Moim marzeniem jest:

laptop

Ewa, 4 lata

Kategoria: dostać

Oddział: Kielce

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Zbiórka publiczna

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2016-02-05

Czasem jeden uśmiech potrafi uszczęśliwić bardziej, niż wszystkie niezwykłości tego świata, wyrazić więcej uczuć niż tysiąc słów, szczególnie gdy jest to uśmiech Dziecka. Ewunia to niezwykła, przeurocza mała Dama, której uśmiech dodaje wiary i siły, aby przesunąć góry dla spełnienia marzenia. Ale do rzeczy…. W lutowe, mroźne popołudnie wraz z Anią i Oliwką – kandydatką na wolontariusza odwiedziłyśmy przesłodką, pięcioletnią Ewunię, która została nową podopieczną Fundacji. Nasza Marzycielka z początku była troszeczkę nieśmiała, jednak chwilę potem miałyśmy okazję ujrzeć jakie ma w sobie pokłady energii, jednak Jej choroba nie do końca umożliwia pokazanie tego. Jest nieustannie poddawana rehabilitacji logopedycznej, ponieważ ma problemy z mówieniem i ciągłej rehabilitacji ruchowej, ponieważ nie chodzi w sposób prawidłowy. Na początek wręczyłyśmy Jej drobny upominek w postaci puzzli i lalki Barbie wraz z akcesoriami. Oczywiście musiałyśmy odpakować te zabawki wręczone przez nas dziewczynce i od tej pory pokój co jakiś czas wypełniały okrzyki radości. Podczas rozmowy dowiedziałyśmy się, ze dziewczynka uwielbia kucyki Pony. Ewunia z całą pewnością jest dziewczynką niezwykle zajmującą, nie można się z nią nudzić i czas spędzony z Nią płynął nam niezwykle szybko. Jednak, oprócz świetnej zabawy, najważniejszym naszym celem było przecież poznanie marzenia naszej małej podopiecznej -  udało nam się ustalić, że Ewa marzy o laptopie! Dlaczego marzy właśnie o tym? Jak sama mówi bardzo lubi oglądać bajki i chce mieć do tego nieustanną możliwość. Wreszcie mogłaby oglądać swoje ulubione bajeczki, nie tylko w domu, ale i w szpitalu. Po poznaniu marzenia pobawiłyśmy się jeszcze  z naszą Marzycielką, ale niestety musiałyśmy się już powoli żegnać. Widać było po Małej, że nie chce żebyśmy już szły. Niestety nie wszystko zależy od nas, ale obiecałyśmy sobie, ze wkrótce znów się spotkamy. Na zakończenie tak cudownego spotkania zrobiłyśmy sobie  jeszcze razem kilka zdjęć i z uśmiechami na twarzach pożegnałyśmy się, aby zacząć jak najszybciej dążyć do spełnienia tego wspaniałego marzenia. Cieszymy się, że udało nam się poznać Jej piękne marzenie. Teraz, wszystko jest w Waszych rękach. Sprawmy, by to marzenie nie zmieniło się w puste echo. Sprawmy, by się ziściło jak najszybciej. Pokażmy Ewie jak wielką siłę mają marzenia!

Drodzy Sponsorzy, liczymy że z Waszą pomocą uda się nam namalować kolejny, piękny uśmiech na twarzy naszej niezwykłej Marzycielki!

Jeśli tylko ktoś z Was chciałby podarować Ewuni laptopa zapraszam do kontaktu – sledz.marzenaa@gmail.com

spełnienie marzenia

2016-04-06

W ciepłe, kwietniowe popołudnie wybraliśmy się wraz z Wiolą i Oliwią- kandydatką na wolontariusza do naszej marzycielki Ewuni, aby spełnić jej największe marzenie- był nim laptop. Dziewczynka czekała na nas z niecierpliwością. Chodź na początku Ewunia była bardzo nieśmiała, bardzo szybko złapałyśmy z nią kontakt. Piękny uśmiech zakwitł na jej buźce, gdy wręczaliśmy jej prezent i wciąż się trzymał, kiedy odjeżdżałyśmy do domu. Pomogłyśmy Marzycielce wyjąć prezent z opakowania, a potem wręczyłyśmy jej pluszowe misie i piękną lalkę. Ewunia była ucieszona z prezentu, a choć mówiła niewiele, jej uśmiech wszystko nam obrazował. Po spełnieniu tego cudownego marzenia wspólnie obejrzeliśmy bajkę na nowym laptopie o lalkach, którą przywiozłyśmy ze sobą. Ewa była zachwycona, ponieważ uwielbia lalki. Czas na oglądaniu i zabawie upłynął nam tak szybko, że nim się obejrzałyśmy była już późna pora i musiałyśmy zostawić Ewunię i jej radość.

 

Dziękujemy Ci Ewuniu, za tak wspaniałe marzenie i za to, że mogliśmy je spełnić. Chcemy, abyś zawsze była tak szczęśliwa i beztroska, jak tego dnia, gdy wręczyliśmy Ci Twój wymarzony sprzęt. Ewuniu życzymy Ci wszystkiego dobrego, a przede wszystkim zdrowia. Nigdy nie przestawaj marzyć!