Moim marzeniem jest:

Laptop z myszką bezprzewodową i głośnikami

Kamil, 15 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2014-03-23

Do Marzyciela pojechałyśmy w niedzielne popołudnie. Przywitali nas Jego rodzice oraz piesek – spaniel o imieniu Pitu. Kamil siedział w swoim pokoju przy biurku. Od razu rzuciły nam się w oczy: tablica ze zdjęciami Marzyciela i Jego przyjaciół, kolekcja kolorowych spławików oraz piękny kangur wykonany techniką decoupage. Jak okazało się chwilę później, zarówno spławiki jak i kangur zostały wykonane przez Kamila!

Rozmowę zaczęłyśmy od nawiązania do Jego talentów artystycznych, później Kamil opowiedział nam o swojej szkole oraz zainteresowaniach. Przyznał, że uwielbia serwisy społecznościowe – facebooka i instagrama, których używa do kontaktowania się ze znajomymi. Dlatego z początku Jego marzeniem był laptop. Później jednak wytłumaczyłyśmy Kamilowi, na czym polegają marzenia i wtedy opowiedział nam o tym, jak bardzo chciałby Skoczyć ze spadochronem. Nic dziwnego, skoro Jego ulubionym filmem są „Szybcy i wściekli”, a mama Marzyciela potwierdziła, że pociągają Go takie klimaty. Poza tym, byłoby to wspomnienie na całe życie.

Przystąpiliśmy więc do rysowania. Byłyśmy zaskoczone precyzją oraz starannością Kamila. Kiedy rysunki powstawały, mogłyśmy lepiej przyjrzeć się innym Jego pracom, a także szkicownikowi Marzyciela, pełnemu szkiców postaci znanych z bajek oraz kreskówek. Zajęło to trochę czasu, jednak okazało się, że było warto czekać – oba rysunki okazały się być prawdziwymi dziełami sztuki. Trzeba jednak przyznać, że nad rysunkiem swojego pierwszego marzenia, skoku ze spadochronem, Marzyciel spędził więcej czasu i włożył w niego więcej pracy, co udowadnia, że chłopcu naprawdę na tym zależy, zresztą, efekty można zobaczyć na zdjęciach z naszego spotkania. Mamy nadzieję, że szybko uda się spełnić Jego marzenie!

 

spotkanie - zmiana marzenia

2014-05-27

Kamil dzielnie czekał do samego końca na decyzję lekarza w sprawie spełnienia swojego marzenia, czyli skoku ze spadochronem. Sponsor zaproponował termin czerwcowy, jako datę spełnienia marzenia. Kamil miałby niewątpliwie wiele emocji i radości w tym dniu, ponieważ było to jedno z wielu atrakcji przygotowanych przez Sponsora na pikniku w Krakowie. Czekaliśmy na decyzję lekarza aż do dziś, niestety nie uda nam się spełnić tego marzenia w zaproponowanym przez Sponsora terminie.

W związku z powyższym Kamil poprosił o zmianę marzenia. Marzenie kolejne, czyli Laptop z myszką bezprzewodową i głośnikami, będzie tym, co w tej chwili będzie nas motywować do znalezienia Sponsora dla Kamila. Mamy nadzieję, że Kamil już nie będzie musiał tak długo czekać.

spełnienie marzenia

2014-07-04

Spełnienie marzenia Kamila odbyło się w Poznaniu wraz ze sponsorem firmą MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A. Mimo nieprzewidzianych przeciwności losu, zaskoczyliśmy Kamila swoją wizytą. Nasza obecność sugerowała już, że to właśnie ten dzień – dzień spełnienia marzenia! I choć nie udało się nam wszystkim zrealizować skoku ze spadochronem pierwotnego marzenia naszego nastolatka, myślę, że komputer i jego pełne wyposażenie, jakim była myszka, głośniki, torba oraz zestaw filmów przygodowych sprawiło Mu niesamowita radość i niezapomniane wrażenia. Emocji dodawała wizyta przedstawicieli Sponsora, który uśmiechem i dobrym słowem oraz dodatkowymi gadżetami i pękiem balonów zamiast kwiatów już po kilku minutach usunąć wszelkie bariery. Dziękujemy Wam za to!

Kamil nie wiedział co powiedzieć, łzy szczęścia płynęły mu po policzkach, a po chwili płynęły już u nas wszystkich…. Kamil przygotował własnoręcznie przygotowane podziękowania dla Fundacji Mam Marzenie i mojej osoby oraz dla Sponsora. Mama nie mogła powstrzymać emocji, więc choć samo wydarzenie było wyjątkowe i pełne emocji  upłynęło pod znakiem łez, łez szczęścia i radości Kamila ze spełnionego marzenia.

Zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć i w prawdziwie rodzinnej atmosferze życzyliśmy Kamilowi pięknych wakacji, cierpliwości i zdrowia, które gwarantować będzie pełnie spokoju i szczęścia. Kamilku pamiętaj o tym co ci powiedziałam. Generuj jak najwięcej marzeń, ich posiadanie i wielka chęć spełnienia przybliża nas każdego dnia do ich realizacji. „Każdą najdalszą podróż zaczynamy od pierwszego kroku” Jesteśmy z Tobą zawsze, kiedy będziesz tego chciał!