Moim marzeniem jest:

komputer z dobrą kartą graficzną

Przemek, 15 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Białystok

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2019-05-08

Majowe popołudnie. Szpital dziecięcy. Nasza Fundacja jest tam już znana i lubiana. Na oddziale onkologii namierzyliśmy naszego Marzyciela o imieniu Przemek. Ten radosny czternastolatek zawsze stara się żyć na najwyższych obrotach. Lubi się uczyć, z pasją uprawia sporty, maluje i słucha ulubionej muzyki.

Przemek początkowo był nieco onieśmielony naszą wizytą, jednak w miarę wzajemnego poznawania otwierał się przed nami coraz bardziej. Okazało się, iż ma świetne poczucie humoru, jest towarzyski, otwarty i ciekawy świata oraz ludzi. Z wielkim zaangażowaniem dzielił się z nami ciekawostkami na temat Rosji, o których nie mieliśmy pojęcia. Szybko okazało się, że największym Marzeniem nastolatka jest Zwiedzenie Moskwy. Chciałby zobaczyć najważniejsze zabytki tego miasta, m. In. Plac Czerwony ze słynną cerkwią i Kreml Moskiewski. Kiedy o nich opowiada, aż trudno uwierzyć, że jeszcze nie widział ich na własne oczy.

Czy można przewidzieć, jak jedna, z pozoru normalna podróż, może odmienić czyjeś życie? Zapewne nie. Jak bowiem wyreżyserować emocje, wzruszenia, fascynację? Przygodę trzeba przeżyć, nie można jej doświadczyć w inny sposób. Przemek ma odwagę marzyć, a jeśli ma się odwagę marzyć, to ma się także siłę, aby marzenia realizować. Potrzebuje jedynie wsparcia kogoś, kto jak on kocha życie i pragnie poznawać świat. Czy znajdzie się tutaj ktoś taki? Wierzymy, ba, jesteśmy pewni, że tak.

spotkanie - zmiana marzenia

2020-06-29

Z Przemkiem spotkaliśmy się kolejny raz w czerwcowy poranek.  W dobie pandemii i niepewności, Marzyciel podjął decyzję o zmianie swojego marzenia, którego realizacja też jest dla niego niezwykle istotna. Jako, że chłopiec skończył gimnazjum i udaje się do szkoły o profilu informatycznym, z czym chce związać swoją przyszłości, obecnie jego największe pragnienie to komputer stacjonarny. Komputer z bardzo dobrą kartą graficzną oraz większym monitorem. Komputer, który będzie służył głównie do nauki grafiki komputerowej, ale również do obsługiwania ulubionych gier Marzyciela.

Przemku - działamy! Mamy nadzieję, że Twoje marzenie spełni się już niedługo.

spełnienie marzenia

2020-07-22

Pandemia ogarnęła cały świat. Mimo to my, wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, nie spoczywamy na laurach. W obecnej sytuacji nie mogliśmy osobiście dzielić z chłopcem momentu spełnienia marzenia, która również dla każdego wolontariusza jest tą przysłowiową wisienką na torcie. Działamy więc zdalnie, by móc spełniać marzenia naszych podopiecznych.

Tak oto w ciepły lipcowy dzień, do naszego marzyciela, zadzwonił kurier. Chłopiec niczego się nie spodziewał, gdyż wszystko trzymaliśmy wraz z jego mamą w tajemnicy. Z niecierpliwością również czekaliśmy na relację od mamy Przemka. Zaskoczony całą sytuacja chłopiec, z niedowierzaniem i iskierkami w oczach, od razu zaczął rozpakowywać otrzymane paczki. Co w nich się znajdowało? Jego wymarzony komputer stacjonarny, z wysokiej jakości kartą graficzną, co chłopcu będzie przydatne do nauki grafiki komputerowej. W obecnych czasach własny komputer jest również niezbędnym narzędziem w zdalnym nauczaniu, a Przemek ma szerokie zainteresowania i duże ambicje, więc wykorzysta swój sprzęt w każdy możliwy sposób.

Przemku, dziękujemy Ci za tak piękne marzenie i za to, że mogliśmy Cię poznać. Pamiętaj nie przestawaj marzyć! 

W imieniu Fundacji Mam Marzenie oraz Przemka serdecznie dziękujemy darczyńcy – Firmie Recman - za pomoc w spełnieniu tak pięknego marzenia.