Moim marzeniem jest:

wyjazd do Watykanu i audiencja u Papieża

Patryk, 18 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2012-12-15

Na pierwsze spotkanie z naszym nowym Marzycielem Patrykiem wybrałyśmy do jego rodzinnego domu. Od progu powitała nas uśmiechnięta rodzina, na czele z Jego młodszym bratem Mateuszem. Słyszałyśmy, że Patryk bardzo interesuje się samochodami, zatem lodołamaczem był album ze starymi, oldschoolowymi autami. Od razu usiedliśmy do wspólnego oglądania i dyskusji na ich temat. Wiedza Patryka z tego zakresu była bardzo duża a ja jako laik w tej dziedzinie dowiedziałam się wielu ciekawych informacji. W międzyczasie Patryk pokazał nam swoją kolekcję miniaturowych modeli starych samochodów, które zdobiły półkę oraz broszury z najnowszymi modelami aut różnych marek. Zdradził mi jaki model chciałby mieć najbardziej, co było fantastycznym wprowadzeniem do rozmowy o marzeniach. Te materialne zostawia na później. Teraz chciałby postawić na przeżycia i możliwość poznania świata. Jego wypowiedź była zdecydowana a ton głosu i szczegóły dały nam pewność, że to Jego największe marzenie. Patryk marzy bowiem o wyjeździe do Watykanu i Audiencji u Papieża Benedykta XVI. Wierzymy, że moc tego pięknego marzenia sprawi, że szybko będziemy mogli je spełnić.

 

Jeśli chcesz pomóc w realizacji tego Marzenia - skontaktuj się z:

Agnieszką Skuczyńską - skuczynska.agnieszka@gmail.com, 696 545 340

Aleksandrą Janczak - ojanczak@gmail.com, 512 085 913

Agnieszką Pytlarczyk - pytlarczykaga19@interia.pl, 798 748 237

spełnienie marzenia

2014-10-09

Spełnienie marzenia Zuzi i Patryka tak naprawdę rozpoczęło się na rzymskim lotnisku Ciampino, gdzie spotkały się obie rodziny lecące z Krakowa i Warszawy. Wspólnie udaliśmy się do naszych pokoi, aby na moment odpocząć i rozpakować walizki. Później mieliśmy okazje po raz pierwszy spróbować włoskiej kuchni.

Zuzia bardzo chciała zobaczyć włoskie morze, dlatego po obiedzie kolejką podmiejską udaliśmy się do miejscowości Lido by móc choć na moment zanurzyć nogi w morzu Tyrreńskim.  Mogliśmy zobaczyć zachód słońca na plaży. Bardzo zmęczeni pierwszym dniem wróciliśmy do centrum miasta.

Poniedziałek, czyli pierwszy dzień zwiedzania rozpoczął się dla nas dość późno, mogliśmy się wyspać, zjeść włoskie śniadanie i gotowi na długi spacer opuściliśmy nasze pokoje. Pierwszą atrakcją tego dni był przejazd rzymskim metrem. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie od Bazyliki Św. Jana na Lateranie, Schodów Świętych, Koloseum i Forum Romanum. Piękna pogoda sprzyjała spacerom po mieście, ale zmęczenie dawało się już we znaki, dlatego szybko udaliśmy się na obiad. Po nim dalsze zwiedzanie miasta z placem Weneckim, Kapitolem, Panteonem i przerwa na najlepsze włoskie (światowe) lody i kawę w pobliskiej kawiarni. Wieczorny spacer do placu Weneckiego zakończył nasz dzień.

Drugi dzień zwiedzania, część grupy rozpoczęła od wycieczki do Bazyliki Św. Pawła za murami, pozostali mieli okazję nabrać sił do zwiedzania Muzeów Watykańskich oraz Bazyliki Św. Piotra. Patryk wraz z bratem i tatą weszli nawet na kopułę Bazyliki.

Środowa audiencja generalna była dla wszystkich ogromnym przeżyciem, mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem, który przywitał się z Marzycielami i pobłogosławił ich. Po krótkim odpoczynku kolejna wycieczka do centrum miasta by podziwiać Campo DIFiori, gdzie pracującym tam Polacy poczęstowali nas pysznymi owocami. Kolejny punkt zwiedzania to Piazza Navona, obowiązkowe lody i kawa, wyjątkowo nieczynna Fontanna DiTrevi oraz Schody Hiszpańskie. W trakcie pożegnalnej kolacji wręczyliśmy dyplomy spełnionego marzenia.

Ostatni dzień pobytu rozpoczął się bladym świtem, ponieważ chcieliśmy uczestniczyć w mszy św. przy grobie Papieża Jana Pawła II. Dzięki pomocy Pani Ani z Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli dotknąć grobu Papieża-Polaka.

Nadszedł czas spakowania ponownie walizek i udania się do lotnisko by po spełnionym marzeniu wrócić do kraju.

 

Serdecznie dziękujemy T-mobile za spełnienie marzenia Patryka.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu Ambasadzie Polskiej przy Stolicy Apostolskiej, firmie Aurinko oraz Pani Grażynie Hawryluk.