Moim marzeniem jest:

wyjazd do magicznego świata bajek- do DISNEYLANDU

Julia, 15 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2018-06-27

W słoneczny wakacyjny dzień udaliśmy się na spotkanie z naszą nową Marzycielką Julią. Już od progu powitała nas Mama Julki oraz pies o imieniu Daisy, a dziewczynka wraz z siostrą Weroniką, babcią i dziadkiem czekała na nas w salonie. Rodzina Julki jest przesympatyczna, czuć bijące od nich ciepło, a my zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, czekało na nas również pyszne ciasto :)

 Jako lodołamacz wręczyliśmy Julii grę planszową z bohaterami bajki Kraina Lodu – wcześniej Mama dziewczynki zdradziła nam, że jest to jedna z Jej ulubionych bajek :) Julia bardzo się ucieszyła z prezentu i powiedziała nam, że lubi również księżniczki Disneya (szczególnie Arielkę i Aurorę), Misia Uszatka, Niedźwiedzia w dużym niebieskim domu, Kucyki Pony, a także Miraculum: Biedronka i Czarny Kot.

Jako że niedawno rozpoczęły się wakacje, zadaliśmy też pytanie, które słyszy każdy uczeń – czy świadectwo miało czerwony pasek? Julka dumnie odpowiedziała, że tak! :) Nasza Marzycielka jest bardzo rozmowną dziewczynką, opowiedziała nam o swoich ulubionych przedmiotach w szkole, którymi są plastyka, technika i język polski. Jej ulubione kolory to m.in. czerwony, zielony i fioletowy. Julia doskonale wiedziała w jakim celu do niej przyjechaliśmy i zapytana o to, czy myślała już jakie jest Jej największe marzenie, bez wahania nam o nim powiedziała!

W Julce drzemie dusza artystki, dlatego poprosiliśmy Ją, żeby narysowała nam swoje marzenie i od razu z radością zabrała się do pracy! Z drobną pomocą starszej siostry Weroniki swój rysunek zaczęła od zamku. W zamku narysowała okno, w którym stanęła jedna z Jej ulubionych księżniczek – Arielka. Wokół zamku wyrosły drzewa oraz trawa, a na niebie zaświeciło słońce i latała biedronka. Julia ma ogromną wyobraźnię, dlatego nie boi się eksperymentów z kolorami – zamek został pomalowany w przeróżne kolory, także niebo zyskało wiele barw, a sama artystka nazwała swoje dzieło burzą kolorów J Julia jest bardzo dokładna, nad swoim obrazkiem pracowała ponad godzinę, dopóki nie była pewna, że jest on doskonały! Rysunek, który Julia nam podarowała, za co serdecznie Jej dziękujemy, znajduje się w zdjęciach z naszego spotkania, zachęcamy do jego obejrzenia, jest naprawdę przepiękny! :)

Dzieło Julii ilustruje Jej największe marzenie – wyjazd do Disneylandu, w którym dziewczynka mogłaby poznać swoje ulubione księżniczki, szczególnie Annę i Elzę z bajki Kraina Lodu! Mama dziewczynki mówiła nam, że Julia marzy o tej wycieczce już od dawna, także jesteśmy przekonani, że marzenie to pochodzi prosto z Jej serca i jego spełnienie sprawi Julce ogrom radości, a także doda sił do walki z chorobą. Wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc w realizacji marzenia Julii, serdecznie zapraszamy do kontaktu! :)

spełnienie marzenia

2022-06-24

Julia bardzo długo i cierpliwie czekała na spełnienie swojego największego marzenia, bo aż 4 lata! To cudowna dziewczyna, pełna wspaniałej energii, zakochana w bajkach Disneya, w szczególności w księżniczkach - Arielce i Aurorze. Na wyjeździe udało jej się poznać osobiście wiele postaci z bajek, w  tym ukochane księżniczki. Julka nie próżnowała i korzystała ze wszystkich możliwych atrakcji w Parku Disney’a – od karuzel po parady i pokazy świetlne. Pomimo konieczności poruszania się na wózku inwalidzkim, nie poddawała się i śmiało wybierała atrakcje dla siebie, byliśmy z niej bardzo dumni! Udało jej się również zobaczyć magiczny musical z bohaterami Krainy Lodu w roli głównej. To były wspaniałe 3 dni pełne przygód, bajkowych postaci, kolorów, muzyki i śpiewu. No i pogoda też okazała się dla nas przychylna, a drobny i ciepły deszczyk nie odstraszył naszej dzielnej Marzycielki ani na chwilę. Wierzymy, że wyjazd pozostanie w pamięci Julki na zawsze.