Moim marzeniem jest:

Umeblowanie pokoju

Joasia, 13 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2014-08-18

Mimo iż dzień nie należał do specjalnie słonecznych, na sali, na której leżała Joasia było promieniście, dzięki wesołym kombinacjom kolorystycznym i licznym rzeczom własnoręcznie przez nią wykonanym. Jak nam wyjaśniła, zarówno ona jak i jej starsza siostra mają zdolności manualne po mamie. Pokazała nam zdjęcie maskotki misia, którą wykonała dla swojego lekarza i wielkie pudło z materiałami do robienia bransoletek, którymi była już nawet obdarowana mama Julii leżącej na tej samej sali. I to właśnie z poczuciem estetyki Joasi jest związane marzenie. Co prawda zastanawiała się przez chwilę nad potencjalnym wyjazdem do Paryża lub spotkaniem z Dawidem Kwiatkowskim, ale stwierdziła, że nie jest to to, na czym jej najbardziej w tej chwili zależy. Ponieważ jest pod koniec swojego leczenia i jednocześnie będzie szła do gimnazjum (zapomniałam powiedzieć, że Joasia też świetnie się uczy), oznacza to wkroczenie w nowy etap życia, i to z wielu względów. I z tej okazji Joasia chciałaby mieć artystycznie umeblowany pokój, bo jak przyznała „na swój już nie może patrzeć” i chciałaby w symboliczny sposób zacząć ten nowy rozdział. Czekamy teraz aż przyśle nam zdjęcia fioletowo/różowo/turkusowych mebli, które miałyby wchodzić w skład nowego pokoju.

spełnienie marzenia

2014-12-20

W dniu 20 grudnia 2014 roku zgraną grupą wolontariuszy pojechaliśmy do miejscowości Skrzyńsko niedaleko Przysuchy, aby spełnić marzenie Asi. Dziewczynka jest bardzo dzielna, pogodna i nie może się doczekać ciekawych wyzwań jakie już niedługo staną się jej udziałem. Asia po udanym leczeniu, czuje się coraz lepiej i od lutego wraca do szkoły. A że stanie się gimnazjalistką i zaczyna nowy etap w swoim życiu, to jej największym marzeniem były nowe meble do pokoju. Dzięki firmie MetLife udało nam się spełnić życzenie Asi! Po przyjeździe na miejsce zabraliśmy się ochoczo do pracy. Nie było łatwo, ale uśmiech dziewczynki dodawał otuchy i motywował ze zdwojoną siłą:) Nie wspominając o pysznościach zrobionych przez Jej uzdolnioną mamę, która poczęstowała nas obiadem i najlepszymi ciastami pod słońcem. Natomiast przy skręcaniu mebli dzielnie nas wspierali tata i wujek dziewczynki. Czas minął nam na wytężonej pracy, ale również na miłych rozmowach i czerpaniu dobrej energii od rodziny Czyżykowskich. Asia ma niesamowite zdolności artystyczne. Pokazała nam swoje rękodzieła m.in. wieniec świąteczny i choinki z różnych materiałów. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem jej talentu! Trzeba przyznać, że Asia ma też dobry gust, ponieważ meble do pokoju i cały wystrój został dobrany ze smakiem i wyczuciem godnym projektantki wnętrz. Efekt końcowy przerósł nasze i dziewczynki oczekiwania. Kiedy wszystko było gotowe, Asia była bardzo szczęśliwa! Dziewczynka była poruszona i nie mogła się napatrzeć na wszystkie meble i dodatki. Zaraz też udekorowała półki maskotkami firmy MetLife, żeby uśmiechały się do niej przyjazne psie mordki. Następnego dnia Asia będzie wypełniała meble swoimi rzeczami, żeby już w pełni czuć się „jak u siebie”. Jesteśmy pewni, że w takim pokoju dziewczynka godnie rozpocznie nowy etap w życiu. Mamy nadzieję, że otoczona pięknymi meblami, śpiąc na wygodnym łóżku będzie nadal snuła wspaniałe marzenia, a Nowy Rok przyniesie jej zdrowie i wszelką pomyślność!

Byliśmy wzruszeni, ponieważ Asia dała nam w prezencie własnoręcznie wykonane choinki bożonarodzeniowe. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć i przyjaznym pożegnaniu, wróciliśmy zadowoleni do Warszawy. Każdy dzień, w którym spełnia się marzenia tak wyjątkowych osób jak Asia jest udany.Teraz już czujemy prawdziwą magię Świąt – dlatego życzymy Wszystkim przede wszystkim spełniających się marzeń!:)