Moim marzeniem jest:

Laptop gamingowy + gra The Sims 4

Szymon, 9 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Katowice

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2015-12-03

W czwartkowy wieczór wybrałyśmy się do szpitala w Zabrzu, by tam poznać dwójkę kolejnych wspaniałych Marzycieli. Jednym z nich okazał się dziewięcioletni Szymon, którego miałyśmy już okazję poznać podczas Dnia Pluszowego Misia. Już od pierwszych chwil na szpitalnym oddziale dało wyczuć się świąteczną atmosferę, która wszystkim się udzielała. Magia świąt ogarnęła także Naszego Nowego Podopiecznego, który postarał się o przyozdobienie swojego łóżka w świąteczne lampki oraz figurkę Mikołaja. Sam własnoręcznie zrobił także kalendarz adwentowy, ze słodyczami na każdy dzień.

Czas spędzony z Szymonem urozmaicił lodołamacz w postaci gry Mistakos, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Gra polega na ułożeniu wieży z kolorowych krzesełek. Trzeba było wykazać się niezłą kreatywnością i zręcznością, by wieża nie runęła. Zabawy i śmiechu było naprawdę sporo. Podczas spotkania Szymek opowiadał nam wiele o swoich zainteresowaniach, wśród których wymienić można min. kung-fu, gry komputerowe czy układanie klocków lego. Mama Chłopca uczestnicząc w naszym poznaniu, pytała nas o działania w Fundacji oraz o nasz fundacyjny staż.

Kiedy przyszedł czas na „poważną” rozmowę i odłożenie gry na bok, Szymon powiedział, że już ma wszelkie informacje o nas, zastanowił się i wie, jakie jest jego największe marzenie. Pomyślałyśmy: na pewno nie wie ile mamy kategorii marzeń, a tym samym możliwości. Miałyśmy rację, więc wyjaśniłyśmy każdą z opcji wraz z przykładami marzeń naszych podopiecznych. Mimo wszystko, nie widać było ani chwili zawahania w oczach Szymona. Po prostu, był pewien swojego marzenia. Każdej z nas podczas rozmowy o zainteresowaniach Chłopca, przechodziły przez myśl, jakie to może być marzenie. Jedna z nas myślała, że będzie to wyjazd na mecz, inna znów, że wyjazd do świata lego-Legolandu. Wszystkie się myliłyśmy, ponieważ oprócz lego czy sportu, Marzyciel uwielbia grać w gry na komputerze. Takie jest właśnie jego największe marzenie- laptop gamingowy, który umożliwi przeniesienie się w inny świat, może dzięki temu zapominając choć na chwilę, o szpitalnym łóżku. Wierzymy, że marzenie tego wyjątkowego Chłopca prędko się spełni, w końcu nadchodzi magiczny czas świąt, kiedy wszystko się może zdarzyć.

-----

 

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z:

Jolanta Filipek, e-mail: katowice@mammarzenie.org; tel.: 792 925 685

spełnienie marzenia

2015-12-16

Marzenie Szymona zostało spełnione w trakcie Spotkanie Świątecznego o.Katowice 16.12.2015 w Hotelu Focus