Moim marzeniem jest:

Wyjazd do Disneylandu

Filip, 13 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2021-05-12

Standardowo już, kolejne marzenie poznaliśmy dzięki porannemu wideospotkaniu na messangerze. Nasz nowy Marzyciel to 12l-etni Filip. Większość swojego życia mieszkał w Anglii dlatego też jego ulubionym przedmiotem w szkole jest język angielski. Filip trenował najpierw karate a następnie przerzucił się na bardzo oryginalną dyscyplinę sportową jaką jest szermierka. To chłopiec pełen pasji i mnóstwa pomysłów.

Opowiedzieliśmy Filipowi o naszej Fundacji i kategoriach marzeń. Po krótkim zastanowieniu stwierdził, że jednym z jego największych marzeń jest pojechać do Disneylandu wraz ze swoją młodszą siostrą. Widać, że rodzeństwo ma ze sobą wspaniałą relację i chłopiec bardzo chciałby przeżyć najpiękniejsze chwile wraz z siostrą, przy okazji sprawiając jej ogromną radość. Wierzymy, że pandemia skończy się jak najszybciej i będziemy mogli spełnić to piękne, emocjonujące marzenie.

Z góry dziękujemy za chęć pomocy przy tym marzeniu. Sprawmy by na twarzy Filipa pojawił się uśmiech!

spełnienie marzenia

2022-07-03

Pierwszy weekend lipca był dla naszej Fundacji wyjątkowy. Jako ponad 30 osobowa grupa, składająca się z rodzin oraz wolontariuszek z różnych oddziałów, spotkaliśmy się i wybraliśmy w wielką podróż, do miejsca magii. Mowa tu oczywiście o wspaniałym miejscu jakim jest Disneyland Paris. Wśród naszych Marzycieli znalazł się między innymi Filip z o. Kraków oraz Nikodem z o. Katowice. Chłopcy czekali na spełnienie swojego marzenia dość długo, ponieważ epidemia koronawirusa utrudniała nam realizację wyjazdu.

W końcu nadszedł ten wielki dzień. Wszyscy byliśmy lekko zestresowani i zastanawialiśmy się, czy miejsce, o którym tyle się słyszało okaże się tak wyjątkowe, jak zakładaliśmy. Już na starcie rozwiano nasze wszelkie wątpliwości. Disneyland to miejsce, gdzie zarówno starsi, jak i młodsi spędzili czas pełen zabawy, lekkich wzruszeń oraz zachwytu. Rollercoastery nie stanowiły wyzwania dla naszych chłopców i kolejne atrakcje zaliczali z coraz większą odwagą. Wszelkie pokazy, animacje oraz parady były wyjątkowe i bardzo podobały się Filipowi, Nikodemowi,  ich rodzinom oraz oczywiście wolontariuszkom. Spotkanie z postaciami znanych z ekranów było niesamowite. Kto z nas nie marzył, aby przytulić się z Goofy'm, zobaczyć dom magika Mickey, dać pstryczka w nos Kubusiowi Puchatkowi oraz przybić piątkę ze Stichem? A to tylko nieliczni, których udało nam się spotkać!

Filip to chłopiec, który uwielbia Gwiezdne Wojny. Jednym z jego najlepszych chwil minionego weekendu zdecydowanie było spotkanie z Darth Vader’em. Dodatkowo nasz Marzyciel dostał od niego  gwiezdny miecz! Jest to pamiątka, która zdecydowanie zdobyła serce chłopca. Nikodemowi jego wielką przygodę na pewno będzie przypominać wybrana statuetka Myszki Mickey. Chłopiec od razu zwrócił na nią uwagę i to właśnie z nią postanowił powrócić do Polski. 

Wyjazd okazał się wielką przygodą dla nas wszystkich. Flipie, Nikodemie- dziękujemy za wasze marzenie. To był zaszczyt spędzić z wami oraz waszymi rodzinami te kilka dni. Wierzymy, że teraz już zawsze będziecie głosić, co znaczy magia marzeń. 

Jeżeli komuś opis naszego wyjazdu wciąż wydaje się za krótki, zachęcamy do przesłuchania piosenki "When you wish upon a star" - znanej zarówno z bajki "Pinokio", jak również występującej jako intro przed większością filmów studia Disney.  Ona doskonale oddaje charakter naszej wizyty w Disneylandzie.

When you wish upon a star /Kiedy wypowiesz życzenie do pierwszej gwiazdki

Makes no difference who you are /Nie ma znaczenia, kim jesteś

Anything your heart desires /Cokolwiek pragnie twoje serce,

Will come to you /Spełni się

 

If your heart is in your dreams / Kiedy marzysz całym sercem

No request is to extreme /Żadne życzenie nie jest zbyt wygórowane

When you wish upon a star /Kiedy wypowiesz życzenie do pierwszej gwiazdki

As dreamers do /Jak robią to marzyciele

 

https://youtu.be/pguMUFyJ3_U