Moim marzeniem jest:

Złożyć swój własny komputer

Jakub, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Szczecin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

spotkanie - poznanie marzenia

2018-03-11

W pierwszą słoneczną i ciepłą, zwiastującą koniec zimy niedzielę, wyruszyłyśmy z Natalią i Justyną do 16-letniego Jakuba. Nie było to nasze pierwsze spotkanie – miesiąc wcześniej odwiedziłyśmy Jakuba w szpitalu, ale wtedy nie mógł jeszcze zdecydować, co jest jego największym marzeniem. Kolejne spotkanie odbyło się już u Jakuba w domu. W drzwiach przywitał nas najpierw szorstkowłosy, bardzo przyjacielski jamnik Szpulka, potem mama Jakuba i na koniec sam Jakub – miły, kulturalny, pełen uroku chłopak. Jakub jest miłośnikiem gier komputerowych oraz pieszych wycieczek po górach, zwłaszcza po Bieszczadach. Interesuję się również anatomią, a w przyszłości chciałby zostać patologiem.

Mama zdradziła nam również, że jako mały chłopiec uwielbiał klocki Lego i miał mnóstwo ich zestawów. Jak się okazało z umiejętności ich składania zrodziły się późniejsze zdolności Jakuba jakimi jest wręcz mistrzowska wprawa w rozszyfrowywaniu wszelkich instrukcji obsługi, która często przydaje się mamie w domu.

Dzięki wsparciu taty zrodziła się również wykorzystująca zdobyte doświadczenie chęć do złożenia własnego komputera. Komputera, który będzie jedyny w swoim rodzaju, ponieważ będzie miał wszystkie części idealnie dopasowane do wymagań Jakuba. I to jest właśnie największe marzenie Kuby – posiadać części dzięki którym złoży swój własny komputer. Obudowę już ma – bardzo długo oszczędzał, żeby móc ją kupić i jak mówi mama, każdego dnia patrząc na nią już nie może się doczekać, kiedy uzupełni ją wymarzonymi “bebechami”.

Przygotował nam nawet spis części, które złożą się na idealny, wymarzony komputer:

1. Płyta główna MSI X299 SLI PLUS

2. Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8GB

3. Procesor Intel Core i57640X, 4GHz, 6MB, BOX

4. Chłodzenie wodne NzxtKraken X62 v.2

5. Pamięć Corsair Vengeance LED DDR4, 1x8GB, 2666MHz, CL16, Red

6. Dysk SSD Samsung 860 EVO 250GB SATA3

7. Zasilacz Corsair HX850

Kiedy Kuba przekazywał nam tą listę i wypowiadał swoje marzenie jego błękitne oczy zaczęły się tak świecić i pojawiła się w nich taka radość, że byłyśmy już pewne, że właśnie takie jest jego największe marzenie!

Drogi Kubo, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby Twoje największe marzenie mogło się jak najszybciej spełnić. Koniecznie musimy jeszcze raz zobaczyć Twój błysk w oku, ten sam, który widziałyśmy kiedy je wypowiadałeś!

 

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z: 

Natalia Hewuszt

e-mail: natalia.hewuszt@mammarzenie.org

tel. 793372012

spełnienie marzenia

2019-02-20

To dopiero była niespodzianka! Niczego nie spodziewający się Kuba, 20 lutego otrzymał swój wymarzony sprzęt do złożenia własnego komputera. Kolejne marzenie w szczecińskim oddziale spełnione! Ale zacznijmy od początku...

