Moim marzeniem jest:

dostać Kontrolery Move do PS4 i grę Spyro Reignited Trilogy

Wiktor, 7 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Białystok

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2020-06-23

Powoli przyzwyczajamy się do tego, że trudne sytuacje działają na wolontariuszy mobilizująco i pozwalają wytyczać nowe ścieżki – takie, o których w normalnych warunkach nawet byśmy nie pomyśleli.

Nie chcąc dłużej czekać na ustąpienie epidemii i tym samym zwlekać z poznaniem marzenia Wiktora poprosiłyśmy jego mamę, by pomogła nam zorganizować wideorozmowę. W ten sposób już dzień po pierwszym kontakcie pojawiłyśmy się w domu Marzyciela (oczywiście wirtualnie) z misją odkrycia jego najskrytszego pragnienia. 

Być może na co dzień Wiktor tryska energią, ale postawiony przez wyzwaniem rozmawiania z dwiema obcymi osobami, lekko się zawstydził. Ta nieśmiałość była tak ujmująca, a zarazem szczera, że skradła nasze serca i tym bardziej zależało nam na przełamaniu pierwszych lodów. 

Na szczęście mamy już pewne doświadczenie w odkrywaniu marzeń przez Internet i rozmowa toczyła się bez większych przeszkód mimo, że dla samego Wiktora taki sposób porozumiewania się był debiutem. Szybko jednak przekonał się, że nie taki diabeł straszny jak go malują, a nasze pytania nie mają nic wspólnego z egzaminowaniem ;)

Dowiedziałyśmy się, że Wiktor chodzi do zerówki, gdzie chętnie bawi się z najlepszym kumplem… Wiktorem. W wolnym czasie lubi układać klocki Lego (pani Małgosia – mama chłopca - pomocnie przyniosła i pokazała nam jego ostatnie budowle), bawić się resorakami, rysować, oglądać przygody Sponge Boba i grać na konsoli PS4 (na zmianę z mamą, bo mają tylko jednego pada, a uwielbiaą spędzać czas ze sobą).

Zapytany o to, czy wie czym są marzenia i czy ma jakieś, o których chciałby nam opowiedzieć skromniutko odpowiedział, że do pełni szczęścia brakuje mu właściwie tylko gry o smokach SPYRO. Zdumione słuchałyśmy tego jakże „niewielkiego” z punktu widzenia osoby dorosłej marzenia i oczywiście zaczęłyśmy drążyć i dopytywać… a w co już grał, a jakie jeszcze gry zna, a z kim gra i czy próbował grać z kontrolerami ruchu…

Powolutku odkrywał się przed nami inny Wiktor - taki, który ma marzenia, ale nie do końca był pewien, czy może je wypowiedzieć na głos. Ostatecznie udało nam się ustalić, że marzenia są po to, by sięgać gwiazd i marzyć o teoretycznie nieosiągalnym.

To co dla Wiktora wydawało się nieosiągalne to: Motion Move Controllers do PS4, dodatkowy pad, by móc grać z mamą oraz gry:

1. Spyro™ Reignited Trilogy

2. Spongebob SquarePants Battle for Bikini Bottom

3. LEGO® Przygoda

4. LEGO® Worlds

Teraz naszym zadaniem jest sprawić, by „nieosiągalne” stało się realne! Pomożecie? 

spełnienie marzenia

2020-07-30

Co to były za emocje! Gdy tylko udało nam się skompletować marzenie Wiktora wysłaliśmy paczkę do naszego młodego wojownika. W ostatnich czasach kurierzy stali się ważnym elementem w naszej marzycielskiej pracy. Szybko po tym jak mama wniosła ją do domu, razem z chłopcem zajęli się rozpakowywaniem niespodzianki. Na początku przywitał ich pluszowy miś, który szybko utonął w uścisku Wiktora. Niedługo później z pod papierowych wypełniaczy wyłoniły się gry, pad i Motion Move Controllers. Uśmiech i niedowierzanie przy wyjmowaniu kolejnych rzeczy nie znikał z twarzy naszego Marzyciela. Wszystkie pudełka zostały wypakowane w delikatny sposób i wręcz z uwielbieniem ułożone obok. Mama uroczyście przeczytała dyplom spełnionego marzenia. Radosne niedowierzanie chłopca towarzyszyło każdemu zdaniu, a uśmiech nie znikał ani na chwilę. W takich chwilach wiemy, że faktycznie udało nam się spełnić najbardziej skryte pragnienie. Tym razem mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu jedynie zdalnie, ale emocje również były ogromne.

Wiktorze, dziękujemy, że mogliśmy spełnić Twoje marzenie i wywołać uśmiech na Twojej twarzy.

Bardzo dziękujemy firmie Cenega, a w szczególności Pani Ani Gawryś - za wymarzoną grę Spyro, drugi pad oraz paczkę dodatkowyh gier, a także firmie Recman za zasponsorowanie kontrolerów Move, dzięki którym Wiktor i jego mama będą zawodowymi czarodziejami ;) To dzięki Wam spełniło się marzenie chłopca!