Moim marzeniem jest:

Plac zabaw z księżniczkami

Stefania, 4 lata

Kategoria: dostać

Oddział: Szczecin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

spotkanie - poznanie marzenia

2016-04-21

Wreszcie po wielu perypetiach i długim czasie oczekiwania udało nam się spotkać ze Stefanią. Dziewczynka przyjechała do Szczecina na badania i dzięki temu spotkanie było możliwe. Chwilkę czekałyśmy na naszą Marzycielkę, aż skończy wizytę. Po krótkiej chwili podeszła do nas przeurocza, prześliczna 4-letnia dziewczynka. Stefcia jest bardzo otwartą osóbką i bez problemu już po chwili nawiązałyśmy ze sobą kontakt. No i rozmów końca nie było… Zapytałyśmy Stefcię jakie są jej ulubione bajki. Dziewczynka jednym tchem wymieniła tyle imion księżniczek, że same już nie pamiętamy. Mamy tu z pewnością doczynienia ze znawczynią. Zapytałyśmy Stefci czy wie czym zajmuje się nasza fundacji i pokrótce opowiedziałyśmy jej o tym. Potem nadeszła chwila na zadanie wreszcie tego najważniejszego pytania…  - O czym marzysz? Stefcia od razu odpowiedziała, że bardzo chciałaby aby w ogrodzie przy jej domu stanął plac zabaw, ale nie taki byle jaki. Ma mieć domek taki do którego prowadzą schody, oczywiście zjeżdżalnię i dwie huśtawki na których dziewczynka obiecała, że da nam się pohuśtać. I co jest takiego niezwykłego w tym placu zabaw? To, że mają go zdobić postacie różnych księżniczek. Pytałyśmy jeszcze Stefanię czy ma jakieś inne marzenia, ale zdecydowanie to wypowiedziane jest tym największym. Potem Stefcia opowiedziała nam o swoich ulubionych bajkach: Minionkach, Krainie Lodu i Księżniczce Zosi. Ponieważ siedziałyśmy przy stoliku na którym znajdowała się gra Stefcia zapytała czy możemy z nią zagrać. Nie można było odmówić tej uroczej dziewczynce. I zupełnie nie przeszkadzał nam brak instrukcji, ponieważ Stefcia jest bardzo kreatywna i sama wymyślała zasady. Bardzo dobrze się bawiłyśmy, a ile przy tym było śmiechu! Czasem nie potrzeba nie wiadomo jakich zabawek, wystarczy tylko odpowiednie towarzystwo. Na koniec Stefcia wzruszyłą nas tym jak pięknie podziękowała nam za to "że chciałyśmy się z nią spotkać".

Kochana Stefciu postaramy się aby Twoje marzenie spełniło się jak najszybciej i żebyś już w lato mogła cieszyć się swoim upragnionym placem zabaw! 

 

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z: 

Magdalena Ostojska e-mail: magdalena.ostojska@mammarzenie.org tel.: 508-761-102

spełnienie marzenia

2016-06-04

W piękną słoneczną sobotę o godzinie 11 wyruszyłyśmy ze Szczecina w podróż do nadmorskiej miejscowości, aby móc spełnić marzenie Stefanii o placu zabaw.

Na miejscu czekała już na nas przedstawicielka firmy „MetLife”, dzięki której udało się spełnić marzenie Stefci. Pierwszą rzeczą, którą po przyjeździe musiałyśmy zrobić było oczywiście obejrzenie placu zabaw. Dziewczynki piękne udekorowały go skrzynkami z kwiatkami, które same wybierały. Od razu po przyjściu na plac zabaw dziewczynki zaczęły się huśtać i widać było, że sprawia im to ogromną radość. Plac zabaw miał wszystko, co taka porządna inwestycja posiadać powinna. Zgodnie z życzeniem małej Księżniczki posiada on dwie huśtawki, tak aby Stefcia mogła bujać się na nich ze swoją siostrzyczką, zjeżdżalnię i domek w którym można się schować podczas deszczu. To wszystko można podziwiać na naszych zdjęciach dołączonych do relacji. Po obowiązkowej sesji zdjęciowej przeszliśmy do domu.

Mama Stefci poczęstowała nas przepysznym ciastem. Oprócz tego nasza mała Marzycielka dostała naklejki z postaciami z bajki „Kraina Lody”, które mają być dekoracją na placu zabaw. Podarowałyśmy jej jeszcze grę z „Krainy lodu”, która mimo że od była od 6 lat miała bardzo skomplikowana instrukcję, ale Gosia bardzo szybko wymyśliła do niej nowe zasady, które wszystkim bardzo się podobały a co najważniejsze były zrozumiałe. Grało nam się bardzo przyjemnie. Stefcia powiedziała nam, że liczy na to, że uda się przekonać mamę, aby spędzić noc w swoim cudownym domku na placu zabaw.

Tak szybko zaprzyjaźniłyśmy się z tymi dwoma cudownymi dziewczynkami, że aż trudno było nam odjeżdżać. Ledwo co udało mi się wyjść z piaskownicy, gdzie wraz z dziewczynkami robiłyśmy babki z piasku i prowadziłyśmy rozmowy na babskie tematy. Mam nadzieję, że zgodnie z obetnicą uda nam się spotkać za jakiś czas.

 

Kochana Stefciu niech plac zabaw Ci służy i będzie miejscem wielu niezapomnianych zabaw!

Serdecznie dziękujemy firmie „MetLife” i  pani Jolancie Fortunie, przedstawicielce tej firmy za pomoc w spełnieniu marzenia Stefcii. Bez Państwa pomocy nie byłoby to możliwe.