Moim marzeniem jest:

Wystrój pokoju

Paulina, 11 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2015-06-24

Nasze pierwsze spotkanie z Pauliną odbyło się we wtorkowe popołudnie w szpitalu w Prokocimiu. Pomimo niedogodności związanych z chorobą dziewczynka przywitała nas z uśmiechem na ustach.

Ze wcześniejszej rozmowy z mamą dowiedziałyśmy się, że Paulina uwielbia czytać. Za pomocą drobnego prezentu: dwóch książek, bardzo szybko udało nam się skruszyć pierwsze lody. Jako, że spotkałyśmy się w babskim gronie było bardzo wesoło i sympatycznie. Nie brakowało tematów do rozmowy, więc szybko dowiedziałyśmy się co nieco o naszej Marzycielce, o tym  jakie lubi czytać książki, jaki jest jej ulubiony przedmiot w szkole, jak spędza wolny czas. Mimo tego, że teraz  codziennością Paulinki jest sala szpitalna i liczne zabiegi, chętnie opowiada o nowych przyjaźniach zawartych właśnie w szpitalu oraz o tym, jak bawi się z koleżankami, aby choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Nasza Marzycielka była bardzo dobrze przygotowana na spotkanie i na pytanie jakie jest jej największe marzenie od razu powiedziała, że najbardziej chciałaby piękny, nowy pokój w swoim domu rodzinnym. Pokazała nam także projekty, które podobają jej się najbardziej. W wymarzonym pokoju Pauliny muszą znaleźć się meble w ulubionych kolorach: zielonym lub fioletowym. Nie może w zabraknąć dwóch łóżek, dla Pauliny i jej siostry, dwóch stolików, szafy i oczywiście biurka. Najważniejszym elementem wystroju jest fototapeta przedstawiająca las. Byłyśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak dziewczynka starannie przygotowała się do spotkania z nami!

Bardzo chcemy, aby Paulinka mogła wrócić ze szpitala do domu pełnego miłości oraz swojego pięknego, nowego pokoju! Mamy nadzieję, że szybko znajdą się wspaniali ludzie, którzy nam pomogą spełnić marzenie tej niezwykłej dziewczynki.

spełnienie marzenia

2016-06-16

Na spełnienie marzenia Paulinki o nowym wystroju pokoju czekaliśmy bardzo długo. Jaka ogromna była więc nasza radość, gdy mama dziewczynki potwierdziła, że nareszcie nasza Marzycielka czuje się na tyle dobrze, że można rozpocząć urządzanie pokoju!  Prac remontowych podjął się Tato Paulinki, a my błyskawicznym tempie sprowadziliśmy wcześniej wybrane meble i dodatki. Dzień spełnienia był piękny, słoneczny i pełny emocji. Po ponad rocznym pobycie w szpitalu dziewcznyka mogła spędzić kilka dni w rodzinnym domu. Jej radość była tym większa, że po raz pierwszy miała ujrzeć swój nowy wymarzony pokój. Paulinka wprawdzie widziała wcześniej projekt gdyż sama starannie wybierała mebelki, tapetę i dodatki, ale efekt przeszedł chyba oczekiwania nas wszystkich. Pokój jest piękny, jasny, w ulubionych kolorach dziewczynki. Jest miejscem, gdzie może odpoczywać, uczyć się, realizować swoje pasje i zapraszać koleżanki i kolegów. 

Uśmiech na twarzy naszej Marzycielki to najlepsza nagroda dla nas Wszystkich! Mamy nadzieję, że to spełnione marzenie da Paulince jeszcze większą siłę do walki z chorobą. 

Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji marzenia:

- Pani Annie,  - za środki na realizację marzenia,

- Pani Oli z Pogotowia Projektowego - za piękny projekt pokoju,

- Firmie fotokowalski.pl za piekną fototapetę, która jest ulubionym elementem Pauliny :-) .

Kochana Paulinko, dziękujemy Ci za to piękne marzenie i pamiętaj, nigdy nie przestawaj marzyć!