Moim marzeniem jest:

lekki laptop 15,6"

Paulina, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2018-06-17

Z 17-letnią Pauliną spotkałyśmy się w jej domu. Rozmawialiśmy o szczęśliwym momencie dla każdego nastolatka, czyli końcu roku szkolnego i zbliżających się wakacjach. Pogoda w Trójmieście zachęca do wycieczek rowerowych, które Paulina bardzo lubi. Niestety, z powodu choroby Paulina nie może pozwolić sobie na dalsze podróże. W wymarzone miejsca może przenieść się za pomocą książek czy filmów. Być może stąd pomysł dotyczący marzenia. Paulina jest przyszłoroczną maturzystką. Jest to okres pełen decyzji mających wpływ na jej późniejsze życie. Jedną z nich jest wybór kierunku w jakim chciałaby się kształcić. Wszyscy wiemy jakim ułatwieniem każdego studenta jest dostęp do komputera, internetu. Paulina marzy o wygodnym, lekkim laptopie, który mogłaby wszędzie zabrać, między innymi na zajęcia, by sporządzać na nim notatki potrzebne do zdania wszystkich egzaminów. Życie jednak to nie tylko nauka. Laptop byłby przydatny w deszczowe dni, kiedy unikając nudy Paulina mogłaby obejrzeć film bądź zagrać w jedną z ulubionych gier. Dlatego też komputer powinien mieć klasycznej wielkości, wygodny wyświetlacz. Mamy nadzieję prędko spełnić to marzenie.

Każdego, kto chciałby w tym pomóc zachęcamy do wsparcia Fundacji.

spełnienie marzenia

2018-07-12

W czwartkowe deszczowe popołudnie udałam się wraz z przedstawicielami firmy Ceetrus Polska, panią Moniką i panem Adamem do Wejherowa, gdzie niecierpliwie czekała na nas od rana Marzycielka Paulina. Jej emocje były oczywiście jak najbardziej zrozumiałe. Wiedziała, że przywieziemy jej upragnionego laptopa, który wypełni nudne pochmurne dni, a od września pomoże w przygotowaniach do matury.

Od progu przywitała nas gorąco cała rodzina wraz z psem i najmłodszą kilkumiesięczną siostrzyczką. Razem z Pauliną od razu odpakowaliśmy laptopa i przystąpiliśmy do żmudnego procesu konfiguracji. Do sprzętu dołączone były praktyczne dodatki – torba i mysz, a od firmy sponsorującej Marzycielka otrzymała jeszcze dodatkowo słuchawki i kubek termiczny. Podczas kolejnych etapów konfigurowania systemu, mieliśmy okazję porozmawiać przy smacznym serniku na przeróżne tematy z rodziną Pauliny. Pani Monika i pan Adam mogli też lepiej poznać naszą Marzycielkę i dowiedzieć się czegoś więcej o jej historii.

W końcu przyszedł czas na oficjalnie odczytanie Dyplomu Spełnionego Marzenia i pamiątkowe zdjęcia. Paulinka jak przystało na poważną nastolatkę, starała się być powściągliwa i nie pokazywać po sobie emocji, ale widać było, że otrzymany laptop sprawił jej radość. Zwłaszcza że dzisiaj dobrze działający sprzęt daje młodym osobom mnóstwo możliwości. Dzięki niemu mają szansę pozostawania w kontakcie z przyjaciółmi czy poznawania nowych osób bez wychodzenia z domu, na co czasem nie pozwala choroba.

Dziękujemy serdecznie firmie Ceetrus Polska, dzięki której Paulina otrzymała wymarzonego laptopa. A Tobie - kochana Paulinko, dziękujemy za to marzenie i jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy pomóc Ci je spełnić. Nigdy nie przestawaj marzyć!