Moim marzeniem jest:

Laptop niebieski albo fioletowy do oglądania filmów

Alicja, 15 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Wrocław

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

spotkanie - poznanie marzenia

2016-02-27

W sobotnie popołudnie miałyśmy przyjemność odwiedzić malowniczą miejscowość, w której mieszka 15-letnia Ala. Pomimo uporczywej choroby, z jaką się zmaga na co dzień, dziewczynka nie zapomniała, że warto marzyć. Podczas spotkania nasza nowa Marzycielka, w towarzystwie mamy i siostry, opowiedziała nam o życiu na wsi oraz swoich zainteresowaniach. Razem z rodzeństwem Ala opiekuje się całkiem niemałą gromadką zwierząt, wśród których prym wiodą psy, kaczki oraz króliki. Najciekawszym bohaterem historii małego zoo naszej Marzycielki okazał się jednak szczurek jej brata.  Poza sprawowaniem pieczy nad swoimi zwierzątkami, Ala zdradziła nam, że ogromną przyjemność sprawia jej oglądanie filmów grozy w towarzystwie swojej przyjaciółki. Jak sama stwierdziła, żaden horror nie jest jej straszny. Dlatego też jej największym marzeniem okazał się laptop, na którym podczas długich i zwykle żmudnych podróży do warszawskiej kliniki, mogłaby wraz z mamą oglądać ulubione filmy.

Nasza Marzycielka to wrażliwa, dzielna dziewczynka, od której skromności mógłby uczyć się niejeden z nas! Pozwólmy więc, aby i ona nie utraciła swojej wiary w Marzenia. 

spełnienie marzenia

2016-08-13

W sobotnie popołudnie udałyśmy się do malowniczej Męcinki, gdzie wraz z rodziną i gromadką zwierzaków oczekiwała nas Ala, nasza urocza Marzycielka. Wyjeżdżając z Wrocławia, zostawiłyśmy za sobą chmurnie rozkapryszone niebo, by kilkadziesiąt kilometrów dalej rozkoszować się słońcem i pięknymi widokami. Zmiana pogody i kwiecisty ogród naszej Marzycielki zachęciły do spędzenia wspólnie czasu na świeżym powietrzu. Ala, lekko zdenerwowana, ale radosna, powitała nas, częstując ciastem i napojami, które w aurze natury smakowały wybornie. Po wręczeniu upragnionego i długo wyczekiwanego prezentu, nastąpiła chwila, na którą chyba wszyscy czekaliśmy: upewnienie się czy laptop, który był Marzeniem dziewczynki przypadnie jej do gustu. Szczery uśmiech wyraził jednak wszystko! Srebrno-czarny komputer wraz z myszką oraz torbą, które sfinansowała zaprzyjaźniona z Fundacją firma MetLife, zdecydowanie się Ali spodobał. Pamiętałyśmy, że nasza Marzycielka lubi oglądać filmy, szczególnie te grozy, dlatego postanowiłyśmy podarować dziewczynce jej pierwszą kolekcję filmową, która łączyłaby horror i coś co nastolatki lubią najbardziej, czyli miłość. Zdecydowałyśmy się na Sagę Zmierzch i wybór okazał się trafny, ponieważ już sobotniego wieczoru Ala zaplanowała pierwszy seans filmowy. Kiedy emocje związane z wręczeniem Marzycielce jej upragnionego laptopa nieco opadły, miałyśmy okazję posłuchać opowieści o urokach życia na wsi oraz poplotkować z Alą o wszelkich zmianach, jakie zaszły w jej życiu po przeszczepie i powrocie do zdrowia. Spełnienie Marzenia 16-letniej dziewczynki z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo i kto wie, może wkrótce pojawi się okazja do wspólnego sensu filmowego na jej nowym laptopie?:)

Dziękujemy firmie MetLife, która po raz kolejny wsparła nasze działania i spełniła Marzenie Ali. Macie wielkie serca!