Moim marzeniem jest:

Altanka ogrodowa

Karolina, 20 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Opole

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2020-02-07

Mimo, że Karolina mieszka w tym samym mieście, nigdy jeszcze nie byłam w tych okolicach. Dlatego też, zanim dotarłam do celu, zmuszona byłam pozwiedzać nieznaną dzielnicę trochę dłużej ;)
Na miejscu przywitała nas przemiła rodzinka - mama, najmłodszy brat, młodsza siostra no i nasza bohaterka - Karolina. Spędziłyśmy przemiłe popołudnie, słuchając o bardzo ciekawym życiu całej rodziny. Każdą chwilę starają się spędzać razem, od razu widać, że są ze sobą bardzo zżyci. Karolina jest zafascynowana podróżami, razem z rodzicami i rodzeństwem zwiedzili mnóstwo krajów poznając ich historię, kulturę, tradycje, zakamarki. Nasza Marzycielka ma bardzo dużo zainteresowań, jest kreatywna i utalentowana. Od razu można było domyślić się, że jej marzenie będzie niekonwencjonalne. "Urodziło się" w jej głowie w momencie, gdy pomagała swojej młodszej siostrze przygotować prezentację o Islandii. Od razu zakochała się w tym miejscu, bardzo chciałaby pojechać na wycieczkę objazdową, by móc poznać na żywo wszystkie cuda, które kryje w sobie Islandia, np. wodospady, domki pokryte trawą, maskonury, zorza polarna... Karolina opowiadała o tym z taką fascynacją, że Islandia zauroczyła i nas w tym momencie :) Wierzymy, że już niedługo sytuacja na świecie wróci do normy i nie będzie żadnych przeszkód w realizacji. Do tego czasu zachęcamy do pomocy w zbieraniu środków!

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktujsię z:  anna.swiderska@mammarzenie.org, tel.: 509 150 133 

spotkanie - zmiana marzenia

2022-04-30

Po dość długim czasie wróciłyśmy do Karoliny na kolejne spotkanie. Początkowo Karolina marzyła o wyjeździe na Islandię, ale pod wpływem wielu czynników chciała opowiedzieć nam o swojej nowej inspiracji. Po drodze nie obyło się bez przeszkód, ale my - dzielne wolontariuszki podołałyśmy wyzwaniu i ostatecznie dotarłyśmy do naszej Marzycielki. Karolina jest tegoroczną maturzystką i większość wolnego czasu poświęcała dotychczas na powtórki, dlatego nasza wizyta była dla niej małą odskocznią od nauki. Karolina już poprzednio wspominała o tym, że bardzo lubi pisać, a tym razem tworzenie połączyła ze swoją nowo odkrytą pasją, jaką jest historia, a zwłaszcza okres okołowojenny. Mogłybyśmy siedzieć tam godzinami i słuchać przeróżnych opowieści, o których raczej nie dałoby się usłyszeć na klasycznych lekcjach historii. Od razu wiedziałyśmy, że marzenie będzie miało jakieś powiązanie z tą tematyką i to był strzał w 10! Karolina marzy o wydaniu książki, która będzie nawiązywała właśnie do tego okresu. Prolog już powstał, ja przeczytałam go z zapartym tchem od razu po powrocie do domu i już czekam na resztę! Karolina ma niesamowity talent i ogromny potencjał, dlatego też zrobimy wszystko, by jak najszybciej udało jej się spełnić to marzenie.

Jeśli chcesz pomóc w spełnieniu tego Marzenia skontaktuj się z: Anna,e-mail: opole@mammarzenie.org, tel.: 509 150 133

spotkanie - zmiana marzenia

2023-05-10

Na spotkaniu z Karoliną oraz jej mamą dowiedzieliśmy się, że Karolina ze względów zdrowotnych, jak i brakiem czasu spowodowanym studiami oraz leczeniem, nie czuje się na siłach, aby dokończyć książkę, która była jej pierwotnym marzeniem. W związku z tymi okolicznościami, Karolina- studentka psychologii obecnie najbardziej marzy o chwilach relaksu. Ze względu na chorobę, z którą walczy jest zmuszona do unikania przebywania na słońcu, dlatego też potrzebuje miejsca, w którym będzie mogła bezpiecznie i przyjemnie spędzić czas, przeczytać książki, które tak lubi. Najlepszym dla niej miejscem jest jej dom, w którym mieszka z ukochaną rodziną. Niestety brakuje jej miejsca na świeżym powietrzu, które zagwarantuje jej bezpieczne warunki, tym miejscem - marzeniem Karoliny jest altanka ogrodowa. Posłuży nie tylko na lato, ale na każdy sezon, jak i na każdą okoliczność. W altance, którą sobie wymarzyła mogłaby realizować swoje pasje, rozwijać się, uczyć oraz odpoczywać.

spełnienie marzenia

2023-11-15

W listopadową środę - zarazem pochmurną i deszczową, ale jakże pogodną, udaliśmy się do domu rodzinnego naszej Marzycielki – Karoliny. Na początku spotkania spędziliśmy czas w domu Karoliny, gdzie mogliśmy porozmawiać, dowiedzieć się jak czuję się Karolina oraz jej rodzina. Spędziliśmy miło czas i zacieśnialiśmy więzi. Gdy Karolina odpoczęła i poczuła się na siłach wraz z pomocą rodziców udało nam się wyjść na zewnątrz, aby obejrzeć po raz pierwszy z Karoliną piękną altankę. Marzycielka była bardzo szczęśliwa, spełniło się jej marzenie o altance. Piękna, przyjazna i bardzo praktyczna. Dzięki przeszklonym ścianom, można obserwować naturę, jednocześnie korzystać z ciepła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w realizacji marzenia. Ogromne podziękowania dla osób, które wsparły to marzenie, a są to:

Pani Anna i Pan Wojciech Żurek, którzy przekazali środki w ramach akcji Zamień Kwiaty na Marzenia
Pani Urszula Wojciechowska- Pawlik
ZSO Głubczyce
SP nr 2 w Głogówku- zbiórka, którą zorganizowali uczniowie z klasy 5b razem z wychowawcą Panem Tomaszem Bartoszewskim w ramach akcji Zamień Kwiaty na Marzenia z okazji Dnia Nauczyciela. A w szczególności kierujemy podziękowania do uczniów: Marcel Janik, Maja Pierszkała, Bartek Szukiewicz. 1%