Moim marzeniem jest:

Zabawa z rodzicami i bratem w Disneylandzie w Paryżu.

Maja, 13 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2020-03-28

W pewne sobotnie, słoneczne popołudnie odbyło się spotkanie z naszą  Marzycielką. Jego bohaterką była dwunastoletnia Maja. Nie było typowo, bo z powodu koronawirusowa musieliśmy znaleźć inny sposób na poznanie marzenia niż osobiste spotkanie. Z pomocą przyszła nam współczesna technologia i zobaczyliśmy się i porozmawialiśmy online przez WhatsAppa.

Naszym oczom ukazała się niesamowicie uśmiechnięta dziewczynka, której towarzyszyła równie uśmiechnięta mama. Mieliśmy też przyjemność poznać tatę oraz młodszego brata naszej Marzycielki. Od razu nawiązała się między nami wszystkimi nić porozumienia. Maja wiedziała, kim jesteśmy i w jakim celu się spotykamy. Nasza dwunastolatka okazała się rezolutną, przebojową i niezwykle rozmowną dziewczynką, która mimo choroby mogłaby obdzielić energią połowę ludzkości.

W trakcie rozmowy okazało się, że nasza bohaterka jest uzdolniona plastycznie. Jej prace robiły naprawdę wrażenie. Ale to nie wszystko… Maja posiada również umiejętności projektanckie. W wolnym czasie tworzy odzież, m.in. dla swojego młodszego brata. Maja pochwaliła się nam dotychczasowymi osiągnięciami i pokazała nawet kolejny projekt w czasie powstawania – koszulkę dla brata. Ale już widać, że będzie to małe arcydzieło.

Jak widać, Maja to bardzo zajęta i zapracowana dziewczynka, która realizuje swoje marzenia i pasje. Przez cały czas jest wspierana przez swoich rodziców i brata, którzy służą jej pomocą albo odgrywają rolę modeli. Ale na tym nie koniec – dziewczynka uwielbia klocki Lego. Pasje pozwoliły jej przetrwać trudy związane z walką z chorobą. Marzycielka kocha też zwierzęta, o czym mogliśmy się przekonać, gdy podczas spotkania wideo także chomik postanowił się z nami przywitać J

W końcu nadszedł czas, by Majka podzieliła się z nami swoim największym marzeniem. Bohaterka tego spotkania marzy o wyjeździe do DISNEYLANDU w Paryżu. Marzy, by w tym wydarzeniu wzięli udział jej najbliżsi, czyli rodzice i ukochany brat. Chciałaby wraz z nimi zwiedzić to niezwykle bajkowe miejsce oraz zrobić sobie zdjęcia z bohaterami disneyowskich bajek. Wspólna zabawa i zwiedzanie to hasło, jakie ma przyświecać tej wyprawie.

Czas spędzony z Majką i jej bliskimi na wideoczacie minął nam błyskawicznie i w bardzo miłej atmosferze. Najważniejsze jednak, że osiągnęliśmy cel i mamy marzenie do spełnienia!!!

spełnienie marzenia

2022-07-03

Spełnienie marzenia Mai było pod wieloma względami wyjątkowe. Po pierwsze, dlatego, że marzeniem dziewczyny było zwiedzenie magicznej i bajkowej krainy Disneya czyli po prostu miejsca gdzie marzenia się spełniają. Po drugie, że w tej przygodzie towarzyszyło jej 8 innych marzycieli z 4 różnych oddziałów.

Dostanie się do wymarzonego i odległego Disneylandu nie było łatwe. Majka musiała odbyć długą podro aby dotrzeć do celu. Przygoda rozpoczęła się już w czwartek, aby wieczorem dostać się do Warszawy, skąd bardzo wczesnym rankiem czekał naszą marzycielkę przelot samolotem do Paryża. Następnie szybki bieg do magicznego autobusu, który przetransportował nas do celu.

Na miejscu zostaliśmy ciepło przyjęci przez wolontariuszy Disney Wish Program, którzy objaśnili jak możemy spędzić kilka najbliższych dni i nie tracąc czasu ruszyliśmy spełniać marzenia! Maja to miłośniczka silnych wrażeń i adrenaliny, dlatego też większość czasu spędziła na rollercoasterach. Nie straszne było jej spadać w windzie z 10 piętra czy też walczyć ze złymi mocami w międzygalaktycznym tunelu. Jednak po takich wrażeniach przyjemnie było odprężyć się podczas zapierających dech w piersiach wieczornych iluminacjach czy też zobaczyć wszystkie postacie Disneya w pięknej paradzie ulicami parku.

Wyjazd ten był okraszony wieloma emocjami, ale również łzami… szczęścia i wzruszenia. Nasza marzycielka nie kryła wzruszenia podczas oficjalnego przekazania dyplomu Super Marzycielki, natomiast wolontariuszka, która była odpowiedzialna za spełnienie marzenia płakała ze szczęścia, kiedy to trzeciego dnia Majce udało się spotkać jej ulubioną postać - Sticha! Maja oczywiście była przygotowana na spotkanie ulubionej postaci ponieważ miała na sobie koszulkę z niebieskim stworkiem oraz odpowiednie skarpetki. Poza tym Maja ma niezwykły talent to mówienia w taki sam sposób jak Stich!

Maju było mi niezmiernie miło Cię poznać i towarzyszyć Ci podczas tej niesamowitej przygody do bajkowej krainy Disneya! Mam nadzieję, że piękne wspomnienia, które zdobyłaś będą długo Ci towarzyszyć i dzięki temu odrobina magii na długo pozostanie w Twoim życiu.

 

„Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować” ~ Walt Disney