Moim marzeniem jest:

laptop do gier ( Acer V Nitro )

Olek, 9 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2015-10-01

Naszego nowego Marzyciela – dziewięcioletniego Olka poznałyśmy w słoneczny październikowy poranek, przywitał nas ze swoim Tatą. Uśmiechnięty chłopiec chętnie opowiadał o swoich zainteresowaniach. Jednak Olek jest na tyle skromny, że nie przyznał się nam do swoich talentów. Dowiedziałyśmy się od jego Taty, że świetnie rysuje. Co więcej, wykazuje zdolności konstruktorskie, projektuje budowle, samochody wyścigowe, a nawet samoloty. Pierwsze kroki w tym kierunku stawiał tworząc w programie Lego Digital Designer, w którym zbudował tak zaawansowaną budowlę, jaką jest wieża Eiffla. Z racji jej wysokości, potrzebnych było mnóstwo elementów. To spowodowało przeciążenie karty graficznej, jego PC nie wystarczyło już pamięci i system zwariował. Widocznie nie podołał takiemu talentowi!

Sam Olek wspomniał o jednej ze swoich przygód. Chłopiec mógł oglądać Pomorze
z lotu ptaka. Świetnie się czuł podczas swojego pierwszego lotu samolotem, mógł obejrzeć maszynę z bliska i poznać mechanizmy, które sprawiają, że statek wzbija się w powietrze. Prym wśród pasji Olka wiodą gry komputerowe, dzięki nim może połączyć się online
z kolegami i wspólnie z nimi ścigać się, budować wirtualny świat, czy tworzyć kolejne konstrukcje. Z tym też łączy się jego marzenie, które od razu udało nam się poznać. Dziewięciolatek chciałby dostać laptop Acer V Nitro, który pozwoliłby mu rozwijać umiejętności i dostarczyć nieco rozrywki. Mamy nadzieję, że jak najszybciej pomożemy spełnić Twoje marzenie! Poznać Cię Olku to był zaszczyt. To wspaniałe, że jesteś tak kreatywny. Pamiętaj, nigdy nie przestawaj marzyć!

spełnienie marzenia

2015-12-27

W ten zimowy poranek wybrałem się na wycieczkę do Redy, miejscowości w której mieszka Aleksander wraz z rodziną. Od progu domu powitał mnie uśmiechnięty tata Olka. Nie wiedziałem jeszcze jednak, że moja wizyta jest zupełną niespodzianką dla chłopca. Olek był totalnie zaskoczony naszą obecnością oraz prezentami które ja trzymałem w rękach. Od razu poczęliśmy do rozpakowywania pięknie opakowanego pudełka. Okazało się, iż Olka zainteresowaniem jest konstruowanie budowli  w programie komputerowym. Budowle te powstają z klocków lego, a następnie można je zapisywać, przetwarzać lub wprawiać w życie oraz dzielić się z nimi w wirtualnej rzeczywistości. Jak przystało na przyszłego Pana inżyniera , chłopiec od razu przeszedł do konfiguracji swojego nowego laptopa, gdyż to on był upragnionym prezentem chłopczyka. Nie zdążyłem powiedzieć jeszcze słowa, a Aleksander już zdążył skonfigurować swój nowy komputer. Począłem więc rozmawiać z mamą i tatą Olka aby nie przeszkadzać w pracy chłopca. Po chwili komputer był już gotowy do pracy i do tworzenia nowych architektonicznych oraz abstrakcyjnych brył. W tym czasie mama Olka poczęła opowiadać o jego zainteresowaniach i technicznych zdolnościach. Wszyscy z uśmiechem na twarzy siedzieliśmy wokół zapracowanego Olka, który również mimo swojej nieśmiałości obdarzył nas szczerym i wesołym grymasem na twarzy. Mamy nadzieje, iż w przyszłości Aleksander będzie mógł realizować swoje marzenia i pasje oraz, że nigdy nie zabraknie mu wizjonerskich planów. Z tą energią pożegnałem się z rodziną Olka.