Moim marzeniem jest:

klocki LEGO

Bartek, 4 lata

Kategoria: dostać

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2015-02-14

Bartusia odwiedziłyśmy w jego domu dzień po przyjęciu, które zostało wyprawione z okazji urodzin Bartusia i jego siostrzyczki Gabrysi. O tym, że zabawa była udana, świadczyła nie tylko piękna dekoracja, ale również cudowne wspomnienie – przed blokiem naszego nowego Marzyciela zebrało się mnóstwo radomian kibicujących mu w walce z chorobą i odśpiewało „100 lat”.

Po opowieściach o urodzinach i podarowaniu lodołamacza przyszedł czas na obejrzenie fotoksiążki, w której zgromadziliśmy zdjęcia z dotychczasowych realizacji marzeń naszych podopiecznych. Bartuś jednak początkowo nie chciał nam ujawnić swojego marzenia, mimo że wiele wskazywało na to, że już dobrze wie, czego najbardziej pragnie.

Jednak w pewnym momencie chłopiec zniknął i po chwili wrócił, trzymając w ręku najnowszy katalog z klockami LEGO. Właśnie wtedy udowodnił, że wcale nie jest milczkiem. Pokazał nam klocki, które już ma oraz takie, których jeszcze nie ma, ale bardzo chciałby mieć. Są to m.in.: patrol straży przybrzeżnej, wóz terenowy i łódź nurków, posterunek policji, pociąg towarowy, ciężarówka F14 T oraz dźwig. Aby niczego nie zapomnieć, zrobiłyśmy zdjęcia wybranych modeli, a Bartuś jeszcze raz potwierdził, że zestawy, które wskazał są jego największym marzeniem!

Po uzupełnieniu RPM-u pożegnałyśmy się z Bartusiem i jego rodziną, wierząc, że już niebawem spotkamy się ponownie przy okazji spełnienia marzenia.

spełnienie marzenia

2015-06-14

Dzień w którym spełniliśmy marzenie Bartosza był upalny. Na początku jednak sobotni poranek zapowiadał się pochmurnie i deszczowo, i zaczęliśmy troszeczkę obawiać się, że zła pogoda może przeszkodzić nam w realizacji marzenia chłopca. Dojeżdżając do Radomia zobaczyliśmy jednak przejaśniające się niebo i wychodzące z za chmur słońce. W tym momencie wiedzieliśmy, że festyn na pewno  uda się i  przyjedzie na niego wiele osób chcących pomóc Bartoszowi. Tak też się stało. Od rana na poligonie znajdującym się przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Zywieniowej odbywały się  różnego rodzaju atrakcje, które miały na celu przyciągnąć jak największą ilość osob. W trakcie festynu można było obejrzeć pokazy sztuk walki, występy grupy tanecznej, posłuchać koncertu oraz wziąć udzial w pokazach grupy Prodrive Radom. Jedną z niespodzianek przygotowanych dla dla chłopca była realizacja jego marzenia w trakcie sobotniej imprezy. Punktualnie o 13.00 Bartosz w towarzystwie mamy pojawił się na scenie i otrzymał od nas i Sponsorów zestawy  klocków Lego. Nasz Marzyciel był zaskoczony i trochę onieśmielony. Na początku nie mógł uwierzyć, że te wszystkie paczki są to dla niego, ale widać bylo na twarzy chłopca radość i szczęście. Dzieci bardzo dobrze się bawiły i mimo, że Bartosz miał być na festynie tylko przez chwilę  to wspólniez rodziną spędził  z nami kilka godzin.

Za realizację w spełnieniu marzenia Bartosza dziękujemy Sponsorom: firmie MetLife, Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie oraz Pani Darii Kaczmarczyk.