Moim marzeniem jest:

x-box one

Agata, 15 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2016-03-25

W wiosenny, już marcowy, poranek udałam się na spotkanie z naszą nową Marzycielką – piętnastoletnią Agatą. Powitała mnie otwarta i bardzo sympatyczna dziewczyna. Bez problemu nawiązałyśmy rozmowę, podczas której miałam okazję poznać zainteresowania nastolatki. A jest ich niemało – teraz co prawda większość musiała na chwilę zostać przerwana – ale mimo to Agata z pewnością nie należy do osób niewiedzących, co zrobić z czasem. Śpiewała w chórze, miała zacząć naukę gry na puzonie, co jednak musi trochę poczekać, uwielbia podróżować, interesuje się sportem – dziewczyna o wielu twarzach. Ale co najbardziej zadziwia, to jej zainteresowanie w tak młodym wieku strażą pożarną! Agata należy do Młodzieżowej Drużyny Straży Pożarnej i wykonywała już wiele ćwiczeń i zadań, które w przyszłości mogą czekać strażaka. Ale ciągle jeszcze marzy jej się gaszenie pożaru! Nie trudno się więc zorientować, że jest to bardzo odważna dziewczyna. Do tego niesamowicie dojrzała – swobodnie i mądrze wypowiadająca się na wiele tematów, pozytywnie nastawiona do życia mimo choroby, niebojąca się wyzwań i chętna do korzystania z okazji, jakie stawia przed nią życie. Jednak choroba sprawia, że czasami trzeba pomyśleć też o codziennej rozrywce, która pomoże wypełnić czas spędzany w szpitalu lub w domu, a także pozwoli na chwilę oderwać się od problemów. Dlatego też Agata zapytana o jej marzenie, odpowiedziała, że obecnie bardzo chciałaby dostać x-box’a one. Dzięki niemu miałaby absorbujące zajęcie na dni spędzane w domu. Byłaby to też wspaniała rozrywka dla całej, całkiem licznej, rodziny :)

Jest mi niezmiernie miło, że mogłam poznać Agatę. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się spełnić jej marzenie jak najszybciej i sprawić, żeby dziewczyna już niedługo mogła cieszyć się z wymarzonego sprzętu. 

spełnienie marzenia

2016-05-24

W majowy piątkowy poranek udałam się do Akademii Medycznej w Gdańsku w bardzo ważnym celu – aby spełnić marzenie Agaty, którą miałam okazję poznać w marcu. Przed budynkiem czekała już na mnie przedstawicielka firmy MetLife – sponsora x-boxa dla naszej Marzycielki. Gdy spotkałyśmy Agatę, na początku w ogóle nie zwróciła na nas uwagi – jak się potem okazało, zupełnie nie spodziewała się naszej wizyty. Wszystko zostało ustalone z mamą Marzycielki i zachowane przez nią w tajemnicy do samego końca. Agata miała zatem miłą niespodziankę – x-box one powędrował w jej ręce, a na twarzy pojawił się szeroki uśmiech. Mimo że byłyśmy w Akademii, mama Agaty ugościła nas kawą i ciasteczkami, więc miałyśmy okazję porozmawiać z Agatą przy miłym poczęstunku :) Rozmawiałyśmy o zainteresowaniu Agaty strażą pożarną, o jej rodzinie, o tym, że w przyszłym roku zacznie naukę w liceum, o związanym z tym wyborze klasy i o wielu wielu innych rzeczach.  Miałyśmy też okazję pooglądać zdjęcia Agaty w pięknych sukienkach (np. ze ślubu starszego brata), a nawet jej różne śmieszne fotki z mamą :) Jednak musiałyśmy zaakceptować, że Agata była cały czas rozchwytywana - co chwilę ktoś podchodził i witał się z nią, zagadywał – widać, że wszyscy darzą ją dużą sympatią (i nie ma się co dziwić). Sama Agata mówi, że ludzie na oddziale są dla niej jak druga rodzina ;) Mam nadzieję, że nas też będzie dobrze wspominać, a x-box będzie jej długo służył i dostarczał jej i całej rodzinie rozrywki :)

Dziękujemy firmie MetLife, dzięki której Agata otrzymała wymarzonego x-boxa one. A Tobie - kochana Agato, dziękujemy za to marzenie i jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy pomóc Ci je spełnić. Nigdy nie przestawaj marzyć!