Moim marzeniem jest:

Laptop

Jan, 18 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2016-09-19

W poniedziałek popołudniu udaliśmy się do kolejnego Marzyciela Janka - 18 lat. Po przebyciu kilku zawiłych korytarzy dotarliśmy na salę, gdzie czekał już na nas Nasz nowy Marzyciel wraz z tatą. Chłopak przywitał nas uśmiechem i pozytywną energią. Już wtedy wiedzieliśmy, że będzie to ktoś wyjątkowy. Jak zawsze wręczyliśmy drobny upominek, na poczet przełamania bariery poznania, i w tym miejscu chyba musimy przeprosić Polonistkę Janka za zrobienie konkurencji dla Bolesława Prusa, gdyż wręczyliśmy naszemu Marzycielowi kryminał, który wyraźnie przypadł mu do gustu. Jesteśmy jednak przekonani, że Janek jest na tyle zdolny, że upora się z obydwoma lekturami, bez trudu. Podczas rozmowy z Marzycielem, dowiedzieliśmy się, że jego największą pasją jest informatyka, już teraz uczęszcza do technikum o takim profilu, a swoją przyszłoś bez dwóch zdań chciałby połączyć z informatyką - programowanie i grafika komputerowa to przyszłość jak sam wyznaje, a my oczywiście się z tym zgadzamy. Sam tata przyznaje, że Janek jest świetny z matematyki, co dowodzi o ścisłym umyśle naszego Marzyciela. Oprócz tego interesuje się sportem - a dokładnie piłką nożną, śledzi rozgrywki klubowe, sam też z przyjemnością rozgrywał nie jeden mecz. Football to nie jedyna pasja Janka, interesuje się On również muzyką, jego ulubionym Wykonawcą jest znany raper KęKę, którego ma nadzieję spotkać już wkrótce na koncercie. Po sympatycznej rozmowie o zainteresowaniach chłopca zapytaliśmy go wprost czy ma swoje największe marzenie, po czym bez zamyślenia odpowiedział, że tak - będzie ono oczywiście związane z jego zainteresowaniami informatycznymi, mianowicie Nasz Marzyciel pragnie dostać laptopa, bo jak sam twierdzi ten stary od Cioci do niczego już się nie nadaje. Laptop umożliwi mu szkolenie swoich umiejętności, kształcenie się w wymarzonym kierunku, pozwoli na odbywanie lekcji on-line, oraz umożliwi rozwijanie swoich pasji.

            Janek to bardzo mądry, zdolny, sympatyczny i skromny chłopak, poznanie go to sama przyjemność. Zaraża swoją pozytywną energią i uśmiechem. Wspólnymi siłami możemy pomóc Jankowi spełnić to przyziemne i jakże wydawałoby się proste marzenie. Pragniemy jednak podkreślić, że marzenie Janka o laptopie to coś więcej - to nowy początek, który umożliwi mu ścieżkę, do rozwoju, a przede wszystkim pozwoli osiągnąć ambitny celu (dostanie się na studia związane z informatyką), który ten młody człowiek sobie wytyczył.

spełnienie marzenia

2016-12-20

W ostatnim czasie udało nam się spełnić marzenie Janka, który pragnął dostać Laptopa. Na spełnienie swojego marzenia czekał z niecierpliwością, aż wreszcie 20 grudnia nadeszła upragniona chwila spotkania. My również z niecierpliwością oczekiwaliśmy tego momentu - kiedy to uroczyście odczytamy dyplom spełnionego marzenia i wręczymy wymarzony prezent. Gdy tylko spotkaliśmy Janka wiedzieliśmy, że Marzenie nie było wybrane przypadkiem. Radość można było dostrzec w oczach Marzyciela oraz w szczerym uśmiechu, który pojawił się na nasz widok.

Po rozpakowaniu prezentu Janek upewnił się czy sprzęt jest taki o jakim marzył. I tak ....okazało się, że to jest to właśnie to! Nasz Marzyciel dokładnie obejrzał Laptopa, sprawdził czy są wszystkie elementy, oraz czy faktycznie dany model jest jak najbardziej odpowiadający jego wymaganiom. Był idealny " Udało się wyczuć nawet zapach nowości" jak sam stwierdził.

Wierzymy gorąco, a nawet jesteśmy o tym przekonani, że laptop będzie służył Jankowi nie tylko do celów rozrywkowych (w tym do oglądania transmisji meczów on-line czy śledzenia poczynań swojego ulubionego artysty KęKĘ), ale będzie dla niego świetnym narzędziem do osiągnięcia wyznaczonych planów naukowych, w tym pozwoli spełnić jego marzenia związane z wymarzonymi studiami, jak również pozwoli mu rozwijać jego pasje, czego z głębi serca już teraz mu życzymy.

 Składamy olbrzymie podziękowania firmie MetLife, która w całości zaadoptowała to marzenie i przekazała środki finansowe na zakup Laptopa. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy Tobie Janku, za tak wspaniałe marzenie oraz za to, że mogliśmy pomóc Ci je spełnić. Pamiętaj - Nigdy nie przestawaj marzyć !

Wszystkim zaangażowanym w spełnienie marzenie, Sponsorowi oraz Wolontariuszom serdecznie dziękujemy, i apelujemy jak zawsze - Warto marzyć ! Bo w marzeniach kryje się nieopisana siła!