Mieć w sobie moc, by nie poddawać się chorobie!

Fundacja Mam Marzenie od 2003 roku wspiera dzieci zmagające się z ciężkimi chorobami. Pomagamy im i ich rodzinom w wyjątkowy sposób – spełniając najskrytsze pragnienia naszych podopiecznych, których nazywamy Marzycielami. Spełniliśmy już blisko 9800 marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, mieszkających w całej Polsce. 

Pytasz dlaczego to robimy?

Chcemy dać Marzycielom super moc, aby wnieść w ich dzieciństwo naznaczone chorobą uśmiech, chwile beztroski i szczęścia. To czynniki, które w znaczący sposób wspierają proces leczenia czy codziennego zmagania się z chorobą. Lekarze robią swoją robotę, a my – wolontariusze działający w 16 oddziałach w całym kraju – dokładamy wszelkich sił, aby wnieść trochę radości w świat dzieci.

Bardzo chcielibyśmy, abyś miał/a w tym swój udział!

Wpisując ten KRS 0000 17 71 37 w swoim rozliczeniu rocznym PIT wywołasz uśmiech na twarzach naszych bohaterów, spełniając ich dziecięce marzenia!

Zobacz o czym marzą mali Marzyciele:
Krzyś – jak tylko lekarze mu pozwolą, chciałby wyruszyć do krainy klocków – Legolandu!

Marysia i Milan chcą beztrosko szaleć na własnym placu zabaw.

Cataleya pragnie przenieść się w bajkowy świat i spotkać z ulubionymi postaciami w Disneylandzie.

A co, kiedy sytuacja jest podbramkowa?

Są marzenia, które mogą czekać na realizację, ale są i takie, które należy spełniać szybko. Sytuacja jest wyjątkowa, kiedy w grę wchodzi spełnienie marzenia bardzo chorego dziecka, a w szczególności kiedy: 

  • lekarze mówią, że z uwagi na stan musimy się spieszyć… wówczas każdy dzień jest ważny! Często spełniamy marzenia ekspresowe, których nie można odkładać na później,
  • brakuje nam pełnej sumy, aby uszczęśliwić chore dziecko, które właśnie przebywa w szpitalu i czeka na wymarzony laptop czy telefon,
  • do meczu ukochanej drużyny jest tak mało czasu, że nie zdążymy szybko uzbierać potrzebnej kwoty,
  • trudno znaleźć sponsora, np. na wydanie własnej książki,
  • potrzebujemy środków na dojazd do Marzyciela, przetransportowanie go na miejsce spełnienia marzenia,
  • ponadto wykorzystujemy środki na „lodołamacze” – prezenty, które pozwalają nam łatwiej nawiązać kontakt z bardziej nieśmiałymi Marzycielami oraz oprawę marzeń – czyli wszelkie działania, które podejmujemy, by dzień spełnienia marzenia był wyjątkowy i zapamiętany na zawsze.

Jak przekazać 1,5% podatku Fundacji Mam Marzenie?

Procedura przekazania 1,5% podatku jest naprawdę łatwa!  Możesz skorzystać ze strony internetowej e-Urzędu Skarbowego (Twój e-PIT). Przy formularzu PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39,  po wypełnieniu danych, kwota wnioskowanego podatku 1,5% zostanie wyliczona automatycznie.

Drugą możliwością jest skorzystanie z darmowego program online do rozliczania PIT (e-pity), gdzie nasz numer KRS będzie już wpisany.

Jeśli nie korzystasz z formularzy interaktywnych, musisz  pomnożyć podatek należny przez 1,5%, a następnie wynik zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół (przykładowo: jeśli 1,5% wynosi 99,34 zł, należy przekazać 99,30 zł).

Jeśli jesteś emerytem bądź rencistą i rozlicza Cię ZUS, możesz przekazać 1,5% podatku za pomocą formularza PIT-OP. Nie musisz sam wypełniać całego zeznania podatkowego, w oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer KRS 0000 17 71 37 – i tyle!

1,5% krok po kroku

Wypełnij rubrykę wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego w zeznaniach PIT (28, 36, 36L, 37, 38), podając następujące dane:

  • wnioskowaną kwotę, którą chcesz przekazać na rzecz Fundacji (wnioskowana kwota nie może przekraczać 1,5% kwoty podatku należnego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół),
  • numer KRS 0000 17 71 37
  • dodatkowo możesz wyrazić zgodę na przekazanie danych do Fundacji.

Zachęcamy do skorzystania z programu do rozliczenia podatku.

Dziękujemy, że z nami jesteś!

Twoje 1,5% ma ogromną moc spełniania marzeń!

e-pity prosto rozliczone

Pobierz program e-pity

Wersja do pobrania dla systemu MS Windows

Wersja do pobrania dla systemu Mac OS

Wersja dla systemu Linux

Wersja on-line uruchamiana w przeglądarce internetowej

Program e-pity Copyright 2021-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.