Moim marzeniem jest:

Pokój Violetty

Weronika, 8 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2014-03-23

23 marca odbyło się spotkanie z Weroniką  i jej rodzicami. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Weronika z początku nieśmiała szybko nawiązała z nami kontakt. Otwarta, uśmiechnięta opowiadała nam o tym co lubi robić po szkole, jak się uczy. Weronika jest wielką fanką latynoskiej aktorki i piosenkarki Martiny Stoessel z serialu Violetta. Bardzo się ucieszyła, kiedy otrzymała od nas prezent: kolorowy piórnik oraz notes z wizerunkiem swojej ulubionej gwiazdy. Oglądając prezent  powtarzała " mamo, mamo, patrz..."
Weronika zrobiła na nas ogromne wrażenie swoim optymizmem, bystrością, a przede wszystkim śmiechem, który byłby w stanie rozbawić największego ponuraka.  Była rozmowna, często żartowała z tatą i  mamą. W trakcie rozmowy z nią dowiedziałyśmy się, że bardzo lubi rysować oraz bawić się ze swoją starszą siostrą Wiktorią.
W trakcie spotkania Weronika opowiedziała nam o swoich marzeniach, ale nie była jeszcze do końca zdecydowana czy chętniej pojechałaby do Disneylandu czy wolałaby dostać rower. Obiecała nam że wypisze w notesiku swoje marzenia i wybierze spośród nich to jedno dla niej najważniejsze.
Czekamy na kolejne spotkanie z Weroniką abyśmy wszyscy mogli poznać jej marzenie.

spotkanie - poznanie marzenia

2014-10-04

4 października odbyło się kolejne spotkanie z Weroniką. Dziewczynka potrzebowała trochę czasu, aby  zastanowić się w spełnieniu jakiego marzenia moglibyśmy jej pomóc. Po kilku miesiącach oczekiwania udało nam się odkryć marzenie dziewczynki.  Weronika dokładnie opisała je w swoim pamiętniku. Od samego początku nie mogła się  doczekać, kiedy nam je wyjawi.
W trakcie spotkania, z uśmiechem na twarzy stwierdziła: „już wiem, jakie jest moje marzenie”. Z radością oznajmiła nam, że marzy o nowych meblach do swojego pokoju, który w chwili obecnej dzieli ze swoją siostrą. Na nasze pytanie „jak ma wyglądać jej wymarzony pokój?” stwierdziła – „tak jak pokój głównej bohaterki z serialu  Violetta”
Weronika bowiem od dawna jest wielką fanką tego serialu i chciałaby, aby jej pokój przypominał pokój tytułowej bohaterki. Dziewczynka opisała nam jak ma wyglądać jej wymarzony kącik i co ma się w nim znaleźć, mianowicie oprócz biurka przy którym mogłaby się uczyć, chciałaby aby w pokoju znalazło się nowe łóżko na którym mogłaby się dobrze wyspać, a na ścianie wisiałyby plakaty z wizerunkiem ulubionej aktorki.
Spotkanie z Weroniką i jej rodziną upłynęło w sympatycznej atmosferze. Śmialiśmy się i żartowaliśmy. Weronika, wspólnie ze swoją siostrą Wiktorią przygotowały dla nas prezenty – własnoręcznie zrobione bransoletki. Byłyśmy pełne podziwu dla artystycznych zdolności obu sióstr.

spełnienie marzenia

2015-04-28

28 kwietnia udało nam się spełnić marzenie Weroniki. Dziewczynka do samego końca nie wiedziała, że po powrocie ze szkoły będzie czekać na nią tak miła niespodzianka. W spełnienie marzenia Weroniki zaangażowani byli nie tylko sponsorzy, ale również my - wolontariuszki oraz rodzice dziewczynki. Umeblowanie pokoju trwało kilka godzin, na sam koniec musieliśmy jeszcze udekorować pokój plakatami z wizerunkiem ulubionej piosenkarki Weroniki -  Viotetty.
Punktualnie o 14.30 Weronika wróciła do domu w towarzystwie taty i siostry.
Czekaliśmy na nią w ukryciu, żeby zobaczyć jej reakcję. Dziewczynka, gdy zobaczyła umeblowany pokój, aż zaniemówiła z wrażenia. Szczęśliwa oglądała meble, podziwiała plakaty i gadżety, które od nas dostała. Nie spodziewała się takiego efektu. My sami byliśmy pod wrażeniem, że tak fajnie wszystko wyszło. Na koniec wspólnie zasiedliśmy do stołu i delektowaliśmy się przepysznym tortem. Weronika wspólnie z siostrą pozowały do zdjęć. Nie mogły się doczekać nocy, kiedy  zasną w swoich nowych łóżkach. Dziewczynki zgodnie podzieliły się pólkami w szafie i planowały, gdzie zostaną rozwieszone dodatkowe plakaty. Cała rodzina dziękowała nam za spełnienie marzenia Weroniki a radość i szczęście widać było w oczach naszej Marzycielki.