Moim marzeniem jest:

Laptop

Marta, 14 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Szczecin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2011-10-10

W dniu 10.10.2011 spotkałyśmy się w szpitalu z naszą nową Marzycielką - czternastoletnią Martą.
Jako lodołamacz otrzymała od nas grę, którą od razu rozpakowała i jak najszybciej chciała nauczyć się zasad. Z wcześniejszej rozmowy telefonicznej z mamą dziewczynki dowiedziałyśmy się, że Marta interesuje się muzyką, dlatego drugą część lodołamacza stanowiła bransoletka z napisem MUSIC.
Jej ulubioną wokalistką jest zdecydowanie Ewa Farna. Marta powiedziała nam również, że bardzo lubi malować, a mama dodała, że już wiele razy otrzymywała nagrody w konkursach plastycznych. Na zakończenie dziewczynka podarowała nam obrazek, który narysowała podczas naszej wizyty. Był bardzo optymistyczny, pełen kolorów i bardzo dobrze odzwierciedlał radosną duszę dziewczynki. Ponadto okazało się, że Marzycielka przeczytała już wszystkie książki ze szpitalnej biblioteki, dlatego też Natalia wręczyła jej swoją książkę, by umilić Marcie czas w klinice.
Marzeniem dziewczynki jest laptop, który służyłby do grania w gry komputerowe i rozmawiania z przyjaciółmi podczas długotrwałych pobytów w szpitalu. Jako drugie marzenie podała chęć spotkania się z Ewą Farną.
Marta, mamy nadzieje, że uda nam się spełnić Twoje marzenie!

spełnienie marzenia

2011-12-06

Dnia 06.12.2011 zamiast Mikołaja, przyszły do Marty dwie wolontariuszki naszej Fundacji, wraz z prezentem dla naszej marzycielki, a mianowicie laptopem. Spotkanie przebiegło bardzo sympatycznie. Poznałyśmy rodzinę naszej Marzycielki, rozmawiałyśmy o zainteresowaniach Marty oraz jej siostry Magdy. Okazało się, że Marta ma bardzo ambitne plany i chciałaby w przyszłości zostać lekarzem, by pomagać dzieciom z równie ciężkimi chorobami. To wyznanie bardzo nam zaimponowało. Następnie wręczyłyśmy jej laptopa, który zrobił wielkie wrażenie na dziewczynce. Była niezmiernie szczęśliwa i wdzięczna i uwierzyła w to, że marzenie faktycznie się spełniają.
Spotkanie nasze poprzedził przyjazd reprezentantów szkoły, do której uczęszcza Marta oraz jej kolegów z klasy. Szkoła naszej marzycielki zorganizowała zbiórkę pieniędzy oraz wręczyła Marcie kilka upominków, które , jak sama mówiła, były dla niej miłą niespodzianką i bardzo jej się podobały. Dziewczynka wyznała, że już tęskni za szkołą i chciałaby jak najszybciej do niej wrócić. Marta, życzymy dużo zdrówka i powrotu do zdrowia!