Franka, który w pierwszych chwilach był nami nieco onieśmielony. Jednak już po paru chwilach po wstydzie nie zostało ani śladu, a on się na nas coraz bardziej otwierał! Ze wcześniejszych rozmów z mamą Marzyciela dowiedzieliśmy, że Franek jest fanem Harry’ego Pottera, dlatego też przygotowaliśmy z tej okazji prezent – grę, która łączy w sobie kalambury, karty i elementy planszówki, a to wszystko oczywiście w magicznej tematyce świata Hogwartu i szalonych zaklęć! Bądźmy szczerzy...Franek nie miła sobie równych i przegraliśmy z kretesem, choć staraliśmy się walczyć do końca i odgadnąć znaczenie zaklęć i działanie eliksirów równie szybko, jak nasz Marzyciel.

Jak się potem okazało – ten radosny siedmiolatek ma także niezwykły talent plastyczny. Pięknie rysuje i koloruje, a jego abstrakcyjne myślenie nie zna granic! Pokazał nam swoją kolekcję własnoręcznie wyciętych i pokolorowanych potworów, szkice i grafiki Spidermana i wiele, wiele innych rysunków i
kolorowanek, które ledwo mieściły się w ogromnej, niebieskiej teczce. Poza talentem plastycznym, Franio zademonstrował nam także swój ulubiony taniec z Pogromców Duchów – śmiechu było co nie miara!

Zapytany o marzenie Franek przyznał, że już od długiego czasu marzy o konsoli Play Station 5, żeby móc choć na chwilę przenieść się do zaczarowanego świata Harry’ego Pottera i wielu innych magicznych postaci. A sam moment wręczenia miałby się odbyć w miniciti Koneser na stoisku TVN! Oby to marzenie spełniło się jak najszybciej!

spełnienie marzenia

2024-05-21

Spełnienie marzenia Franka…
W tym wielkim dniu udałyśmy się do położonego przy Placu Konesera miasteczka zawodowego dla dzieci, a mianowicie do miniciti.To właśnie tam nasz Marzyciel Franek zapragnął być najbardziej, więc jeszcze przed wyznaczoną godziną ukryłyśmy prezent w specjalnie ustalonym wcześniej z personelem miniciti miejscu i czekałyśmy na Franka, który przyszedł punktualnie wraz ze swoją mamą o godzinie 16. Atrakcjom nie było końca! W miasteczku stworzono  bowiem aż trzynaście miejsc pracy, które swoim wyglądem i organizacją przypominają te znane z realnego świata. Są to między innymi serwis samochodowy, straż pożarna, komisariat policji, radio, czy też studio telewizyjne, szpital oraz bank. W każdym z takim miejsc można uczyć się nowych profesji poprzez zabawę i różne narzędzia interaktywne. Franek jako pierwsze miejsce wybrał warsztat samochodowy. Nauczył się, jak sprawdzać poziom oleju w aucie, bezpieczniki, a nawet jak przeprowadzić profesjonalny przegląd samochodu! Poszło mu to naprawdę świetnie. Kolejną godzinę nasz Marzyciel spędził w studio TVN, gdzie dowiedział się mnóstwa ciekawych rzeczy o pracy w telewizji, wcielił się w rolę operatora kamery, realizatora dźwięku i obrazu. Gdy praca poprzez zabawę dobiegała końca, naszedł czas na największą niespodziankę, a mianowicie wręczenie konsoli PS5 wraz z dodatkami i grami! Franek siedział w studio TVN i udzielił nam krótkiego wywiadu, w którym powiedział raz jeszcze o czym marzy. W tej chwili do sali została wniesiona ogromna paczka z całym sprzętem, a Franek całkowicie był zaskoczony i bardzo się ucieszył! Wszystko zostało oczywiście profesjonalnie udokumnetowane. To był bardzo radosny dzień, a my mamy nadzieję, że podczas grania w swoje ulubione gry, czyli Hogwart i Spiderman, Franek będzie nas miło wspominał, a uśmiech nigdy nie zejdzie z jego twarzy!
 
Serdecznie dziękujemy miniciti za możliwość spełnienia marzenia w tak wspaniałym miejscu! Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie!