Moim marzeniem jest:

Trąbka Schagerl model "Gansch-Horn" B.

Łukasz, 16 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Bartosz Gaudyn i Agnieszka Pstraś-Gaudyn

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2014-10-21

We wtorkowe popołudnie, razem z Natalka wybrałyśmy się do szpitala, gdzie byłyśmy umówione na pierwsze spotkanie z szesnastoletnim Łukaszem, który jest uczniem szkoły muzycznej. Ta informacja dała nam pewne podejrzenia co do tego jakie będzie marzenie. Nie mogąc się doczekać czy nasze domysły są słuszne już na początku rozmowy padło pytanie o marzenie. Łukasz wyznał, że marzy o profesjonalnej trąbce, ponieważ to jego ulubiony instrument na którym gra już siódmy rok. Chłopak spodziewał się, że jesteśmy z Natalka kompletnymi laikami w tej dziedzinie, więc przezornie przygotował zdjęcie konkretnego modelu. Mówił o instrumentach, grze, występach z takim zaangażowaniem, że nie miałyśmy wątpliwości, że to jest właśnie pasja jego życia i największe marzenie. Od razu zaznaczyłyśmy, że nie możemy doczekać się kiedy Łukasz dla nas zagra, a po cichu liczyłyśmy na małą lekcje gry na trąbce, co jest bardzo trudne i nie każdy się do tego nadaje. Okazało się, że pasja nie jest jedyną rzeczą, której zazdrościmy Łukaszowi. Mimo młodego wieku ma konkretne plany na życie, od razu widać, że wie czego chce. Trzymamy kciuki za plany związane z wojskiem. Przez całe spotkanie uśmiech nie schodził z jego twarzy, czym zarażał także nas. Przy tym chłopaku po prostu nie można się nie uśmiechać. Po wspólnych zdjęciach przyszedł czas na pożegnanie.

Relacja Agnieszka P.

spełnienie marzenia

2014-12-12

Najpiękniejsze marzenia, to chyba te, które spełniają się wbrew wszystkiemu, wbrew wszelkim przeciwnościom i wbrew przekonaniu, że są niemożliwe. Dzisiejszy dzień na długo zapadnie w pamięci chyba nas wszystkich. Marzeniem Łukasza jest trąbka. Ale nie byle jaka. Jest to trąbka Schagerl Gansch-Horn. Scenariusz realizacji marzenia Łukasza opracowaliśmy w każdym calu. Marzenie chłopca chcieliśmy spełnić w czasie Jubileuszowej Wielkiej Gali Charytatywnej Fundacji Mam Marzenie w… Poznaniu! Niestety stan zdrowia chłopca nie pozwolił nam na tak długą podróż. Dlatego postanowiliśmy zmienić plany. Skoro Łukasz nie może dotrzeć na Galę, to Gala dotrze do Łukasza. Zgodnie z tym planem, nie zmieniliśmy terminu realizacji marzenia Łukasza.
Wymarzoną trąbkę miał wręczyć Łukaszowi osobiście Bartosz Gaudyn – znakomity trębacz oraz przedstawiciel firmy Schagerl w Polsce. To właśnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pana Bartosza oraz jego żony – pani Agnieszki, udało się zrealizować marzenie Łukasza. Z racji, że Łukasz nie dotarł do Poznania, zaprosiliśmy Państwa Gaudyn do Lublina, by właśnie tutaj wręczyć chłopcu jego marzenie. Pan Bartosz i Pani Agnieszka odpowiedzieli na nasze zaproszenie, mimo spontanicznej zmiany planów. I tak oto marzenie Łukasza stało się faktem dokonanym. W piątkowe popołudnie w towarzystwie lubelskich mediów, udaliśmy się na oddział onkologii DSK w Lublinie. Łukasz wiedział o naszej wizycie, jednak nie krył zdziwienia, gdy trzymał już w rękach SWOJĄ WYMARZONĄ TRĄBKĘ! Jak się okazuje jest to jedyny taki model w Polsce, a posiadaczem tego jedynego egzemplarza jest właśnie Łukasz!
Wraz z trąbką, Pan Bartosz z małżonką wręczyli Łukaszowi jeszcze kilka wspaniałych prezentów od producenta. Gaudynowie osobiście zaprosili Łukasza na „Schagerl Brass Festival”, który odbędzie się w lipcu 2015 i podczas którego Łukasz będzie mógł osobiście poznać Karl Schagerla oraz Thomasa Ganscha.
Długo jeszcze rozmawialiśmy z naszym Marzycielem i mamą – o marzeniu, o planach na przyszłość i o… wspólnych muzycznych znajomych. Jak się okazało nauczyciel Łukasza ze szkoły muzycznej jest serdecznym przyjacielem pana Bartosza. Takie znajomości już zobowiązują, a TAKIE marzenie jeszcze bardziej.
Łukaszu, liczymy na Twój szybki powrót do zdrowia i szybki sukces w świecie muzyki. Wierzymy, że jeszcze niejednokrotnie usłyszymy o Tobie J

Realizacja marzenia Łukasza nie zakończyła się z chwilą naszego wyjścia ze szpitala. Mimo, że Łukasz nie mógł dotrzeć na Galę w Poznaniu, tam nie zmieniono planów – Gala odbyła się zgodnie z planem i wszystkimi niespodziankami przygotowanymi dla naszego Marzyciela. W Poznaniu ugościliśmy znanego trębacza jazzowego – Michaela Patches Stewart, który zagrał specjalnie dla Łukasza. W czasie Gali został wyemitowany materiał, który z pomocą TVP Lublin udało się nakręcić w czasie realizacji marzenia chłopca w Lublinie. Odpowiedzią na nasz materiał był filmik z pozdrowieniami dla Łukasza od prowadzących Galę – Małgorzaty Kożuchowskiej, Krzysztofa Ziemca oraz od Michaela i całej zgromadzonej na Gali w Poznaniu publiczności.

Okazuje się, że wszystko jest możliwe, gdy tylko uwierzymy w siłę marzeń! Niemożliwe staje się możliwe. A dla tak wspaniałego uśmiechu, osoby, której właśnie spełnia się marzenie, warto góry przenosić!

Z całego serca pragniemy podziękować Panu Bartoszowi Gaudyn i Pani Agnieszce Pstraś-Gaudyn za okazane serce i ogromny wkład włożony w realizację marzenia Łukasza. Szczególne i serdecznie podziękowania ślemy również prosto do Austrii dla Pana Karla Schagerla, który przekazał wymarzony model trąbki naszemu Marzycielowi.

„Uwierz w marzenia! Na nie nigdy nie jest za późno!”

Relacja Natalia K.