Kuba jest wielkim fanem gier komputerowych i jego marzeniem było otrzymanie sprzętu do stworzenia idealnego komputera. Jego drugą pasją jest jazda na rowerze. Niezależnie od pogody stara się realizować tę pasję i niemal codziennie wybiera się na  wycieczki rowerowe w swojej okolicy. Interesuje się również Enduro i Downhillem. Postanowiliśmy więc urozmaicić nieco dzień spełnienia marzenia Kuby i przygotować małe “wyzwanie”, podczas którego pokonując etapy określonej trasy będzie zdobywał każdą z siedmiu części swojego nowego komputera. Ponieważ zimowa aura nie zawsze sprzyja przejażdżką rowerowym, szukaliśmy miejsca, gdzie Kuba mógłby pokonać taką trasę. Znaleźliśmy w Szczecinie wspaniałe miejsce na tego typu challenge. Trigym Szczecin to siłownia aerobowa, w której rowery umieszczone na specjalnych trenażerach interaktywnych pozwalają na trening jazdy z obciążeniami takimi jak podczas jazdy na świeżym powietrzu, przy jednoczesnym wyświetlaniu obrazu pokonywanej drogi. Strzał w dziesiątkę! Postanowiliśmy nie mówić nic Kubie i dzięki temu, że jego mama trzymała wszystko w tajemnicy, nie spodziewał się gdzie rodzice zawożą go po środowych lekcjach. :) Kuba był zaskoczony, ale też bardzo chętnie podjął się naszego “wyzwania”. Na początek czekała go 20-minutowa rozgrzewka, którą poprzedziła przemiła rozmowa z trenerem pracującym w Trigym, doświadczonym i utalentowanym triathlonistą Norbertem, który między innymi zdradził Kubie, gdzie może znaleźć doskonałe trasy zjazdowe. Kuba zapowiedział, że na pewno wkrótce je odwiedzi. :) Po rozgrzewce przyszedł czas na wyzwanie i “zdobycie” wymarzonego sprzętu. Jeszcze przed tym, od firmy Tricarbon Kuba otrzymał wspaniałą koszulkę Finishera, w której mógł odbyć swoją “Jazdę po marzenie”.

No i zaczęło się. Podczas 4-minutowej jazdy trasą downhillową przy pokonywaniu jej kolejnych etapów, kolejne części lądowały w ogromnej torbie, która chwilowo była obudową komputera. Z każdym pokonanym metrem oczy Kuby coraz bardziej świeciły się z radości. Wszystko odbywało przy wesołym dopingu obecnych w Trigym rowerzystów: “Kuba, dajesz!”, “Uda Ci się”, “Ciśniesz, Kuba”, itd. Okrzyki dodawały Kubie siły i wyzwalały w nim uśmiech. Nim się spostrzegł dojechał na metę, usłyszał fanfary oraz oklaski potwierdzające osiągnięcie sukcesu i zdobycie sprzętu. Kuba był szczęśliwy! Spełniło się jego największe marzenie! Na koniec osłodziliśmy jeszcze wszyscy sukces Kuby dzięki podarowanym przez wspaniałych ludzi z “U Piekarzy” babeczkom z kremem i owocami. Pan Marcin podarował nam również pyszne kebaby na uzupełnienie spalonych kalorii.

To był niezapomniany dzień, który na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Dziękuję z całego serca firmie Coccodrillo, która ufundowała sprzęt do komputera Kuby. Dziękuję, że doceniają Państwo siłę marzeń i że wybrali Państwo właśnie jego marzenie. To dzięki Wam na twarzy Kuby pojawił się uśmiech.

Dziękuję Trigym Szczecin i Tricarbon.pl, że tak chętnie przyłączyliście się do naszej “nietypowej” oprawy spełnienia marzenia. Dziękujemy, że udostępniliście nam swoją siłownię do realizacji tego wydarzenia. Dziękujemy za doping wszystkich obecnych podczas tego dnia w Trigym osób. Dziękujemy za pamiątkową koszulkę Finishera.

Dziękuję “U Piekarzy” za przepyszne babeczki i jak zawsze bezinteresowne wsparcie.

Dziękuję Agnieszce i Justynie - wolontariuszkom, które pomogły w realizacji spełnienia marzenie Kuby.

Dziękuję rodzicom Kuby za ogrom sympatii i utrzymanie niespodzianki w tajemnicy.

Kubo, cieszę się, że mogłam Cię poznać i spełnić Twoje wyjątkowe marzenie. Jesteś super chłopakiem, z super pasjami i z super wytrwałością do ich rozwijania. Nigdy nie przestawaj marzyć!