Moim marzeniem jest:

Czerwony mini laptop z czerwoną myszką

Zuzia, 4 lata

Kategoria: dostać

Oddział: Białystok

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Sponsor Anonimowy

pierwsze spotkanie

2012-02-01

         Pewnego zimowego popołudnia postanowiłyśmy odwiedzić naszą nową Marzycielkę o przepięknym imieniu Zuzia. W drzwiach zostałyśmy serdecznie przywitane przez nią i Jej mamę. Chwila na zapoznanie się, krótką pogawędkę i czas na mały upominek. W dobrze zapakowanej paczuszce kryła się niespodzianka. „Zuziu czy domyślasz się co to może być?"  Zuzia nieśmiało zaprzecza. Po chwili razem z tatą odpakuje i.... jest! Piękna i mówiąca lalka.    

          Na początku Zuzia była zawstydzona, ale po kilku chwilach zaczęła z nami rozmawiać. Dowiedziałyśmy się, że uwielbia fioletowy kolor, a wolny czas spędza na oglądaniu bajek i graniu na komputerze. Chętnie bawi się ze swoim braćmi i kotem. Bardzo lubi rysować, a szczególnie zwierzątka.  Nie mogłyśmy również nie spróbować ciasta, które Zuzia pomagała piec mamie. Rewelacja!;) Zuzia jest przeuroczą i przesympatyczną dziewczynką. Kiedy zapytałyśmy się czy jest coś, o czym marzy, coś co chciałaby dostać, a może chciałaby kogoś zobaczyć, stanowczej odpowiedzi nie uzyskałyśmy. Usłyszałyśmy jedną mała odpowiedź, jednak jeszcze nie wiemy, czy to jest największe marzenie dziewczynki. Postanowiłyśmy, że przyjedziemy jeszcze raz i dowiemy się, jakie marzenie siedzi tak głęboko w serduszku Marzycielki.

         Zuziu mamy nadzieje, że na następnym spotkaniu poznamy to jedyne, wyjątkowe Twoje marzenie. Do zobaczenia wkrótce; )

 

spotkanie

2012-02-25

          W ponury przedwiosenny dzień wybrałyśmy się do naszej Marzycielki Zuzi. Podczas drogi zastanawiałyśmy się, czy nasza Marzycielka jest już zdecydowana co do swojego najskrytszego marzenia. Ciepło przywitał nas tata i po chwili przyszła do nas nasza Marzycielka. Od razu ponury dzień zamienił się w promienisty. W pokoju zrobiło się radośnie i jakoś jaśniej. Po krótkiej rozmowie wręczyłyśmy naszej Zuzi prezencik, a w nim książeczka z nalepkami i piórnik z różnymi akcesoriami. Nasza Zuzia długo się nie zastanawiała wskoczyła na kolana, bo trzeba było wykonać wszystkie ważne zadania, jakie były napisane w książeczce. Zuzia świetnie liczyła, prawidłowo rozpoznawała kolory, kształty. Musiała pomóc wolontariuszce w trudnym poleceniu, jakim było znalezienie w labiryncie drogi do pieska. Gdyby nie nasza Marzycielka, oj wolontariuszka nie poradziłaby sobie. Zuzia jest tak sumienną dziewczynką, że nie było mowy o przerwaniu zadania, wszystko należało wykonać solidnie i do końca. Za swoja pracę dostała piątkę z kwiatuszkiem, najwyższą ocenę!

            Po wykonaniu całej pracy przyszedł czas na poważną rozmowę o najskrytszym marzeniu. Zapytana, o czym marzy nasza Zuzia odpowiedziała, że o czerwonym mini laptopie i czerwonej myszce. Zuzia nie przepada za rysowaniem, więc pokazała nam, jaki ma być ten laptop, wyciągnęła rączki i powiedziała: „o taki malutki i czerwony" z ogromną radością w oczach i uśmiechem na twarzy. My już nie miałyśmy wątpliwości, jakie jest marzenie naszej kochanej Marzycielki.

            Zuziu, dziękujemy, że kolejny raz spędziłyśmy tak cudowne godziny z Tobą i Twoją rodziną. Postaramy się spełnić jak najszybciej Twoje marzenie. I do zobaczenia wkrótce.

