Moim marzeniem jest:

TV i konsola XBox One S

Dawid, 12 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Olsztyn

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

spotkanie - poznanie marzenia

2019-03-31

     Dzień spotkania z Dawidem zapowiadał się bardzo przyjemnie, a to za sprawą coraz śmielej wpraszającej sie wiosny. Z częścią domowników udało mi się przywitać już na podwórku, pozostali czekali na mnie w salonie, Dawid niczym gospodarz u szczytu stołu. Przy okazji rozmowy dowiedziałam się, że przed chorobą zapewne nie zastałabym go tak spokojnie siedzącego przy stole, to prawdziwy pasjonat sportu. Wśród dyscyplin uprawianych przez nastolatka z Mazur są obowiązkowo pływanie i wędkarstwo. Szczególnie w tej pierwszej Dawid osiągał sukcesy na bardzo szeroką skalę.

    Jak przystało na sportowca Dawid jest zdeterminowany i wie czego chce. Również jeśli chodzi o swoje marzenie. Do odpowiedzi na to pytanie nasz Marzyciel skrupulatnie się przygotował. A marzy o zestawie TV + konsola do gier w limitowanej edycji Minecraft. Dawid dokładnie zanotował sobie na kartce wybraną przez siebie elektronikę oraz interesujące go gry, a na końcu jego listy znalazło się coś co mnie bardzo zaskoczyło: ostatnią pozycję stanowił upominek nie dla niego, lecz dla jego siostry i miałby to być zestaw klocków Lego.

    Rozczulona takim przejawem braterskiej miłości zapisałam wszystko uważnie, wierząc, że ten wrażliwy nastolatek nie będzie musiał zbyt dłuuuugo czekać na spełnienie swojego marzenia.

    Dawidzie, do szybkiego zobaczenia!

spotkanie - zmiana marzenia

2019-07-22

    Gdy byliśmy już bliscy spełnienia marzenia Dawida dowiedzieliśmy się, że charakter jego marzenia nieco się zmienił. Wybierany wiosną model TV okazał się nie być już dostępnym w sprzedaży, więc Dawid został poproszony o wskazanie nam jakiegoś aktualnie dostępnego sprzętu, który będzie spełniał oczekiwania wymagającego konsolowego gracza. Nasz Marzyciel poprosił również, aby XBox miał klasyczny charakter, w przeciwieństwie do wybranej poprzednio limitowanej edycji Minecraeft. Do kompletru zaktualizowaliśmy listę gier, które dopełnią szczęścia, konsultując także z rodzicami, czy próg wiekowy i tematyka nie stanowi dla nich wychowawczego problemu:-). Ależ ta młodzież teraz szybko dorasta! :-))

spełnienie marzenia

2019-09-08

    W to niedzielne popołudnie deszcz lał się z nieba strumieniami. Kokardy i balony w przystrojonych upominkach dla Dawida szybko oklapły, ale nie nasz entuzjazm. W podskokach pomiędzy ogromnymi kroplami deszczu wnosiliśmy do domu naszego Marzyciela kolejne pakunki. Dawid oczekiwał nas  razem z całą swoją rodziną. Ilość upominków początkowo chyba nieco go onieśmieliła, ale wybór pierwszej do rozpakowania szybko padł na największą paczkę - czyli telewizor. Ogromna, 55'calowa tafla ekranu zrobiła dobre pierwsze wrażenie. Przez chwilkę zastanawialiśmy się jak tu się rozlokować i ustawić, gdzie będzie właściwe miejsce na tę przestrzeń zabawy i relaksu. Nasz wolontariusz Przemek szczerze doradzał Dawidowi, aby prędko zabierał sprzęt do siebie, bo potem ze wspólnej salonowej części może być go trudno wydostać :-). Podążając za tą radą wyruszyliśmy na samo poddasze, do pokoju naszego Marzyciela, aby tam ulokować zarówno telewizor jak i konsolę. Szybki montaż kabli i już sprzęty były aktywne, ale  aby móc w pełni z nich korzystać rozpoczęliśmy pobieranie plików potrzebnych do przeprowadzenia pierwszej instalacji. Podobno to trochę trwa, więc korzystając z dłuższej chwili czasu skorzystaliśmy z zaproszenia na aromatyczną kawę, przepyszne ciasto i równie przyjemną rozmowę.

    Gdy mieliśmy już pewność, że elektronika działa i jest gotowa do użycia postanowiliśmy dopełnić ostatnich formalności i pozwolić Dawidowi cieszyć się ze spełnionego marzenia. Wręczyliśmy dyplom, cyknęliśmy pamiątkowe zdjęcia i pożegnaliśmy się, życząc Dawidowi i jego bliskim dobrej zabawy.

    Miło było zobaczyć w tym dniu pogodny, promienny uśmiech Dawida!

    Pragniemy serdecznie podziękować sieci sklepów Coccodrillo, dzięki której marzenie Dawida stało się rzeczywistością.