Moim marzeniem jest:

Symulator do gier wyścigowych wraz z playstation i grą

Eryk, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2015-09-14

Spontaniczne poznawanie marzeń naszych Dzieciaków jest równie przyjemne jak te zaplanowane spotkania. Tak też było z Erykiem. Podczas naszej wizyty w szpitalu przywitał się i zapytał czy do niego też możemy przyjść porozmawiać o marzeniach. Z radością wstąpiliśmy również do jego sali.

Okazało się, że jest On bardzo ciekawym młodym człowiekiem, którego największym zainteresowaniem są motocykle, od najmłodszych lat niezmiennym. Jako mały chłopczyk bawił się zabawkowymi motorami, później przyszedł czas na coraz bardziej zaawansowane, w których mógł trochę pomajsterkować, następnie bez trudu nauczył się jeździć skuterem. W przyszłości chciałby zostać mechanikiem motocykli, no i oczywiście posiadać swój własny.

Jak można się łatwo domyślić jego marzenie jest również związane z motocyklowym światem. Jest to symulator motocykla, który na pewno dostarczyłby mu mnóstwo radości i zabawy, szczególnie w długie, zimowe wieczory.

Eryku! Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się na spełnieniu Twojego pięknego marzenia dzięki pomocy dobrych ludzi.

 

Relacja:

Kasia D.

 

spotkanie - poznanie marzenia

2016-01-09

Przy sobocie wybrałyśmy się wraz z Kamilą odwiedzić Marzyciela. Wizyta u Eryka, mimo że odbywała się w szpitalu była pełna uśmiechu i radości. Wiedząc, że pasją Eryka są motory przyniosłyśmy mu album, w którym zebrane są najciekawsze egzemplarze motoryzacji. Zabiją nudę podczas spędzanych w szpitalu wieczorów.
Eryk opowiadał nam o swoich planach i marzeniach związanych z motorami. Chciałby w przyszłości mieć swój własny motor, najlepiej szybkiego i lśniącego ścigacza. Na razie jednak, gdy czuje się lepiej, musi zadowolić się skuterem.

Eryk jest również fanem gier komputerowych. Stąd jego nowe marzenie jest związane właśnie z tym tematem. Chłopiec bardzo chciałby dostać fotel - symulator do gier wyścigowych wraz z playstation i grą Forza Horizon 2. Eryk mógłby dzięki niemu chociaż przez chwilę poczuć się prawdziwym rajdowcem i zapomnieć o cierpieniu związanym z chorobą.

Porozmawiałyśmy jeszcze chwilę z Marzycielem i jego mamą na temat najlepszych pączków w Warszawie (akurat wielkimi krokami zbliżał się tłusty czwartek). Przy okazji tej rozmowy temat zszedł na miejscowość z której pochodzi Eryk i okazało się, że Kamilii prababcia również pochodzi z tej miejscowości. Kamila powiedziała, że zawsze bardzo chciała odwiedzić strony, z których pochodzą jej przodkowie. Nastolatek zaproponował, że jak tylko wyzdrowieje to oprowadzi ją po swojej miejscowości, bo zna w niej wszystkie zakamarki, Widząc, że Eryk tęsknie zerka na swój album o motocyklach pożegnałyśmy się, tak aby Marzyciel mógł wraz z książką uciec w świat swoich marzeń.

spełnienie marzenia

2018-05-12

Na to spełnienie czekaliśmy wszyscy z zapartym tchem, od dawna!
Poniedziałkowym popołudniem odwiedziliśmy z Adamem i Michałem Eryka w Opolu Lubelskim, chłopiec został uprzedzony o wizycie. Po wymianie grzeczności i zapoznaniu się z rodziną Eryka, przekazaliśmy mnóstwo pakunków! Szczerze mówiąc, musieliśmy jechać SUVem ze złożonymi tylnymi siedzeniami, by zmieściły się nam prezenty w bagażniku! Eryk marzył o symulatorze do gier, jest totalnie zakochany w driftingu i innego rodzaju wyścigach.

Eryk skończył drugiego maja siedemnaście lat, jak to prawie dorosłego mężczyzna, starał się ukryć emocje. Spod kamiennej twarzy jednak co chwilę wykradał się uśmiech zadowolenia. Te mikrouśmiechy znaczyły dla nas naprawdę wiele :) Wynagrodziły milionkrotnie nasze starania, by marzenie było spełnione w taki sposób o jakim marzył chłopiec.
Eryk nie chciał rozpakowywać przy nas pakunków, wolał zrobić to ze starszym bratem w domu, gdzie mógłby od razu poskładać sprzęt. Nie byliśmy zaskoczeni, stoicyzm chłopca sugerował praktyczne rozwiązania :D

By uczcić tę podniosłą chwilę, zaprzyjaźniony cukiernik (któremu gorąco dziękujemy!) upiekł dla Eryka tort, robiący na wszystkich ogromne wrażenie. Był to KinderTort, a Eryk trafnie zauważył, że to chyba jedyny smak który każdy kocha :)

W spełnienie marzenia Eryka zaangażowani byli wolontariusze z wrocławskiego oddziału Eurobanku, gdyby nie oni, marzenie nie mogłoby zostać tak pięknie oprawione! Współpraca na najwyższym poziomie, choć dzieliły nas spore odległości! Pani Magdalena, Pani Anna, Pan Piotr i Pan Michał stanęli na wysokości zadania. Zatrzęśli Światem u podstawy i przygotowali film specjalnie dla Eryka z pozdrowieniami  od Reprezentacji Polskiej na Żużlu oraz Panów Krystiana Pieszczka, Patryka Dudka, Bartosza Zmarzlika, Daniela Kaczmarka, Kacpra Woryny, Grzegorza Zengoty i Pana Szymona Woźniaka. Wspaniałe zaskoczenie! Bardzo dziękujemy za słowa wsparcia i zaangażowanie! Ale to nie koniec! Wrocławski Zespół ds. Spełniania Marzeń wpadł na wiele cudownych pomysłów oprawy marzenia. Eryk w prezencie od wolontariuszy dostał również vouchery na co-drive na torze wyścigowym samochodami o których marzy :)

Dziękujemy Ci Eryku, że mogliśmy spełnić twoje marzenie!
Serdecznie pragniemy podziękować wolontariuszom z wrocławskiego Eurobanku oraz darczyńcy - Eurobankowi za okazane serce i tak wielką i kreatywną pomoc w organizacji tej pięknej chwili. Jesteście niesamowici! Bardzo się cieszę, że miałam okazję Was poznać i z Wami współpracować!

Relacja:

Magda D.