Moim marzeniem jest:

Laptop wraz z internetem

Patrycja, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Szczecin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2015-04-26

W niedzielę  około godziny  dziesiątej nasza drużyna marzeń przyjechała do Gryfic.  Przywitała nas cała rodzinka -  dom pełen  gwaru i śmiechu. Mama, starszy brat i jego malutki synek Alanek, 9-letni brat Michał, no i ta najważniejsza – nasza marzycielka Patrycja. Na całe szczęście przyszłyśmy z balonikami, które najmłodsi od razu pochwycili do zabawy. Nasza Patrycja – dziewczyna pełna pasji. Uczy się w liceum ogólnokształcącym w Gryficach. Niestety ze względu na stan zdrowia  musiała podjąć indywidualny tok nauki. Bardzo brakuje jej koleżanek i kolegów ze szkoły, pogaduszek na przerwach, wychodzenia z domu. Patrycja marzy o laptopie, dzięki któremu był mogłaby się komunikować ze znajomymi. Byłaby to choć namiastka kontaktu, którego tak bardzo brakuje naszej marzycielce.  Laptop bardzo by ułatwił Patrycji naukę i dostęp do rozrywki. Patrycja to także zapalona fotografka.  Fotografuje od 5tej klasy szkoły podstawowej. Z wciąż niegasnącym zapałem wymyśla nowe tematy do fotografowania. Raz jej przyjaciółka została na jeden dzień modelką. Dziewczyny przebierały się i stroiły. Wyszła z tego sesja zdjęciowa, która na długo zostanie w ich wspomnieniach i albumach. Ulubionym tematem fotograficznym jest dla Patrycji przyroda.  Uwielbia robić zdjęcia w gryfickim parku. Udało nam się przejazdem odwiedzić ten park i wcale się nie dziwimy. Nic tylko pstrykać fotki! Patrycji marzy się profesjonalny sprzęt fotograficzny żeby mogła rozwijać swoją pasję. Fotografia jest tym czym chciałaby się zająć zawodowo, planuje kontynuować edukację w szkole policealnej w tym  kierunku i zostać profesjonalnym  fotografem. Ta zdolna dziewczyna interesuje się też zabiegami kosmetycznymi. Z powodzeniem robi swoim koleżankom piękny manicure zarówno na naturalnych  paznokciach jak i doczepianych tipsach. Dom Patrycji jest pełen zwierząt. Najciekawszym okazem jest jaszczurka Agama Brodata, którą Patrycja hoduje w terrarium. Agama, która wygląda jak miniaturowy smok, jest wielką radością Patrycji.

Patrycja to dziewczyna z wieloma pasjami. Dajmy jej szansę się rozwinąć!

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2015-05-15

Tym razem to Patrycja zawitała w Szczecinie.  A stało się tak, ponieważ przyjechała do lekarza specjalisty na badanie. Udało nam się spotkać i rozpoznać najważniejsze w tej chwili marzenie. Jest nim laptop z Internetem, który pomoże jej w nauce. Patrycja powiedziała nam, że planuje studiować pedagogikę wczesnoszkolną i  bardzo chciałaby być nauczycielką albo przedszkolanką. Uwielbia przebywać i pracować z dziećmi, stąd taki pomysł na życie. Tym bardziej potrzebuje być pilną uczennicą, więc Pati, ucz się pilnie! Laptop umożliwi jej także kontakt ze starszym bratem, który pracuje za granicą. Rodzeństwo łączy bliska więź, toteż ten kontakt byłby najlepszym prezentem dla naszej Marzycielki. Patrycja nie rezygnuje z fotografii, która jest jej największą pasją. Przeciwnie, planuje uczyć cię obróbki zdjęć, sztuki kolażu i poznawania tajników Photoshop’a. Tak więc, Patrycjo, połamania obiektywu! Rozwijaj się dalej!

spełnienie marzenia

2015-09-09

Spełnienie marzenia odbyło się w siedzibie foto-team.pl w Szczecinie. Poranek był dość szary i chłodny ale emocje, które ogarnęły Patrycję i nas, gdy doszło do wręczenia upragnionego laptopa były ogromne i bardzo ciepłe. Mimo tego, iż Patrycja wiedziała o spełnieniu była zaskoczona, że to wszystko dzieje się w rzeczywistości. Laptop w pełni spełnił oczekiwania Patrycji. Będzie mogła na nim przerabiać zdjęcia, dodawać do nich ciekawe efekty a jednocześnie posłuży jej jako pomoc szkolna oraz narzędzie do kontaktu z bratem, który przebywa za granicą.

Dodatkowo otrzymała od nas książkę o fotografowaniu, w której autor opisuje jak osiągnąć zamierzony efekt na zdjęciu na przykładach swoich udanych i nieudanych ujęć. Jest to bardzo ciekawa lektura dzięki, której można się przekonać, że nawet najwięksi specjaliści popełniają błędy i aby zrobić jedno wspaniałe zdjęcie trzeba wiele cierpliwości, której życzymy również Patrycji.

Zwieńczeniem całej uroczystości były warsztaty fotograficzne ufundowane przez foto-team.pl (nie bez przyczyny to tam odbyło się wręczenie marzenia). Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tak wspaniały prezent, który sprawił, że  ten dzień zostanie na długo w pamięci Patrycji. Jednocześnie poszerzy jej wiedzę o fotografii, którą tak bardzo się pasjonuje, że potrafi pół nocy przerabiać zdjęcie aż osiągnie efekt, który zamierzyła na początku. Fotografia jest jej odskocznią od rzeczywistości i pozwala na kreatywne przedstawienie samej siebie.

Oddajmy głos samej Patrycji, która tak opisała te warsztaty: „Na warsztatach bardzo podobało mi się przerabianie zdjęć i oświetlenia. Pragnę wszystkim podziękować za spełnienie mojego marzenia i za wspaniały kurs. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację mojego marzenia.”

Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień wspólnie z Patrycją i jej mamą oraz sprawić, że na długo pozostanie w pamięci zarówno naszej Marzycielki jak i wolontariuszy. Życzymy Patrycji wielu wspaniałych zdjęć i powodzenia w nauce.

 

Chcemy serdecznie podziękować w realizacji marzenia:

- autorom blogu szczecindladzieci.net.pl

- śp. Lechowi Pieczyńskiemu i jego Rodzinie

- oraz wspaniałemu zespołowi foto-team.pl za wielkie serce i zaangażowanie.

 

Czekamy na więcej takich dni i spełnionych marzeń.