Moim marzeniem jest:

laptop

Olaf, 6 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2016-03-10

W czwartkowe, marcowe popołudnie udaliśmy się z czworgiem Wolontariuszy do 7 letniego Marzyciela. W mieszkaniu przywitał nas Olaf, jego mama i brat. Chłopiec początkowo, nieco wystraszony szybko dał się do nas przekonać za sprawą wręczenia upominku - skamieniałości dinozaura T-Rex do samodzielnego "odkopania", oraz drewnianej zabawki, która po złożeniu stanie się drapieżnym dinozaurem. Uśmiech na twarzy Olafa pojawił się natychmiast po wyciągnięciu gipsowej skamieniałości oraz dołączonych narzędzi. Marzyciel, odkąd mama pamięta pasjonuje się dinozaurami - posiada ich pokaźną kolekcje od pluszowych zabawek do potężnych modeli naśladujących głosy tych pradawnych zwierząt. W kolekcji Olafa nie brakuje książek, encyklopedii oraz popularnych zeszytów wklejanek - oczywiście z przeróżnymi dinozaurami.

Chłopiec ożywił się gdy zapytaliśmy o jego Marzenie. Początkowo trochę się wstydził, ale wyszeptał "laptop do grania w Minecrafta". Po serii pytań "upewniajacych" mieliśmy jasność, że to jego największe marzenie i pomożemy mu je zrealizować jak najszybciej.

Wieczór zakończył się wykonaniem pamiątkowych zdjęć oraz radosnym rykiem groźnego dinozaura Olafka:)

spełnienie marzenia

2016-06-23

Na wizytę u Olafa umówiliśmy się w czwartkowe popołudnie w szpitalu. W towarzystwie sponsora - firmy Metlife - udaliśmy się na miejsce. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że dinozaury towarzyszą Olafowi na każdym kroku - każdy element garderoby chłopca miał na sobie kolorowy nadruk z postacią dinozaura. Olaf od bardzo dawna wyczekiwał naszej wizyty, więc szybko zabraliśmy się za wręczenie prezentów. Akcesoria do laptopa i koszulka z postacią z Minecrafta sprawiły chłopcu miłą niespodziankę, lecz największy uśmiech pojawił się na twarzy naszego podopiecznego po wręczeniu laptopa. Z pomocą mamy udało się przetestowaćsprzęt i po krótkiej sesji zdjęciowej pożegnaliśmy Marzyciela i pozwoliliśmy mu skupić się na ulubionej grze.

Olaf, dziękujemy ci, że mieliśmy okazję poznać twoje marzenie i że podzieliłeś się z nami wiedzą o dinozaurach. Życzymy świetnej zabawy z nowym laptopem!

Dziękujemy firmie Metlife za pomoc w spełnieniu tego marzenia oraz za towarzyszenie nam w chwili jego spełnienia.