Moim marzeniem jest:

iWatch

Jan, 8 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2019-11-08

Na piątkowe popołudnie umówiliśmy się z Jasiem na pierwsze spotkanie. Chłopiec jest bardzo bystrym i sympatycznym 6 -latkiem. Kiedy poznaliśmy się, Marzyciel był nieco nieśmiały, ale po jakimś czasie przełamał się i bardzo chętnie opowiadał o sobie i swoich zainteresowaniach. Od razu przyniósł także 3 rysunki, na których znajdowały się pięknie namalowane i pokolorowane marzenia. Na pierwszym z nich był telefon, na drugim laptop, a na trzecim elektryczna hulajnoga. Jaś przyznał, że wybór marzenia spośród tych 3 jest bardzo trudny i od kilku dni próbuje podjąć decyzję. Wspólnie z rodzicami omawialiśmy każde marzenie i zastanawialiśmy się, jakie super atrakcje czekają naszego Marzyciela po otrzymaniu danej rzeczy. Z pewnością każda z nich wniesie dużo radości i będzie stanowić źródło rozrywki każdego dnia. 

Najbardziej Jasio skłaniał się ku telefonowi, dzięki któremu mógłby dzwonić do rodziców, podczas gdy będą w pracy, a także czasami poklikać w ulubione gry. Ostatecznie, postanowiliśmy dać chłopcu jeszcze trochę czasu do namysłu, tak aby marzenie, które wybierze było tym największym i upragnionym. Na koniec naszego spotkania zrobiliśmy sobie kilka zdjęć i umówiliśmy się na kolejne spotkanie niebawem.

 

Relacja:

 

 Agata W.

 

 

spotkanie - poznanie marzenia

2021-04-30

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, a dla nas jest to bardzo dobry moment na odkrywanie marzeń. We wtorkowy wieczór umówiliśmy się zatem na spotkanie z Jasiem.

Mimo, że od naszego ostatniego spotkania minęło sporo czasu, chłopiec bardzo chętnie z nami rozmawiał i podejmował różne tematy.

Pokazywał nam także dekoracje świąteczne, jakie przygotowała Jego Mama. Opowiadał o lekcjach on-line i sposobach na spędzanie wolnego czasu. 

Kiedy już poopowiadaliśmy sobie wzajemnie, co u nas słychać, nadszedł czas na zadanie najważniejszego pytania tego wieczora. Mianowicie: Jasiu, czy zastanowiłeś się, jakie jest Twoje największe marzenie?

Wówczas chłopiec wesoło się uśmiechnął i zaczął opowiadać o różnych swoich pomysłach. Jednak w pewnym momencie sprecyzował, że Jego marzeniem jest telefon, najlepiej w czerwonym kolorze z dobrym aparatem. Preferowaną marką jest Xiaomi. Dzięki takiemu telefonowi Jaś będzie mógł rozmawiać ze znajomymi ze szkoły i szybko wyszukiwać potrzebne informacje. Co ciekawe, powiedział, że na takim telefonie można nawet uczyć się gry na pianinie! :) Na ekranie wyświetlane są klawisze, a aplikacja wskazuje, w jakiej kolejności należy je „wciskać”, żeby zagrać fragment wybranej piosenki. Nasi Marzyciele nie przestają nas zaskakiwać, a przy tym sami możemy się wiele nauczyć! :) 

Jasiu, mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli spełnić Twoje marzenie :)

 

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z:

Agatą Wójcik

e-mail: agata.wojcik@mammarzenie.org
tel. 785 908 010


lub

 

przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:
26 1050 1445 1000 0022 7647 0461
Fundacja Mam Marznie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków
tytułem: Jaś – telefon - o. Lublin

W imieniu Jasia i całej Fundacji serdecznie dziękujemy!

 

Relacja:

Agata W. 

 

 

spotkanie - zmiana marzenia

2021-11-28

Koniec roku to magiczny czas, kiedy w naszych głowach rodzą się nowe pomysły. Nie mieliśmy więc wątpliwości, że nasz Marzyciel Jaś również postanowi podzielić się z nami swoimi planami, dlatego umówiliśmy się na kolejne spotkanie on-line. 

Jaś jest mega radosnym i energicznym chłopcem, dlatego spotkanie również takie było - bardzo wesołe i pełne śmiechu. Chłopiec zaprezentował nam także swój talent muzyczny. Od jakiegoś czasu uczy się grać na pianinie i całkiem nieźle mu idzie - potrafi już zagrać kolędy! Zazwyczaj gra ze słuchu, co tym bardziej zrobiło na nas wielkie wrażenie :) Mamy nadzieję, że Jaś będzie pielęgnował swoje zdolności i rozwijał je, bo naprawdę warto!

