Moim marzeniem jest:

Umeblowanie pokoju

Klaudia, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2009-03-01

Klaudia rozpoczęła naukę w klasie o profilu architektura krajobrazu, stąd też lodołamaczem była książka pt: "Najpiękniejsze ogrody Europy", która bardzo jej się spodobała.

Klaudia to bardzo miła, radosna nastolatka. Z chęcią opowiadała o swoich planach, jak również marzeniach, których poznanie było najważniejszym celem naszej wizyty. Niecierpliwie obserwowałyśmy rysunki, powstające na kartce papieru i zastanawiałyśmy się, czy kolejność ich powstawania jest przypadkowa, czy też odzwierciedla hierarchię ważności marzeń Klaudii. Już po chwili nasza ciekawość została zaspokojona: najważniejszym marzeniem okazało się umeblowanie pokoju!

Nie czeka nas łatwe zadanie, ale najważniejsze, żeby udało nam się je wykonać, bo przecież mówią o nas wolontariuszach: "Ci od marzeń". Ciekawe jesteśmy, Klaudia z pewnością też, kiedy architektura wnętrza jej pokoju zmieni się nie do poznania i czy szybko w krajobrazie spełnionych marzeń Klaudia będzie mogła odnotować przepiękną realizację jednego z nich.

spełnienie marzenia

2010-06-04

 

Od początku wiadomo było, że ten dzień będzie dniem wyjątkowym. To właśnie dziś miało spełnić się marzenie Klaudii. Marzenie, na które Marzycielka czekała, zdawałoby się, całe wieki. Nie wiedziała jednak, że już tylko godziny dzielą ją od wejścia do upragnionego, własnego pokoju.

 

Kiedy profesjonalna ekipa czuwała nad montowaniem sprzętów, skręcaniem mebli i dekoracją pokoju, ona, niczego nie świadoma robiła z siostrą zakup w pobliskim mieście. Kiedy nasza grupa czterech wolontariuszek, dotarła na miejsce, prace były już bardzo zaawansowane. Z pełnym zaangażowaniem poświęcało się im aż kilkanaście osób! Wśród nich była też pani dekorator z Ikei, która wykonała projekt pokoju. Pomimo tego, że w chwili naszego przyjazdu prace nie były jeszcze ukończone, ale pokój wyglądało imponująco, a z każdą chwilą nabierał coraz większego uroku.  Wszystko, co się w nim znajdowało było przepiękne. A był tam nawet stół kreślarski, ponieważ Marzycielka uczy się w klasie o profilu architektura krajobrazu. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania.

 

W końcu nadeszła długo oczekiwana chwila: mama poinformowała, że Klaudia dojeżdża do domu. Cała ponad 20 osobowa grupa zgromadziła się w pobliżu pokoju. Kiedy Marzycielka weszła do domu, była w szoku. Za nic w świecie nie przypuszczała, że to właśnie dziś spełni się jej marzenie. Powoli weszła po schodach i po przecięciu wstążki znalazła się w pokoju… tym wymarzonym. Zaskoczenie, radość i łzy wzruszenia dały nam pewność, że właśnie, dokonała się rzecz niezwykła i piękna. Zostało spełnione marzenie.

 

Wraz z Klaudią do pokoju weszła cała reszta zebranych, a Marzycielka musiała cierpliwie odpowiadać na pytania, które stawiali wszyscy: Jak ci się podoba? Co ci się podoba najbardziej? Jest tak, jak sobie wymarzyłaś? Czas, żeby Klaudia spokojnie zajęła się oglądaniem wymarzonego pokoju, przyszedł dopiero po naszym wyjeździe.

 

Klaudio, ten wspaniały dzień, który mogłyśmy spędzić z Tobą i Twoją rodziną pozostanie w naszej pamięci na długo. Dziękujemy Ci za tak piękne marzenie i za to, że mogliśmy pomóc Ci je spełnić. Pamiętaj: nigdy nie przestawaj marzyć!

 

Relacja : Jagoda