 

spełnienie marzenia

2012-04-01

          Niedziela, ciekawy kalendarzowo dzień ''Prima aprilis'', ale to nie żart! Idziemy na spełnienie marzenia naszej małej Marzycielki Zuzi. Umówione na godzinę 15 - tą oczekujemy przybycia  Zuzi z rodzicami obok Kina Helios. Wypatrujemy i już jest .. kolejno wjeżdżają po ruchomych schodach mama, tata, Zuzia i ciocia Grażyna, jak się dowiadujemy ulubiona ciocia Zuzi. Witamy się wszyscy radośnie i zaczynamy podróż w zaczarowany świat Kina. Pani Kierownik kina pokazuje nam wszystkie zakamarki Kina od tyłu. Oglądamy duże projektory, dowiadujemy się że nadal filmy są na kliszach, pan Tomek pokazuje nam również jak się skleja taśmę filmową. Zuzia jako młodszy operator wszystko z zaciekawieniem ogląda, a następnie włącza film. Mała Marzycielka poznała tajniki wyświetlania bajek, co spowodowało ogromny uśmiech na jej buzi. Pani Kierownik żegnając  Nas obdarowała Zuzię plakatami z bajek i naklejkami rysunkowych postaci.

            Zaczynamy kolejny etap wędrowania, teraz czas na oglądanie bajki. Idziemy wszyscy ochoczo by zobaczyć bajkę pt. „Lorax''. Grzecznie usadawiamy się na swoich miejscach, jak się dowiadujemy to pierwsza wizyta Zuzi w kinie. Nasza Marzycielka  wszystko dokładnie ogląda, ogromny ekrani masę dzieci - zaczyna się seans. Oczy Zuzi się uśmiechają, bajka opowiada o tym jak wiele dzieci mogą zrobić by drzewa w tej bajce nazywane „ puszakami''  nie wyginęły. Obserwuję Zuzię i widzę jak zainteresowała Ją w równej mierze muzyka  filmowa jak i ogromna kolorystyka filmu. Co jakiś czas nasza Marzycielka szeroko się uśmiecha,  powiększają się jej oczka w wyrazie zdziwienia taka jest magia kina.

            Wychodzimy z sali kinowej i udajemy się do Planety Urwisa, gdzie czeka na Nas poczęstunek, smakołyki, ciasteczka i Scooby Doo, który ma dla Naszej Zuzi prezenty. Zaczynamy kolejno je odpakowywać. Najpierw nasza Marzycielka odpakowała różowe słuchawki, co jest w drugiej paczce? -  zaciekawienie Zuzi rośnie. Następna paczka to..... czerwona świecąca myszka, Zuzia coraz szerzej się uśmiecha. Ale to nie koniec, kolejny prezent, to czerwona torba, podpytujemy Zuzię czy wie do czego to wszystko służy? Lekko onieśmielona odpowiada, że do komputera, więc prawie wszystko jasne. Kolejny prezent  zostaje odpakowany i Zuzia  już widzi to jej wymarzony laptop!! Takiej radości  nigdy nie widzieliśmy. Wtulona w ramionach mamy wiemy, że spełniło się jej marzenie. Ogromne emocje, uśmiech najszerszy i najśliczniejszy zagościł na małej buźce Zuzi. Starannie wszystko uruchamiamy, sprawdzamy Zuzia włącza laptop i wszystko działa. Na pulpicie jest folder podpisany Zuzia, co w nim jest? Jednym sprytnym ruchem myszki i Zuzia  odkrywa w nim dużo bajek. Zadowolona mówi: będę oglądać bajki!!! Uff ale emocje, posilamy się ciasteczkami i idziemy trochę się pobawić do miejsca zabaw.

              Czas bardzo szybko mija, przyszła chwila i wręczamy Marzycielce Dyplom Spełnionego Marzenia. Zuzia oficjalnie dołączyła do grona dzieci ze spełnionymi marzeniami. Pozdrawiamy rodziców Zuzi, ciocię Grażynkę, która towarzyszyła Marzycielce w tak wyjątkowym dniu. Całujemy Cię i ściskamy Zuziaczku serdecznie, życzymy  Ci samych  kolorowych dni i jak najwięcej zdrowia!

 

                  W imieniu naszym i oczywiście małej Zuzi, chcielibyśmy bardzo podziękować Sponsorom za możliwość spełnienia marzenia. Wiemy, że teraz czas leczenia, zdrowienia będzie przebiegał szybciej. Dziękujemy również Kinowi Helios w Białej oraz Planecie Urwisa za tak kolorową i bajkową oprawę marzenia. Takie dni jak dziś dodają więcej kolorów do marzeniowej tęczy. Dziękujemy za możliwość spełnienia marzenia. Teraz my wiemy oraz mała Zuzia, że marzenia się spełniają!