Moim marzeniem jest:

Duży biały tablet

Mateusz, 8 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Bydgoszcz

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2020-11-17

Wtorkowe popołudnie staje się piękniejsze, kiedy myślimy o tym, że zaraz poznamy następnego Marzyciela. Jesteśmy bardzo ciekawe spotkania z Mateuszem oraz poznania jego Marzenia. Ośmiolatek i jego mama łączą się z nami za pomocą wideorozmowy, bo obecna sytuacja nie pozwala nam na spotkanie na żywo. Mama Mateuszka mówi, że chłopiec od rana dopytywał, ile minut zostało to godziny spotkania z nami, bo tak bardzo chciał nam zdradzić swoje marzenie.

Jak same widzimy, Mateusz to niezwykle dynamiczny chłopiec, którego energii można mu tylko pozazdrościć. Jest niesamowicie żywiołowy i sympatyczny. Rozmowa z nim trwa krótko, gdyż dla chłopca siedzenie przy komputerze jest zbyt statycznym zajęciem, a już chce biegać i się bawić. Mateusz zdradza nam, że ma dwóch starszych braci - Filipa i Kubę, a jego ulubionym zajęciem jest zabawa klockami Lego. Pokazuje nam nawet swój ulubiony statek kosmiczny, który zbudował.

Mateusz nie chce już zwlekać z powiedzeniem nam o swoim Marzeniu. Okazuje się, że tym, czego chce najbardziej, jest duży, biały tablet, na którym będzie mógł grać w gry i oglądać bajki. Chłopiec przybija nam wirtualną „piątkę” i biegnie kontynuować swoją zabawę lego.

Mateuszu! Bardzo miło było nam Ciebie poznać i zarazić się od Ciebie tak pozytywną energią! Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się spełnić Twoje marzenie!

spełnienie marzenia

2020-12-30

Przed końcem tego specyficznego roku spełniliśmy kolejne dziecięce marzenie. Jakiś czas temu poznaliśmy Matusza, wspaniałego, energicznego ośmiolatka, który marzył o tablecie. Udało nam się spełnić pragnienie chłopca. Oczywiście w dobie pandemii nie mogliśmy osobiście doręczyć marzycielowi jego prezentu, ale pomógł nam na szczęście kurier, który zawiózł go do jego domu. Nasz bohater niezwykle cieszył się z otrzymanego podarku, który bardzo poprawił mu nastrój. Gdy tego samego dnia wolontariuszka zadzwoniła, by zapytać, czy przedmiot marzenia dotarł do chłopca, można było usłyszeć w jego głosie wielką ekscytację i radość. Mama, w rozmowie telefonicznej, opowiadała o wielkim zadowoleniu naszego młodego bohatera. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzy kolejnego dziecka i że możemy zakończyć ten jakże trudny rok tak pozytywnym akcentem. Mamy nadzieję, że nowy sprzęt dobrze się spisze u Mateusza i zapewni mu wiele godzin świetnej zabawy. Naszemu bohaterowi życzymy spełnienia pozostałych marzeń i wszystkiego dobrego.

Sponsorami marzenia naszego bohatera były trzy klasy licealne wraz z wychowawcami i rodzicami: 2c i 2d z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy i klasa 2d z IV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Ślicznie dziękujemy za pomoc w realizacji tego marzenia!