Moim marzeniem jest:

telefon dotykowy z internetem

Jakub, 15 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Rzeszów

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2015-11-12

W zaskakująco ciepłe jak na tę porę roku  listopadowe przedpołudnie  udaliśmy się na spotkanie z naszym nowym marzycielem- 14-letnim Jakubem.  W domu przywitał nas bardzo ciepło tata marzyciela wraz Kubą, który tylko początkowo  był lekko stremowany. Bardzo szybko się rozluźnił i zaczęliśmy bardzo ciekawą rozmowę. Dowiedzieliśmy się, że Kuba interesuje się technologią, bardzo dużo czasu spędza przy telefonie. Nie służy mu jedynie jako forma rozrywki  do  grania czy słuchania  muzyki, lecz jest także „oknem na świat”. Zatem z pewnością przydadzą mu się słuchawki, które dostał od nas jako upominek. Drugą, ogromną pasją naszego marzyciela są konfrontacje sztuk walki. Jego ulubionym sportowcem jest oczywiście Mamed Khalidov. Ma on ogromny plakat w pokoju z autografem idola oraz wieloma innymi. Otrzymał go od swojej nauczycielki, której syn bierze udział w takich walkach.  W jego pokoju także zaintrygowały nas modele budowli, które Kuba składa wraz z tatą oraz piękne obrazy. Te natomiast są rękodziełami babci marzyciela, o której z dumą Kuba wspomniał jako przykładzie ogromnej cierpliwości i pogody ducha.

Poznawszy trochę marzyciela nasza rozmowa zeszła na najważniejsze, czyli na marzenia. Opowiedzieliśmy czym zajmuje się fundacja oraz jakie mamy kategorie marzeń. Kuba bez wahania wyjawił nam, że jego największym jest dostać smartfona z internetem.

Spotkanie szybko minęło do końca, ponieważ marzyciel miał zaraz zacząć zajęcia lekcyjne. Kubo, dziękujemy za to miłe spotkanie, za Twój uśmiech na twarzy i za to że pokazujesz jak dzielnie walczyć z chorobą. Bardzo miło było nam Cię poznać. Trzymamy kciuki, żeby Twoje marzenie spełniło się jak najszybciej.

 Relacja: Agnieszka Pilecka

Zdjęcia: Arkadiusz Czeszyk

 

 

spełnienie marzenia

2016-04-01

1 kwietnia, był dniem wyjątkowym dla Kuby i na pewno zapadnie w pamięci na długo, bo właśnie tego dnia spełniło się jego marzenie!

Szkoła podstawowa nr 3 w Rzeszowie,  sala sportowa,  Podkarpacka szkoła Krav Maga, dziewczyny z „Naładowani poMocą” i My. Wszyscy czekamy na Jakuba, aby zapewnić mu szereg niespodzianek. Zaczęła ekipa Krav Maga od wręczenia upominkowej koszulki klubowej,  aby następnie przejść do tego co najlepsze. Zaprezentowali dla Kuby pokaz technik samoobrony oraz sztuk walki. Kuba jest wielkim fanem mieszanych sztuk walki, więc taki pokaz na żywo zrobił na nim ogromne wrażenie. Ale największy uśmiech pojawił się gdy dziewczyny z „Naładowani poMocą” wręczyły Kubie jego nowy telefon z Internetem. Był to dokładnie taki model i kolor o jakim Kuba od zawsze marzył, co spotęgowało jego radość. Wszyscy obecni otrzymali pamiątkowe dyplomy, i słodki poczęstunek od Marzyciela. Po krótkiej rozmowie, Kuba wraz z rodzicami pojechali do domu aby móc w spokoju testować swój nowy sprzęt.
Kochany Kubo dziękujemy że mogliśmy spełnić Twoje marzenie!

Za pomoc w spełnieniu marzenia dziękujemy:
-Agacie Grabowskiej,  Joannie Dzik, Karolinie Pryga, Katarzynie Pryga, Paulinie Niewiadomskiej z projektu „Naładowani pomocą” za zasponsorowanie telefonu.

-Pani Małgorzacie Pajórek za zasponsorowanie internetu.

-Podkarpackiej szkoła Krav Maga za zorganizowanie oprawy marzenia.