Moim marzeniem jest:

komputer stacjonarny, monitor i gra „Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu”

Krystian, 10 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Katowice

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2016-02-07

Szeroki uśmiech, duże śmiejące się oczy i poziom kreatywności sięgający do nieba! Tak można opisać 11-letniego Krystiana - naszego Marzyciela z Dąbrowy Górniczej. Krystian uwielbia grać w gry na komputerze. Szczególnie interesują go gry strategiczne i te o II Wojnie Światowej. Jest także fanem Remigiusza Wierzgonia - reziego, znanego youtubera.

Krystiana zastaliśmy w domu. Podczas spotkania towarzyszyła nam mama chłopca oraz ich niesforny szczeniaczek, który bardzo ucieszył się na nasz widok.
Na początku spotkania przekazaliśmy Krystianowi lodołamacz w postaci gry „Story Cubes”. Chłopiec natychmiast rozpakował prezent i wszyscy we czwórkę rozpoczęliśmy grę. Kolejno rzucaliśmy dziewięć kostek do gry i odczytywaliśmy dziewięć obrazków jakie przedstawiała każda z nich. Następnie na tej podstawie układaliśmy historie. To tyle teorii bo w praktyce… wszystkie historie w zawrotnym tempie układał Krystian. Świetnie się przy tym wszyscy bawiliśmy.

Od opowieści do opowieści, od słowa do słowa i tym sposobem poznaliśmy marzenie chłopca. Jest nim posiadanie komputera stacjonarnego (Dell Inspiron 3847 i7-4790 16GB 2TB GT705 2GB W8.1), aby mógł bez problemu grać w swoje ulubione gry. Krystian dokładnie przemyślał swój wybór. Kiedy zaczęliśmy dopytywać o parametry Marzyciel bez zawahania opowiedział nam o wszystkich szczegółach nt. procesora, karty pamięci, systemu operacyjnego czy pojemności dysku. Do tego monitor – najmniejszy z największych i gra „Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu”.

 

-----

Wolontariusz:  Agnieszka Kotela, tel.: 516 072 573, e-mail: katowice@mammarzenie.org

spełnienie marzenia

2016-06-21

U Krystiana pojawiliśmy się w nieco zmienionym składzie. Do naszych wolontariuszy dołączyły przedstawicielki firmy MetLife, która zaopiekowała się marzeniem chłopca.

Krystian pamiętał bardzo dobrze nasze pierwsze spotkanie. Wiemy też, że podpytywał mamę o to, kiedy jego marzenie się spełni. Jednak fakt pojawienia się nas tego dnia w jego domu był dla niego zaskoczeniem.

Kiedy weszliśmy do jego pokoju z wszystkimi paczkami w ogóle się nie odezwał. Ta sytuacja odebrała mu mowę :) Siedział na kanapie i nie wierzył w to, co się tak naprawdę dzieje. Kiedy poprosiliśmy by zaczął otwierać pudełka - zrobił to bardzo chętnie.

Przy każdym kolejnym pudełku papier, którym było ono oklejone był zrywany coraz szybciej i z coraz większą radością. Oczy chłopca robiły się coraz większe, a uśmiech – coraz szerszy. Gdy Krystian otworzył pudełko z klawiaturą, która była podświetlana na różne kolory, niemalże krzyknął z radości!

Po rozpakowaniu wszystkich pudełek zaczęliśmy podłączać nowy sprzęt. Krystian chciał od razu wszystko sprawdzić :)

Tego dnia Polska grała mecz z Ukrainą podczas Euro 2016. Jednak radość ze zwycięstwa drużyny Adama Nawałki była niczym w porównaniu z radością Krystiana ze spełnionego marzenia!

Dziękujemy Krystianie za Twoje piękne marzenie oraz za to, że – wspólnie z MetLife – mogliśmy je spełnić. Nigdy nie przestawaj marzyć!