Moim marzeniem jest:

Wycieczka objazdowa po Włoszech

Mateusz, 10 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2014-10-18

Na spotkanie z naszym marzycielem wybraliśmy się w piękny, jesienny dzień. W domu powitał nas Mateusz wraz z rodzicami i swoją młodszą siostrą. Od razu po wejściu do mieszkania, dało się zauważyć przepiękne fotografie z różnych regionów świata. Podczas rozmowy okazało się, że Mateusz uwielbia podróże i mimo młodego wieku wraz z rodziną odwiedził się już kilka ciekawych zakątków. Z pewnością pasję do wojaży zaszczepili w nim rodzice. Tym bardziej, nie zdziwiło nas marzenie Mateusza – wycieczka objazdowa po Włoszech, pomimo tego, iż jak sam przyznaje na co dzień jest domatorem. Chłopiec lubi matematykę, interesuje się komputerami, lubi grać w gry komputerowe, a w przyszłości chciałby zostać informatykiem. Mateusz pokazał nam piękny album o największych włoskich miastach, ze szczególnym wskazaniem na Wenecję, zdradził również, że następny na liście będzie Paryż.

Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, było dużo śmiechu i pozytywnej energii. Nasz marzyciel jest przesympatycznym, spokojnym, troszkę nieśmiałym 10 – latkiem.

Mamy nadzieję, że ktoś z Państwa pomoże Nam urzeczywistnić to niezwykłe marzenie!

spełnienie marzenia

2015-05-01

1 maja 2015 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Włoch by spełnić marzenie Mateusza! Żadne słowa ani zdjęcia nie są w stanie oddać emocji ani uczuć, które przeżyliśmy podczas naszej niezwykłej wycieczki. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z miejsc, które zobaczyliśmy oraz panującej atmosfery. Podkreślić należy, iż ze względu na jej charakter, przejechaliśmy autokarem prawie 5000 km, w tym 3000 km po samych Włoszech z grupą 29 nieznanych sobie ludzi z całej Polski !! Najmłodszym uczestnikiem wycieczki oczywiście był nasz Marzyciel Mateusz:), najstarszym zaś pasjonat podróży - 73 latek. Nie od dziś wiadomo, że atmosferę tworzą ludzie i za sprawą właśnie tych ludzi - obdarzonych wielkim sercem, uśmiechniętych, pozytywnie nastawionych do życia, wycieczka ta pozostanie na zawsze w pamięci jako jedna z najciekawszej podróży w życiu i spełnieniem marzenia Mateusza. W trakcie całej podróży był bardzo pogodnym, dzielnym, grzecznym chłopcem. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem jego zachowania. Aż trudno uwierzyć, że marzeniem 11 -letniego chłopca mogła być wycieczka do Włoch i poznanie najstarszej kultury tego kraju.

Widząc radość Mateusza wierzymy, że marzenia mają wielką moc!

Mateuszku, życzymy Ci wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia i samych pięknych chwil w życiu ! Nigdy nie przestawaj marzyć !

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorowi wycieczki - Biurze Rainbow Tours, Naszej Pani Pilot - Pani Ewie, Panom kierowcom oraz oczywiście współtowarzyszom naszej wycieczki !!!

Teraz zapraszamy do zapoznania się z relacją samego Marzyciela.

Mam na imię Mateusz i dziękuję za zrealizowanie mojego marzenia, jakim była wycieczka objazdowa po Włoszech. Podczas niej zobaczyłem wiele interesujących miejsc, takich jak: Wenecja, Piza, Florencja, Rzym i San Marino. W Wenecji płynąłem gondolą i zwiedziłem Bazylikę Św. Marka. W Pizie byliśmy na słynnych Polach Cudów, skąd mam zdjęcie z Krzywą Wieżą. Z Florencji najbardziej zapamiętałem, że bolały mnie nogi od chodzenia. Jednak dni spędzone w Watykanie i Rzymie wspominam najlepiej. Wspaniały Watykan z przepiękną Bazyliką Św. Piotra, w której znajduje się grób Świętego Jana Pawła II. Na placu św. Piotra, w czasie środowej audiencji u Papieża Franciszka były tłumy wiernych, wśród nich i ja. Spacer po Rzymie, podczas którego odwiedziliśmy Kapitol, Forum Romanum i Koloseum. Zapamiętam niezwykły wieczór z włoską muzyką i jedzeniem, podczas którego przekonałem się jaką fajną grupę miałem podczas wycieczki ! :)

Po ciężkich dniach zwiedzania spędziliśmy dwa dni w Rimini na kąpielach w Morzu Adriatyckim i plażowaniu. W ostatni dzień przed wyjazdem do Polski zajechaliśmy do San Marino - ostatnim pozostałym do dziś, włoskim miastem-państwem.

Serdecznie dziękuję Fundacji i Sponsorowi, którzy przyczynili się do zrealizowania mojego marzenia. Specjalne podziękowania przesyłam dla Pani Joasi, która towarzyszyła mi podczas wycieczki. Wycieczka ta na długo zostanie w mojej pamięci !!!