Moim marzeniem jest:

Piętrowe białe łóżko ze znakiem Zig Zag McQueen

Julian, 4 lata

Kategoria: dostać

Oddział: Bydgoszcz

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2013-06-01

Na pierwsze spotkanie z naszym nowym podopiecznym i jego rodzicami umówiłyśmy się w Dzień Dziecka. Mały Julek już od samych drzwi przywitał nas z uśmiechem na twarzy. Jest to bardzo odważny i rezolutny czterolatek. Po przywitaniu i złożeniu życzeń z okazji Dnia Dziecka Julek, w ramach lodołamacza, otrzymał on nas jeden z zestawów CHIMA z serii klocków LEGO. Bardzo się z niego ucieszył i od razu zabrał się do składania nowej zabawki. Gdy w końcu udało się go „oderwać” od klocków, poprosiłyśmy o wyrażenie swoich marzeń. I tu Julek okazał się bardzo zdecydowany, jest on bowiem fanem filmu „Auta” i automatycznie entuzjastą Zygzaka McQueena. Cały jego dziecięcy pokój jest urządzony i wyposażony w elementy związane z tym filmem, począwszy od „autowego, zygzakowego” łóżka, po wielki na całą niemalże ścianę plakat z Zygzakiem McQueenem. Mały automaniak, tak jak potrafił najlepiej, narysował swoje marzenie, czyli nowe łóżko, ale tym razem ma być ono białe, piętrowe z emblematem wspomnianego auta. Jest to jego jedyne marzenie. Próbowałyśmy podpytać Julka o inne marzenia, ale nasze prośby spaliły na panewce, bowiem odpowiedź zawsze był ta sama: łóżko z wizerunkiem McQueena. Oczywiście będziemy się bardzo starać, aby marzenie chłopca się spełniło!

spełnienie marzenia

2014-02-20

Dzisiejszy dzień- tj. 20.02.2014r.- na pewno będzie długo pamiętany przez naszego marzyciela- 4,5-letniego Julka.  A to za sprawą marzenia, które właśnie dziś  zyskało konkretne kształty i stało się powodem wizyty niezwykłych gości.
Ale od początku… W ubiegłym roku, dokładnie w Dzień Dziecka, trzy wolontariuszki Fundacji Mam Marzenie – Krystyna, Marzena i Beata- udały się z pierwszą wizytą do nowo zgłoszonego podopiecznego i jego rodziny. Celem tego spotkania było jak zawsze poznanie dziecka i ( jak na to wskazuje nazwa naszej fundacji ) przede wszystkim jego marzeń.  W czasie bezpośredniej rozmowy  Julek miał okazję zapoznać nas ze swoimi  marzeniami w czterech kategoriach- co chciałbym zobaczyć, kim chciałbym zostać, kogo chciałbym spotkać,  co chciałbym dostać.  Chłopiec zaskoczył bardzo wolontariuszki i rodziców,  gdyż zdecydowanie określił wyłącznie jedno marzenie- a było nim piętrowe łóżko z wizerunkiem ulubionej postaci bakowej –Zig Zaca McQueena  z popularnej kreskówki Disney’a  „AUTA”. Dokładnie takie łóżko wskazał na stronie internetowej jednej z firm meblarskich „MEBLIK”.

Poszukiwania sponsorów na spełnienie tego marzenia okazały się niezbyt proste. Jedni sponsorzy  deklarowali się z entuzjazmem, a po jakimś czasie z sobie tylko wiadomych przyczyn wycofywali się. Inni stawiali swoje warunki.
Do pomocy realizacji  marzenia dołączyły się również przedszkolaki z Przedszkola Nr 59 na Bartodziejach wraz z rodzicami, które zbierały dobrowolne datki na taki niezwykły cel (dwie z wolontariuszek są nauczycielkami w tym przedszkolu).

Po wielu perypetiach wielką niespodziankę Fundacji Mam Marzenie  sprawiło Energetyczne Centrum SA. , które postanowiło spełnić marzenie Julka.  Na dzień realizacji tego marzenia sponsor zaproponował czwartek. W wyznaczonym terminie w mieszkaniu chłopca zjawiły się przedstawicielki firmy sponsorującej marzenie – p. Karolina Kawska i Marta Nowicka –PR  Manager  Energetycznego Centrum SA. oraz wolontariuszki Fundacji Mam Marzenie- Krystyna i Marzena. Jak się na miejscu okazało, momentem spełniania marzenia były zainteresowane również lokalne media. Tak więc na miejsce wydarzenia swoich przedstawicieli przysłały również lokalny oddział Telewizji Polskiej TVP Bydgoszcz, Radio PiK, Radio ESKA, Gazeta Pomorska,  Ekspress.
 Tak się złożyło, że Julek by akurat z mamą poza domem. Kiedy wrócił ze spaceru- jakie było jego zaskoczenie, kiedy zobaczył tyle osób. Wolontariuszki Fundacji przedstawiły  marzycielowi cel tej niezwykłej wizyty.
Chłopiec  jak najszybciej chciał zobaczyć długo wyczekiwaną niespodziankę. Kiedy udało mu się przedostać przez dość sporą grupę gości jego zaskoczonym oczom ukazało się wymarzone piętrowe łóżko z sylwetką ulubionej postaci z kreskówki.  Oprawą marzenia były dwa komplety pościeli z postaciami z filmu „AUTA” zakupione z pieniędzy zebranych przez przedszkolaków i ich rodziców. Dodatkowym prezentem  od sponsora – firmy Energetyczne Centrum SA- była wielka torba pełna zabawek i gadżetów związanych z filmem Disneya „Auta”. Chłopiec natychmiast zabrał się za rozpakowywanie wszystkich prezentów. Nie zauważał nawet medialnego zamieszania, które towarzyszyło tej niezwykłej dla niego chwili. Ktoś próbował przeprowadzać z nim wywiad, ktoś inny robił zdjęcia uwieczniając zaaferowanego i zaskoczonego Julka. Chłopiec nic nie robił sobie z tłumu niezwykłych gości- pochłonęły go wszystkie niespodzianki i spełniające się w tym momencie marzenie- piętrowe łóżko.

Emocje, jakie widać było na twarzy Julka były dla przedstawicielek firmy Energetyczne Centrum SA i dla wolontariuszek Fundacji Mam Marzenie dobitnym świadectwem, że marzenie chłopca zostało naprawdę spełnione. Na pytanie zadane chłopcu, czy marzenie się spełniło – z wielkim przejęciem odpowiedział „Tak, właśnie o tym cały czas marzyłem”.
Cieszymy się, że dla kolejnego marzyciela dokonał się w życiu jakiś ważny moment- spełniła się wiara, że warto marzyć, że moc marzeń może mieć swój realny wymiar….
 A jeśli tak… to czas na kolejne marzenia… również te NAJWAŻNIEJSZE- żeby być zdrowym.
Fundacje Mam Marzenie dziękuje sponsorowi , firmie Energetyczne Centrum SA. za wspaniały dar serca i za uczynienie kolejnego naszego podopiecznego szczęśliwym i spełnionym marzycielem.
Na obszerniejszy fotoreportaż  zapraszamy na strony internetowe Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego, Gazety Wyborczej i Oddziału Bydgoskiego Telewizji Polskiej .