Moim marzeniem jest:

Telefon komórkowy z odtwarzaczem MP3

Natalia, 11 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Wrocław

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • 'Kwarcu' - Paweł Kwarciany, Piotr Kuczyński

pierwsze spotkanie

2008-10-04

4 października złożyliśmy wizytę naszym dwóm Marzycielkom - Siostrzyczkom: Natalce i Asi. Dziewczynki mieszkają w Twardocicach, niedaleko Złotoryi. Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci przez mamę Dziewczynek; Asia i Natalka wyraźnie były ucieszone z naszego przyjazdu.

Siostrzyczki mieszkają w domu piętrowym, mają pieski, kotki i caaałą zagrodę innych zwierzątek :). Ulubieńcem domowników jest kudłaty psiak Kulek (od specjalnych okazji zwany Kazikiem ;). Obecnie obie chodzą (jeżdżą na rowerze) do szkoły do pobliskich miejscowości - Asia z pasją, Natalka mniej chętnie ;) Natalka ma 11 lat, Joasia - 14. Mimo różnicy wieku i całkowicie odmiennego temperamentu i niezgodności w wielu kwestiach życiowych ;), bez wątpienia Siostrzyczki bardzo są do siebie przywiązane, kochają się.

Asia to dziewczynka pełna energii, bardzo śmiała i rozmowna. Nie schodzący z buźki cudowny uśmiech z dołeczkami w policzkach dodaje Jej niezwykłego uroku :). W czasie wolnym od zajęć szkolnych Marzycielka grywa w piłkę z koleżankami i kolegami, biega, jeździ na rowerze, spotyka się z przyjaciółkami "na plotki" ;) oraz wspólne granie w gry komputerowe. Z opowiadań mamy wynika, że Joasia to taki "szalony wicherek", którego wszędzie pełno ;). Wiemy, że do tego wszystkiego jeszcze tańczy, uwielbia śpiewać i słuchać muzyki, podejmuje również próby gry na instrumentach takich jak na przykład organy!

Natomiast Natalka, choć młodsza, od samego początku naszego spotkania, trzymała nas mocno na dystans ;), patrzyła z przymrużonymi oczkami i uśmieszkiem :) Mało mówiła, a jeśli już - to bardzo konkretnie i krótko! :D Wszystko - obracane w żart przez samą Dziewczynkę - dodało wyjątkowości spotkaniu i naszemu poznawaniu się :) Natalka, w przeciwieństwie do starszej siostry, woli spędzać czas sama, sama organizując sobie ciekawe zajęcia w domu. Dziewczynka lubi rysować, pokazała nam nawet portrety swojego autorstwa! Kolekcjonuje również kolorowe karteczki, których bogaty zbiór mieliśmy okazję podziwiać. Od mamy dowiedzieliśmy się, że Jej pasją jest czesanie i fantazyjne układanie, splatanie włosów, a także robienie makijażu :) Natalia zachwyca swoją ciekawą tajemniczą osobowością.

Nasze Marzycielki są jak dwa przeciwległe bieguny - przyciągają się wzajemnie i widać, że żyć bez siebie nie potrafią :)

Długo dyskutowaliśmy o marzeniach Dziewczynek. Asia wspomniała nam nieśmiało, że marzy o skuterze :), natomiast Natalka, twierdząc, że nie wie, o czym mogłaby marzyć i że nic Jej nie potrzeba ;) - powiedziała, że ewentualnie mogłaby mieć swój własny telefon komórkowy ;) Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły... Wszyscy zgodnie ustaliliśmy, że Marzycielki muszą przemyśleć poważnie sprawę, że potrzebują na to jeszcze troszkę czasu. Dlatego wkrótce wybierzemy się do Twardocic, z przyjemnością ogromną kolejny raz zobaczyć się z naszymi Siostrzyczkami - Marzycielkami :)))

spełnienie marzenia

2009-05-06

Po raz kolejny zostaliśmy przyjęci w Twardocicach z wielką radością i serdecznością zarówno ze strony Dziewczynek jak i Ich mamy. Natalia czekała na nas najmocniej (informacja od mamy) - chyba podejrzewała, jaki jest cel naszej wizyty tym razem ;-) Chyba, bo zupełnie nie dała tego po sobie poznać! Jak zawsze bardzo powściągliwa, zdystansowana, skrywała swoje emocje aż do momentu, gdy ujrzała wielki kolorowy pakunek i baloniki :-) Chwila rozpakowywania paczki była pełna skupienia, napięcia i naszych wewnętrznych rozterek, czy nasza Marzycielka będzie zadowolona… Wszelkie obawy całkowicie odeszły, gdy podekscytowana Natalka z pasją uruchamiała nowy telefon komórkowy :-) Ze wszystkim doskonale poradziła sobie sama !, szybko były pierwsze próbne telefonowania, zdjęcia... Ogromną radość Natalki dopełnił malusi, różowiutki przenośny odtwarzacz muzyki :-) Ustawianie sprzętu i zabawy nim wypełniły całe popołudnie... Marzenie spełnione! :-) Dowodem są przecudne zdjęcia i filmy dokumentujące to szczególne zdarzenie w życiu Natalki.
Natalia, czekamy niecierpliwie na kolejne smsy i telefony od Ciebie!! :-)

Serdeczne podziękowania dla Panów Sponsorów, dzięki których zaangażowaniu i doskonałej współpracy spełnienie marzenia Natalii stało się możliwe w tak krótkim czasie!

spotkanie

2008-10-17

To już druga nasza wizyta u Dziewczynek w Twardocicach. Dzięki Sebastianowi spędziliśmy wspólnie z Marzycielkami długie chwile na wesołej zabawie z organami :) Asia z Natalką obiecały szkolić się w grze na instrumencie i przygotować dla nas koncert w przyszłości ;)

Sednem naszych odwiedzin było poznanie marzeń Dziewczynek. Marzycielki bardzo dokładnie wszystko przemyślały...

Natalka najbardziej ze wszystkiego marzy o telefonie komórkowym. Podarowała nam pieczołowicie przygotowany, wykaligrafowany własnoręcznie list do Fundacji Mam Marzenie, gdzie opisała precyzyjnie swoje najskrytsze marzenie :) Dziewczynka marzy o aparacie jakiego nie ma nikt z Jej znajomych :) A ponieważ lubi słuchać muzyki, a do szkoły nie wolno nosić telefonów komórkowych, marzy również o malutkim, przenośnym odtwarzaczu muzyki, dzięki któremu z muzyką w uszach będzie mogła przemierzać codzienną drogę z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Natalka! Wierzysz w to, że marzenia się spełniają? Bardzo chcielibyśmy Ci pokazać, że tak właśnie jest! :)