Moim marzeniem jest:

zostać piosenkarzem, wystąpić na scenie i nagrać płytę

Maciek, 11 lat

Kategoria: być

Oddział: Rzeszów

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2015-12-11

Kilka dni temu odwiedziłyśmy Maćka, naszego marzyciela. Jest to pełen energii, młody fan śpiewania polskich piosenek.
Maciek był od początku przyjaźnie do nas nastawiony i otwarty.

Nie zdziwiło nas gdy powiedział, że jego marzeniem jest zostać piosenkarzem, wystąpić na scenie i nagrać płytę!

Chłopiec demonstrował nas swoje umiejętności i chętnie z nami rozmawiał.

Opowiadał o tym co lubi robić w wolnym czasie, w co i z kim się bawić.
Czas płynął bardzo szybko a Maćkowi nie kończył się repertuar ale gdybyśmy chcieli go całego wysłuchać musielibyśmy zostać na noc :)

Niestety zbliżał się koniec naszych odwiedzin, podziękowaliśmy za koncert i wróciliśmy do domu.

Relacja: Bartosz Piotrowski

spełnienie marzenia

2016-12-02

4 grudnia 2015 roku stał się jednym z piękniejszych dni w życiu pewnego sympatycznego chłopca. Wyjątkowość tego dnia na pewno podkreślił fakt, że dnia następnego miał miejsce Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, a jeszcze następnego Dzień Świętego Mikołaja.  Pozwolę sobie stwierdzić, że dla Maćka i tak ten dzień był najlepszym prezentem, jaki mógł otrzymać. Pozostanie on na zawsze niezapomnianym momentem w jego życiu. Będzie to dzień, który stanie się pierwszym etapem spełnienia jego wielkiego marzenia.

Marzyciel w towarzystwie mamy Katarzyny i siostry Oli przybył do stolicy Podkarpacia rankiem w piękny, słoneczny piątek.  Po krótkim spacerze po Rzeszowie udaliśmy się w tajemnicze miejsce, które było pierwszym punktem planu. Było to Radio Rzeszów, w którym nasz „mały” artysta mógł poznać wszystkie najskrytsze tajniki pracy tego miejsca. Następnie Maciek jak prawdziwy profesjonalista udzielał wywiadów zarówno dziennikarzom radia, jak i telewizji, która chciała być uczestnikiem tego doniosłego momentu narodzin nowej gwiazdy.

Aczkolwiek największym zaskoczeniem dla marzyciela w tym miejscu było z pewnością otrzymanie kontraktu na nagranie prawdziwej płyty. Podpisanie odbyło się pomiędzy naszym artystą, a Dyrektorem Radia Rzeszów.  Zatem z niecierpliwością czekamy na owoce pracy Maćka.

Z żalem musieliśmy opuścić to niezwykłe miejsce, aby realizować kolejne etapy tej fantastycznej przygody. Następnie Maciek odbył profesjonalne zajęcia wokalne z jedną z najlepszych wykładowczyń z Instytutu Muzyki w Rzeszowie. W ćwiczeniach uczestniczyła także Ola - siostra marzyciela, ponieważ były one także próbą generalną przed ich późniejszym koncertem.

Punktem kulminacyjnym tego dnia był wieczorny występ Maćka z Olą podczas Gali Wolontariatu organizowanej w pubie Mikrofon w Rzeszowie.  Gala była świętem wszystkich wolontariuszy oraz podopiecznych fundacji. Organizowana i prowadzona były przez dwie fantastyczne wolontariuszki Madzię Ciołek i Basię Szydełko.

Uroczystość tę uświetnił genialny występ naszego, utalentowanego marzyciela, który dał prawdziwie mistrzowski pokaz swojego ogromnego talentu.  Na koniec wyświetlony został film zrealizowany przez wolontariuszkę Fundacji Mam Marzenie Madzię Ciołek oraz uczniów II LO w Rzeszowie. Zakończył on się dla Maćka kolejną niespodzianką, bowiem pojawiły się w ostatniej scenie pozdrowienia dla niego od jego muzycznego idola Krzysztofa Iwaneczko. Dostał on również zaproszenie od swojego idola na spotkanie z nim. Wzruszony Maciek długo jeszcze po koncercie i filmie rozdawał autografy dla swoich fanów.

Kolejnym etapem spełnienia jego marzenia był konkurs na teksty piosenek do debiutanckiej płyty chłopca. Odbył się on na przełomie lutego i marca 2016 roku. Zainteresowanie było ogromne. Z 44 nadesłanych tekstów i 7 zgłoszonych wierszy Maciek dokonał wyboru 7 najlepszych utworów. Do tekstów została skomponowana muzyka, a całość znalazła się na debiutanckim krążku Maćka.

Przez okres wakacji Maciek ciężko ćwiczył i przygotowywał się do nagrania płyty. To ważne wydarzenie odbyło się w listopadzie w Radiu Rzeszów.

Ostatnim etapem spełnienia marzenia Maciusia był dzień premiery jego płyty. Odbyło się to w dnia 2 grudnia 2016 na gali jubileuszowej z okazji 10-lecia istnienia rzeszowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Miało miejsce wtedy oficjalne podpisanie płyt oraz wręczenie jednego z egzemplarzy sponsorowi marzenia- firmie MetLife. Tę galę także uświetnił wspaniały koncert naszego marzyciela.

Maćku, to było fantastyczne przeżycie móc poznać Ciebie i Twoją rodzinę, spędzić z Wami ten rok i uczestniczyć w spełnieniu Twojego marzenia. Nigdy nie przestawaj marzyć! To uskrzydla Ciebie,ale i wszystkich  dookoła!!!!

 

Fotografie: Maciej Zdun