Moim marzeniem jest:

laptop do gier ze słuchawkami

Karol, 14 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Rzeszów

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2017-03-25

W sobotnie popołudnie , 25 marca 2017 roku w Szpitalu Wojewódzkim na Lwowskiej w Rzeszowie poznałyśmy bardzo sympatycznego marzyciela. Karol jest gimnazjalistą, który świetnie zna się na grach komputerowych. Nie bójmy się powiedzieć: to pasjonat gier komputerowych. Chciałby z nimi związać swoja przyszłość i zostać profesjonalnym graczem e- sportu. Można śmiało powiedzieć, że świat zwariował na punkcie sportu elektronicznego. Firma Newzoo oszacowała w 2016 roku, że w 2019 roku e-sportem będzie interesować się 345 milionów osób. Karol marzy , aby móc brać udział w zawodach takich jak te , które odbywały się niedawno w katowickim Spodku.

Rozmawialiśmy z Karolem i jego mamą. Opowiadali nam  o trudnych czasach , gdy dowiedzieli się o chorobie . W ich głosach słychać było nadzieję, że najgorsze już za nimi. Nasz marzyciel chciałby mieć tylko dla siebie laptop do gier ze słuchawkami. Podczas pobytu w szpitalu korzysta , dzięki uprzejmości siostry z jej laptopa. Jedna z jego ulubionych gier to GTA 5.

Ale Karol nas zaskoczył. Okazało się, że bardzo lubi oglądać programy kulinarne. Jego mistrzynią jest Magda Gessler. Ciekawe są też jego zainteresowania przyrodnicze- lubi gekony, jaszczurki , kameleony.

Wielka Księga Imion podaje, że imię Karol oznacza człowieka mężnego, wojownika. Ścieżka zawodowa, którą wybierze musi być związana z rywalizacją i pokonywaniem przeciwników.

Wierzymy, że Karolowi się uda i kolejny finał sezonu Intel Extreme Masters odbędzie się z jego udziałem. Trzymamy kciuki!

Relacja : Bożena Żurawska

spełnienie marzenia

2017-08-27

Niedzielne sierpniowe popołudnie było zaplanowanym dniem dla spełnienia marzenia jednego z naszych podopiecznych, nastoletniego Karola. Chłopak przyjechał ze swoją rodziną na festiwal zorganizowany na 40-lecie śmierci Elvisa Presleya. Wydarzenie przybliżyło wielu ludziom postać  Elvisa Presleya oraz jego twórczość  jako jednej z ikon popkultury. Podczas festiwalu nasi wolontariusze mogli promować działalność fundacji oraz brać czynny udział w wydarzeniu. W zorganizowanym konkursie rysunkowym pt: „Moje największe marzenie” uczestniczyło dużo dzieci, a do malowania twarzy ustawiała się długa kolejka.

 

 Słoneczna pogoda, występy różnych zespołów oraz atrakcje festiwalu stanowiły ciekawe tło dla oprawy marzenia.  Karol ma różne zainteresowania, jednak najbardziej lubi tematykę gier komputerowych. Z tym związane było też marzenie – nastolatek chciał dostać specjalny laptop do gier ze słuchawkami.

Czas w niedzielne popołudnie mijał na rozmowie z Karolem i jego bliskimi, a także na przysłuchiwaniu się kolejnym muzycznym występom.  Rozpoczęliśmy organizować oprawę.

  W pewnym momencie poprosiliśmy Karola wraz z rodziną na miejsce naszego stoiska fundacyjnego.  Niedługo przyszedł do nas Pan Życzyński, jeden z organizatorów oraz wykonawców muzycznych występujących na festiwalu jako naśladowca Elvisa Presleya i wręczył naszemu Marzycielowi laptopa. Wszyscy zobaczyliśmy uśmiech na twarzy Karola. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Był to miły moment dla wszystkich uczestników spełnienia marzenia.

 

   Dziękujemy bardzo  wszystkim osobom zaangażowanym w realizację marzenia oraz Panu Marcinowi Życzyńskiemu za pomoc w oprawie marzenia. Karolowi życzymy wiele zdrowia oraz spełnienia wszystkich Jego marzeń.

Relacja : Agata Korwin