Moim marzeniem jest:

Czarny laptop

Maciek, 14 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Wrocław

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Klasa III A ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach

pierwsze spotkanie

2012-10-06

 

14-letni Maciek bardzo lubi domowe zwierzęta, z przyjemnością zajmuje się swoimi rybkami i dwoma chomikami. Odkąd zachorował, a było to w lipcu, sporo czasu spędza jednak poza domem robiąc badania i jeżdżąc do szpitala. Tam, w oczekiwaniu na wyniki i skierowania na kolejne badania, bardzo się nudzi, tęskni za domem i swoimi zwierzątkami. Zamarzył o laptopie, dzięki któremu mógłby zająć się czymś podczas pobytu w klinice. I nie chodzi mu tylko o przyjemności, granie czy surfowanie po sieci. Maciek chciałby na bieżąco być z tym, co dzieje się w szkole, dzięki komputerowi miałby kontakt z kolegami z klasy, mógłby na bieżąco odrabiać lekcje. Deklaruje, że laptop służyłby mu głównie do nauki.

 

spełnienie marzenia

2012-12-05

Nawet jeżeli czternastoletni Maciek z Przytocznicy pod Ostrzeszowem miał jakieś wątpliwości, co do istnienia Świętego Mikołaja, w tym roku ich się pozbył. 5 grudnia wieczorem, w roli pomocników Mikołaja, spełniliśmy marzenie chłopca, który chciał mieć własnego czarnego laptopa. I dostał, dzięki sponsorom, czyli głównie firmie AB z Wrocławia (wielkie i niskie ukłony!).
Ale laptop to nie wszystko. Dzięki akcji klasy III B ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach, Maciek dostał także osprzęt komputerowy, czyli myszkę, torbę, słuchawki, stolik na łóżko, a na dodatek dwie gry, żeby miał co robić podczas długich pobytów w szpitalu. Mama Maćka powiedziała nam, że już w styczniu czeka go tygodniowy wyjazd do Warszawy, więc prezenty będą w sam raz. Dzieci z Marcinkowic napisały do Maćka list, ale co w nim było, nie wiem. Przeczytanie go Maciek zostawił sobie na potem, gdy wszyscy wyjdą. W każdym razie był bardzo onieśmielony prezentami i wzruszony. Bardzo dziękował wszystkim, którzy pomogli spełnić to marzenie. Starszy brat Maćka obiecał mu, że pomoże w sprawach technicznych, więc chłopcy od razu zabrali się do pracy (siostra tylko zaglądała im przez ramię), a my nie mieliśmy już nic do roboty.

Bardzo dziękujemy:

- firmie AB

- firmie Samsung

- klasie III A ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach