Moim marzeniem jest:

Spotkać Roberta Janowskiego w programie "Jaka To Melodia" oraz wziąć udział w nagraniu

Filip, 15 lat

Kategoria: spotkać

Oddział: Wrocław

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Robert Janowski

  • Pani Katarzyna Kępa

  • Pani Małgorzata Liedke

  • Ekipa programu "Jaka to melodia"

pierwsze spotkanie

2012-04-01

 

Pierwszy dzień kwietnia zwykle wszystkim kojarzy się z żartami, my zamiast żartu zrobiliśmy niespodziankę naszemu Marzycielowi- Filipowi. Chłopiec nie mógł się doczekać naszej wizyty i bardzo się ucieszył, gdy nas zobaczył. Jeszcze większą radość sprawił mu lodołamacz, którym były płyta i książka Roberta Janowskiego. Filip bardzo szybko powiedział nam, że marzy o spotkaniu z Robertem Janowskim w programie „Jaka to melodia”, a także chciałby być gościem na planie programu. Okazało się, że chłopiec jest wiernym fanem programu i nie opuszcza żadnego odcinka i razem z zawodnikami odgaduje piosenki . W czasie wizyty przesłuchaliśmy piosenki z podarowanej płyty. Filipowi spodobało się wykonanie przez Roberta Janowskiego znanych utworów - stwierdził, że jest ono romantyczne. W czasie naszego pobytu chłopiec cały czas był duszą towarzystwa i podkreślał, że bardzo się cieszy, iż w końcu mogliśmy go odwiedzić. Byliśmy pod wrażeniem Filipa i tego jak dzielnie znosi niedogodności związane z jego chorobą, zabiegami operacyjnymi i niepełnosprawnością. Z dumą prezentował nam jak ćwiczy wg zaleceń lekarzy, mimo założonego gipsu. Chłopiec stwierdził, że teraz będzie miał większą motywację do rehabilitacji, bo chciałby móc siedzieć na swoim nowym wózku.
Filip zaraził nas swoim optymizmem i niezłomną wiarą, że jego marzenie się ziści. Ciekawe co na to Pan Robert Janowski….

 

spełnienie marzenia

2012-09-11

 

Gmach TVP, budynek F, studio nr 5 – miejsce, w którym spełniło się największe marzenie Filipa- spotkał się z Robertem Janowskim na planie programu „Jaka to melodia”. Kiedy przybyliśmy pod główną siedzibę TVP nasz Marzyciel, nie mógł uwierzyć, że wszystko dzieje się naprawdę. Pełen niepokoju oczekiwał na wymarzone spotkanie, układał sobie w głowie pytania i zastanawiał się jak to będzie, odliczał minuty, które pozostały. Wreszcie Filip znalazł się w studiu, w którym nagrywany jest program „Jaka to melodia”. Obserwował w napięciu przygotowania do nagrania i z niepokojem spoglądał na drzwi wejściowe, w których miał się pojawić Robert Janowski. Oczekiwany moment wreszcie nastąpił i po nagraniu piosenki, Pan Robert podszedł do Filipa. Był zaszczycony i wzruszony marzeniem chłopca. Początkowo onieśmielony Marzyciel już po chwili rozmawiał z Robertem Janowskim jakby się długo znali, poprosił o podpisanie płyty, a także o pamiątkowe zdjęcia. Uśmiech na twarzy Filipa mówił wszystko: jestem szczęśliwy, że moje marzenie się spełniło. Po spotkaniu z prowadzącym program „Jaka to melodia” Filip zwiedzał zakamarki TVP, mógł też zobaczyć korytarz łączący stary i nowy budynek telewizji, który zrobił na nim ogromne wrażenie.
W imieniu chłopca i jego rodziców dziękujemy Robertowi Janowskiemu, Katarzynie Kępie oraz Małgorzacie Liedke oraz ekipie programu „Jaka to melodia” za możliwość spełnienie marzenia Filipa oraz za życzliwość i wszelką pomoc.