Moim marzeniem jest:

Laptop

Nikola, 5 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Olsztyn

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie

2013-03-14

14 marca odwiedziłyśmy Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

    Na oddziale pediatrycznym  spotkałyśmy 5 letnią Nikolkę w towarzystwie mamy.

    Dziewczynka była bardzo nieśmiała i wstydliwa. Jednak na zadane pytanie o marzenie pojawił się na jej drobniutkiej twarzyczce uśmiech. Zdecydowanie powiedziała, że marzy jej się laptop lub jakiś "sprzęt" do oglądania bajek i filmów. Nasza mała Marzycielka jest wielbicielką pszczółki Mai i wszystkich bajek z księżniczkami w roli głównej.

    Długie pobyty w szpitalu są ciężkie i męczące, pomóżmy więc naszej małej księżniczce Nikolce:) przenieść się w kolorowy świat bajek,  spełniając jej marzenie.

    Droga Nikolo życzymy zdrówka i szybkiego powrotu do domu do swoich małych braci, a my postaramy się jak najszybciej przybyć, aby spełnić Twoje marzenie.

 

 

spełnienie marzenia

2014-03-14

W niedzielnie popołudnie na oddziale WSSD w Olsztynie oczekiwała na mnie z niecierpliwością mała Nikola. Do dziewczynki zmierzałam by spełnić jej najskrytsze marzenie, aby wręczyć jej laptop, na którym mogłaby oglądać bajki i umilać sobie tym samym trudny czas chorowania. Nikola okazała się być bardzo dzielna: od wczorajszego dnia walczyła z wysoką temperaturą i złym samopoczuciem. Dlatego szczególnie miło było mi być maleńkim powodem do radości dziewczynki, w tych jakże niesprzyjających okolicznościach. Podczas mojej wizyty Nikola była bardzo cichutka. Udało mi się zamienić kilka słów z jej mamą, ale by nie forsować dziewczynki postanowiłam opuścić jej salę i pozwolić cieszyć spełnionym marzeniem w ciszy i wśród najbliższej jej osoby.

Marzenie Nikoli było dla mnie czymś wyjątkowym, spokojnym i bez fajerwerków, jej radość była ledwie dostrzegalna, ale mimo wszystko potrafiła przebić się przez dotkliwe dolegliwości. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że „warto spełniać marzenia”.