Moim marzeniem jest:

Laptop z Internetem i Pakietem Office

Karolina, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2011-03-10

W czwartkowe popołudnie wybraliśmy się wraz z Kamilą do DSK w Lublinie aby poznać naszą nową Marzycielkę Karolinę, która w tym dniu przebywała na dziennym pobycie w szpitalu. Warunki do rozmowy nie były komfortowe, musiał nam wystarczyć szpitalny korytarz i ławeczka. Na początek wręczyliśmy Karolinie kuferek z kosmetykami co od razu wywołało uśmiech na twarzy naszej nowej Marzycielki.

 

Chwile porozmawialiśmy, a w zasadzie dziewczyny porozmawiały ze sobą o takich tam babskich sprawach, aż padło to najważniejsze pytanie z którym przyszliśmy na spotkanie z Karoliną. O czym marzysz? Po krótkiej chwili ciszy Karolina zdradziła nam, że marzy o Zagranicznym kursie języka angielskiego i tu pojawiła się u nas wątpliwość, czy na pewno Fundacja może spełnić takie marzenie, poprosiliśmy aby w razie czego Karolina podała jakieś inne tzw. awaryjne marzenie, ale dziewczyna nie chciała o tym słyszeć. My obiecaliśmy, że skontaktujemy się z osobami kompetentnymi aby ustalić czy możemy spełnić takie marzenie.

 

Po krótkiej sesji zdjęciowej pożegnaliśmy się z Karoliną i Jej mamą i opuściliśmy oddział.

 

------

 

Niestety tak jak się obawialiśmy, Fundacja nie może spełnić takiego marzenia. W regulaminie jest napisane, że Fundacja Mam Marzenie może realizować wyjazdy zagraniczne nie dłuższe niż siedem dni, a najkrótsze kursy trwają kilka tygodni. W najbliższym czasie będziemy mieli przyjemność spotkać się po raz kolejny z Karoliną aby poznać Jej inne marzenie.

 

spotkanie

2013-05-22

Fundacja nie może zrealizować pierwszego marzenia Karoliny "kurs językowy zagranicą", ponieważ najdłuższe realizowane wyjazdy zagraniczne trwają tydzień a taki kurs to minimum kilka tygodni, dlatego spotkaliśmy się z Karoliną po raz kolejny. Karolina w tym roku zdawała maturę, a później wybiera się na studia, jeszcze nie chciała nam zdradzić na jakie, jak to ładnie powiedziała "żeby nie zapeszać". W każdym razie Marzycielka powiedziałą nam, że najbardziej marzy o Laptopie najlepiej białym i koniecznie z Internetem i Pakietem Office, ponieważ te programy na pewno będą Jej potrzebne na studiach.

 

Chwilkę jeszcze porozmawialiśmy i opuściliśmy oddział, mając nadzieję, że uda nam się spełnić marzenie Karoliny przed rozpoczęciem roku akademickiego.

 

spełnienie marzenia

2013-07-20

Z Karoliną spotkaliśmy się w Zamościu, gdzie odbywał się Koncert Lata z Radiem. Podczas Koncertu miało się spełnić marzenie Karoliny. Nasza Marzycielka chciała dostać biały latop z internetem. To miało być wyjątkowe spełnienie marzenia ale o tym napisze dalej ;). Musieliśmy chwilę poczekać na spełnienie marzenia Karoliny a każda minuta takiego oczekiwania wydawała się być godziną.


W końcu nadszedł ten moment gdy zostaliśmy zaproszeni na scenę, gdzie przedstawiciel firmy Energetyczne Centrum miał wręczyć Karolinie wielki voucher, symbol spełnienia marzenia naszej Marzycielki. Jako pierwsza na scenę została Zaproszona Karolina wraz z Megawatkiem, dla niewtajemniczonych to ten czerwony miły stworek;) następnie poproszono przedstawiciela Energetycznego Centrum sponsora marzenia Karoliny i mnie jako przedstawiciela Fundacji Mam Marzenie. Po Karolinie nie było widać żadnego stresu czuła się na scenie jak przysłowiowa „ryba w wodzie” nie miała żadnych trudności z odpowiadaniem na pytania prowadzących. Na scenie przedstawiciel Energetycznego Centrum wraz z Megawatkiem wręczyli Karolinie wspomniany wcześniej Voucher a ja w imieniu Fundacji wręczyłem Karolinie Dyplom Spełnionego Marzenia a przedstawicielowi Sponsora Marzenia Podziękowania w formie dyplomu. Mieliśmy dla Karoliny jeszcze jedną niespodziankę zresztą nie ostatnią tego dnia. Karolina była pewna że fizycznie laptop otrzyma od nas dopiero za kilka dni udało nam się jednak zorganizować go wcześniej i jak tylko Karolina zeszła ze sceny dostała od nas nowego wymarzonego białego laptopa.


To jeszcze nie był koniec niespodzianek tego dnia. Dzięki uprzejmości organizatorów Koncertu Lata z Radiem Karolina mogła od „kuchni” zobaczyć jak to się dzieje, że Koncert który odbywa się  w Zamościu można słuchać w radiu w całej Polsce. Na koniec już ostatnia niespodzianka całkowicie nie planowana przez nas okazało się że możemy zrobić sobie zdjęcie i spotkać z zespołem ENEJ, który występował tego dnia na scenie Koncertu Lata z Radiem. To był dzień pełen wrażeń i niespodzianek zarówno dla Karoliny jak i dla nas ;)


W imieniu Fundacji Mam Marzenie a także Karoliny i jej rodziny bardzo serdecznie dziękujemy firmie Energetyczne Centrum, która ufundowała laptop z internetem to dzięki Państwu mogło się spełnić Marzenie Karoliny.