Kiedy zapytałam Jasia, czy przemyślał dokładnie o czym aktualnie marzy, bez wahania powiedział: iWatch! :) Sprzęt ma wiele funkcji: mierzy kroki, tętno, monitoruje jakość snu, można na nim zainstalować także aplikacje do treningów czy słuchania muzyki, a więc całe spektrum możliwości, dlatego zdecydowanie zegarek robi wrażenie. Będzie to pierwszy iWatch, jaki spełnimy w naszym oddziale, dlatego mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli tego dokonać :)

 

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z:

Agatą Wójcik

e-mail: agata.wojcik@mammarzenie.org
tel. 785 908 010


lub

przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:
26 1050 1445 1000 0022 7647 0461
Fundacja Mam Marznie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków
tytułem: Jaś – Iwatch - o. Lublin

W imieniu Jasia i całej Fundacji serdecznie dziękujemy!

 

Relacja: 

Agata W. 

 

 

spełnienie marzenia

2021-12-22

Dwa dni przed Wigilią umówiliśmy się na spełnienie marzenia Jasia. Chłopiec oczekiwał nas w emocjach już od kilku dni, dlatego również byliśmy bardzo podekscytowani tym spotkaniem. 

Kiedy pojawiliśmy się pod domem naszego Marzyciela, zobaczyliśmy wielką radość – chłopiec zaczął energicznie podskakiwać, jak tylko dostrzegł nas przez okno. Był to dla nas zdecydowany znak, że czym prędzej musimy pozwolić uwolnić tę skumulowaną radość :)

Kiedy tylko przywitaliśmy się, Jaś zaprosił nas do swojego pokoju, prezentując przepiękną choinkę!  My natomiast od razu przeszliśmy do sedna naszej wizyty i wręczyliśmy chłopcu paczkę zawierającą wymarzony zegarek. Marzyciel od razu rozpakował ją i rozpoczął składanie zegarka, co sprawiło Mu wielką frajdę. Następnie należało przeprowadzić niezbędną konfigurację urządzenia. Okazało się, że nie jest to takie proste i wymaga wiele cierpliwości. Na szczęście, czas oczekiwania wypełniliśmy kolejną niespodzianką - oprawą marzenia, na którą przygotowaliśmy model auta 3d do złożenia. Dodatkowo, można pobrać specjalną aplikację na telefon, dzięki której do odkrycia pozostają kolejne atuty tego sprzętu.  

Jaś, opowiadał nam o sobie i swoich zainteresowaniach, co jakiś czas sprawdzając postępy w konfiguracji. Dowiedzieliśmy się, że zgłosił się na ochotnika do przeczytania fragmentu Pisma Świętego podczas rodzinnej wigilii. Mamy nadzieję, że poszło świetnie! :)

Rozmawialiśmy także o muzycznym talencie naszego Marzyciela – Jaś ma świetny słuch. Najpierw zaprezentował nam swoją ulubioną świąteczną piosenkę – „Santa Claus is coming to town”, którą podśpiewywał razem z Michealem Buble :) Następnie udał się do swojego pokoju, gdzie zagrał na pianinie kolędę „Cicha noc”. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem talentu Jasia, ale także odwagi w odkrywaniu nowych zainteresowań i chęci doskonalenia ich. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój! :) W pewnym momencie chłopiec zaskoczył nas ponownie, przynosząc do pokoju swojego nowego przyjaciela - królika. Przepiękny biały Tedy przykuł naszą uwagę. Chętnie głaskaliśmy jego milutkie futerko i obserwowaliśmy z zaciekawieniem, co będzie robił. 

Kiedy konfiguracja iWatcha zakończyła się, Jaś mógł wreszcie spróbować działania nowego urządzenia i zaprezentować nam kilka jego możliwości. Ze wszystkim radził sobie świetnie, co tylko potwierdza, że wybór sprzętu nie był przypadkowy. Marzyciel będzie mógł monitorować swoje zdrowie poprzez funkcje takie jak: mierzenie kroków, tętna czy jakości snu, a także korzystać z części przeznaczonej do rozrywki, np. słuchania muzyki. 

Pod koniec naszego spotkania wręczyliśmy Jasiowi dyplom Marzyciela, a obecnemu z nami Współsponsorowi marzenia, Panu Dawidowi, Dyplom z podziękowaniem. Wszystko oczywiście uwieczniliśmy na zdjęciach, które mamy nadzieję, chociaż w części oddają naszą radość z przedświątecznego spotkania i spełnienia tego marzenia! Otrzymaliśmy także piękne własnoręcznie zrobione przez Jasia laurki, za co serdecznie dziękujemy. Będą dla nas wspaniałą pamiątką. 

Jasiu, dziękujemy za to, że mogliśmy poznać Ciebie i Twoje piękne marzenie!
Nigdy nie przestawaj marzyć! 

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego marzenia Pani Magdalenie i Panu Dawidowi oraz Panu Piotrowi i Pracownikom firmy Google! Dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy podarować Jasiowi wiele uśmiechu i frajdy tuż przed Świętami! :)

Relacja: 

Agata W.