Moim marzeniem jest:

Rower

Dariusz, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2013-05-26

Na spotkanie z naszym marzycielem wybraliśmy się w słoneczne, wiosenne popołudnie. Poznaliśmy 17-letniego Dariusza i jego rodzinkę: mamę, tatę i siostrę. Dariusz był trochę małomówny, ale po chwili rozmowy z całą rodzinką udało nam się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy.

Nasz skromny i troszkę zamknięty w sobie marzyciel interesuje się informatyką, szczególnie programowaniem, a jego pasją zawsze były rowery i szaleńcze zjazdy ze stromych gór. Po przebyciu dwóch ciężkich chorób Dariusz musiał zrezygnować z wyczynowych zjazdów. Właśnie dochodzi do siebie, zaczyna znów trenować i siadać na rower. Chłopak jest ambitny i ma wsparcie kochającej rodziny. Jak mówił, przemyślał wiele opcji, ale najgłębszym marzeniem jest jednak profesjonalny rower Scotta Spark 960, na który sam nigdy nie mógłby sobie pozwolić.

Miejmy nadzieję, że rower zmotywuje Darka do powrotu do pełnej sprawności oraz doda wiatru w żagle względem kolejnych życiowych zamierzeń.

spełnienie marzenia

2014-04-01

Spełnienie marzenia Dariusza przypadło akurat na 1 kwietnia czyli pryma aprillis. Do ostatniej chwili nasz marzyciel nie wierzył tacie, że przyjedziemy z jego wyśnionym rowerem. Chłopiec był zaskoczony onieśmielony I naprawdę szczęśliwy. Rozpakowaliśmy pudła i Darek wraz z tatą i Wolontariuszem Tomkiem zaczęli skręcac ramę, koła, kierownicę i inne elementy. Rower naprawdę robi wrażenie! Czarny matowy lakier, czerwone napisy, amortyzatory i inne kosmiczne technologie czynią rower absolutnie fantastycznym. Darek wiedział, że nie mógłby sobie pozwolic na taki zakup, ale był wytrwały w swoim marzeniu. Na spotkaniu była z name Pani Agnieszka, która reprezentowała Sponsora. Marzyciel dostał również firmowe gadżety MetLife Amplico, książkę do programowania oraz pamiątkowy dyplom. Trzymamy kciuki by marzenia zawodowe Darka o informatyce także sie ziściły. Tymczasem sezon na rower uważamy za otwarty! Dariusz był przeszcześliwy i z nieukrywaną radością podziękował Fundacji i sponsorowi, zapowiadając, że już za chwilę idzie jeździć. To Wielka radość spełnić tak fantastyczne marzenie tak niezwykle skromnemu chłopcu. Pragniemy serdecznie podziękować Firmie MetLife Amplico za współpracę z Fundacją i spełnienie marzarzeń naszych podopiecznych.