Moim marzeniem jest:

Traktor na akumulator z przyczepką

Krystian, 5 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2012-04-25

 

Dzisiaj rano wraz z Olą odwiedziłyśmy Małego Śmieszka w szpitalu.
Chłopczyk musiał na chwilkę odwiedzić to miejsce, więc skorzystałyśmy z okazji i postanowiłyśmy zrobić mu niespodziankę. Krystian był bardzo zadowolony z naszego przyjścia. Przywitałyśmy się z nim oraz z jego mamą i wręczyłyśmy mu prezent, który miał przełamać pierwsze lody (których i tak de facto w ogóle nie było!;)).
Chłopczyk uwielbia rysować, z tego względu dostał od nas kolorowanki i zestaw kredek, mazaków i ołówków. Niestety z jedną kolorowanką nie trafiłyśmy, bo stwierdził, że już taką ma. Mimo to, nasz mały Marzyciel bardzo ucieszył się z prezentu i od razu zabraliśmy się za kolorowanie i ozdabianie naklejkami.
Krystianek to bystry, zdolny i samodzielny chłopczyk, od którego radość i szczęście bije z daleka. Jego mama zdradziła nam, że Krystian uwielbia utrzymywać porządek, o czym się przekonałyśmy, gdy próbował ładnie złożyć prezent do pudełka.  W ciągu całego spotkania nie było ani chwili bez naszych śmiechów. Po wypełnieniu formalności z mamą, Ola zapytała chłopczyka czy ma jakieś marzenie. Krystianek od początku był zdecydowany i powiedział, że chciałby dostać traktor. Traktor, którym mógłby sam jeździć, najlepiej żeby miał jeszcze dużą przyczepę. Gdy o tym mówił, na jego uśmiechniętej buźce rysowała się nadzieja, że kiedyś to się spełni. Za jakiś czas Ola zgłodniała, więc Krystianek ugotował w małe co-nieco. Zrobił jej pysznego hot-doga, kawę, herbatkę, kawę z herbatką (:D) i wiele innych pyszności. Jak się okazało chłopczyk świetnie odnajduje się w roli kucharza;)
Niestety czas  spotkania dobiegł końca, także pożegnałyśmy się z Naszym Marzycielem i jego miłą mamą, a następnie opuściłyśmy szpital. Obiecałyśmy mu, że jeszcze nieraz go odwiedzimy, a któregoś pięknego dnia spełni się jego marzenie...

Relacja: Ania B.


Jeżeli chcesz pomóc w spełnieniu marzenia Krystiana, skontaktuj się z nami!

Aleksandra Dyjak: dyjak.aleksandra@gmail.com, 507 796 836

 

spełnienie marzenia

2012-10-19

 

W piękne, słoneczne piątkowe popołudnie wybraliśmy się w krótką podróż, aby spełnić marzenie Krystiana. Chłopiec od dłuższego czasu marzył o traktorze z przyczepką na akumulator.
 Gdy przyjechaliśmy do domu chłopca, najpierw przywitaliśmy się z Nim, jego rodzicami oraz starszą siostrzyczką- Natalką. Na buzi chłopca wyraźnie malował się uśmiech, a także ogromna ciekawość, gdyż pudło zawierające prezent było ogromne. Dziecko szybko zaczęło je rozpakowywać, gdyż chciało jak najszybciej zobaczyć jego zawartość. I tutaj pojawił się okrzyk radości. O takim właśnie traktorze marzył Krystian. Jak się później okazało, trafiliśmy również z kolorem maszyny. Nasz marzyciel uwielbia zielony, a traktor właśnie był w kolorze zielono - żółtym.  Jakże wielki był zachwyt ! Pudełko zwierało mnóstwo małych elementów, które należało połączyć w jedną całość, która miała tworzyć traktor z przyczepą. Na szczęście był z nami przedstawiciel płci męskiej i tata chłopca i to dzięki nim czynność ta trwało około godziny. Gdy wszystkie części znalazły swoje miejsce, Krystian mógł bez przeszkód wsiąść na swój pojazd. Niestety była już późna pora i nie było możliwości, żeby pierwsza jazda odbyła się na świeżym powietrzu. Pocieszająca wiadomość była taka, że zapowiadał się piękny, ciepły jesienny weekend. Dzięki temu Krystian mógł spędzić weekend aktywnie, testując nową maszynę. Po trudzie składania maszyny, zostaliśmy zaproszeni na kawę i poczęstunek. Po krótkim odpoczynku, zwracając uwagę na późną godzinę, postanowiliśmy ruszyć w podróż powrotną. Pożegnanie z rodziną było bardzo miłe. Krystian przytulił nas serdecznie. Jego szczery uśmiech był dla nas dowodem na to, że udało nam się Go uszczęśliwić. Rodzice podziękowali nam za przyjazd i w ramach podziękowania otrzymaliśmy 3 skrzynki pysznych jabłek. Na koniec cała rodzina odprowadziła nas do samochodu, uścisnęliśmy sobie dłonie, przytuliliśmy się z Krystianem i jego siostrzyczką, a następnie ruszyliśmy w drogę.
Podczas jazdy, w radiu usłyszeliśmy piosenkę, której fragment brzmiał: „Warto mieć marzenia...". Uśmiechnęliśmy się do siebie i w miłej atmosferze kontynuowaliśmy podróż.

 

Relacja: Ania B.