Moim marzeniem jest:

Laptop Apple MacBook Air 11MJVM 2 z E/A

Oliwia, 14 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Łódź

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie

2017-03-15

W środę zawitaliśmy do Oliwi jako do drugiej marzycielki tego dnia. Dwie wizyty i dwie różne dziewczyny, choć w podobnym wieku.

Podczas spotkania z Oliwią mieliśmy okazję razem z Mileną poznać również babcie nastolatki. Lodołamacz w postaci książki z serii o Harrym Potterze, miał zostać wykorzystany do porównania do filmu, który dziewczyna lubi oglądać. Milenie, która zachwalała urodę Oliwii, udało się dowiedzieć, że gimnazjalistka chciałaby kiedyś zostać modelką, a na pewno spróbować swoich sił w tym zawodzie. Zdaje się że odziedziczone  bo kobietach z tej rodziny cechy, powinny stanowić atut do startu w planach życiowych. Nasze podchody związane z odkryciem marzenia dziewczyny zostały szybko zablokowane przez nią samą, gdy stanowczo oznajmiła że marzy o laptopie. Sytuacja zmieniła się, gdy w trakcie dalszej rozmowy uświadomiliśmy naszą podopieczną, że wachlarz kategorii, z których Fundacja spełnia marzenia jest szerszy niż tylko coś dostać.

Jednakże zaskoczona taką informacją dziewczyna nie potrafiła podjąć decyzji, co w tej sytuacji mogłoby być jej największym marzeniem.

Zostawiliśmy ją z problemem wyboru tego najważniejszego marzenia do następnego spotkania, mając jednak gdzieś z tyłu głowy jej pierwszy wybór, który jest twardo broniony.

spotkanie - poznanie marzenia

2017-03-23

Do Oliwii mieliśmy wybrać się z Mileną na powtórne spotkanie w celu potwierdzenia jej wcześniejszych zapowiedzi o marzeniu lub odkryciu nowego. Traf chciał, że będąc w szpitalu na spełnieniu marzenia innego naszego podopiecznego udało nam się spotkać Oliwię. Okazało się, że roztoczenie przed nią przy pierwszej wizycie możliwości wyboru z różnych kategorii na nic się zdało. Laptop i już,  i to konkretny model Apple MacBook Air 11MJVM 2 z E/A. Cóż było robić.
Spełnianie marzeń to jednakowoż przyjemna co i trudna sprawa. Mamy nadzieję, że dążenie Oliwii do zrealizowania tego swojego jedynego i wyjątkowego, będzie warte upartości z nim związanej.
A my bierzemy się do działania by mieć szansę spełnienia kolejnego marzenia wyjątkowej osobie.

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z:
Tomasz Czerwiński, e-mail: tomasz.czerwinski@mammarzenie.org; tel.: 697 727 856

spełnienie marzenia

2018-12-09

Miesiąc przed organizowaniem Turnieju Marzeń 2, uzgodniliśmy, że na tym wydarzeniu spełnimy marzenie naszej podopiecznej. Tą marzycielką okazała się Oliwia, której marzeniem był laptop Apple. Marzycielka nie wiedząc co ją czeka zjawiła z mamą i młodszą siostrą punktualnie o 16-stej. Zaraz po przywitaniu oprowadziłem całą rodzinę po hali i wytłumaczyłem na czym polega turniej i na jaki cel przeznaczony zostanie dochód z imprezy,
Cały czas starałem się nie zdradzić naszej tajemnicy i przekonywałem dziewczynkę, że nad jej marzeniem pracujemy i staramy się szukać sponsora. Oliwia niczego nie podejrzewała, co jeszcze bardziej nas cieszyło. Takie niespodzianki są najlepsze i pozostają na długo w naszej pamięci.
Oliwia z zaciekawieniem oglądała rozgrywki. W turnieju brało udział dziewięć zespołów. Po tym jak oficjalne rozgrywki dobiegły końca można było przejść do podsumowania. Wszystkie drużyny ustawiły się na środku boiska a prowadzący zamiast podsumować turniej na boisko zaprosił… no właśnie, jak myślicie kogo? Oczywiście, że to był dzień Oliwki. Oliwia została zaproszona na boisko, a prowadzący zakomunikował wszystkim, że marzeniem Oliwki jest laptop i to właśnie dziś na oczach wszystkich uczestników imprezy marzenie zostanie zrealizowane.
Dzięki mamie, która utrzymała wszystko w tajemnicy zaskoczenie było przeogromne. Oliwce zabrakło słów i nie była w stanie wypowiedzieć żadnego słowa. Dopiero po paru sekundach pojawił się uśmiech i zadowolenie. Bo choć od pierwszego spotkania z naszą marzycielką do realizacji minął rok udowodniliśmy jej jak i wszystkim podopiecznym i ich rodzicom, że warto marzyć. Trzeba pamiętać, że prędzej czy później marzenia się spełniają.